Hanácká Slavia přivítá Líšeň (II. liga)
Aktuality

Na špici III. ligy je čtyřnásobná motanice. Kroměřížský fotbal hraje stále o titul!

19. 5. 2019

V sobotu jsme měli počasí krásné, "za odměnu". A krásný fotbal hrála v Hlučíně i Hanácká Slavia, takže v podvečer nabídla fanouškům i dokonalý pohled na tabulku... Zamotaná situace na čele MSFL (Moravskoslezské fotbalové ligy) nebere konce. Naopak už 4 celky se shora srovnaly na 51 bodech. 4 kola před koncem! Podle skóre vládne Kroměříž.

Chceme-li však vyjít jako ligový mistr "propletenci vzájemných zápasů, meziúčtů", chce to o bod odskočit! Negativní je bilance s Frýdkem-Místkem. S dalšími dvěma je "šul nul". V záloze možná číhá i pátý MFK Vyškov. A i tady to mají Hanáci "prsa na prsa". Se všemi pronásledovateli už ale hrála Hanácká Slavia doma i venku. Nyní se budeme bít s týmy "širšího středu" tabulky.

Rozhodně vás váš klub zve na další z domácích bitev, na to, co se musí vyhrát, co je třeba "urvat". Hanáci hostí FC Dolní Benešov. Opět v pátek (24. 5.), opět v 18:00!

Bilance s nejlepšími celky:
s Líšní prohra 1:2, výhra 3:0
s Petřkovicemi vítězství 1:0, porážka 0:1
s Frýdkem-Místkem dva nezdary 0:1
s Vyškovem remízy 0:0 a 1:1

"Kroměříž vyhrála v Hlučíně a vede třetí ligu"
...
Trenér Kroměříže Bronislav Červenka byl po venkovním utkání spokojený nejenom s příznivým výsledkem, ale také výkonem hlavně ve druhém poločase.

"První půle z naší strany ještě nebyla tak dobrá. Začátek byl oboustranně opatrný. Nám se sice povedlo jít po standardní situaci do vedení, ale domácí krásnou střelou skóre srovnali a až do konce úvodní části byli lepším a nebezpečnějším týmem. Nám skvěle vyšel vstup do druhého poločasu. Dali jsme dva góly a zklidnili se. Nakonec naše výhra mohla být i vyšší, ale jsme samozřejmě rádi i za 3:1," zhodnotil povedený duel Červenka.

Hanáci po opatrném začátku protivníka zaskočili ve 13. minutě, kdy poslal hosty do vedení Kovář. Hlučín se však snažil a za svoji aktivitu byl zaslouženě odměněný po půlhodině hry. Na 1:1 parádní střelou srovnal Foltýn.

Severomoravanům výstavní rána dodala kuráže. Domácí byli až do konce první půle lepší, a nebýt hostujícího gólmana Jíchy, mohli po pětačtyřiceti minutách klidně vést. Hlučín však nedokázal příležitosti proměnit, což se mu nakonec vymstilo.

Hanáci se o přestávce zklidnili a druhou půli začali mnohem lépe. Navíc byli krátce po obrátce neskutečně produktivní. Vedení Kroměříži vrátil kanonýr Silný, který se trefil po stříleném centru Oklešťka.

Pro nejlepšího střelce MSFL to byla osmnáctá branka sezony. Silný se podílel i na třetím gólu Hanácké Slavie, když jeho hlavičku po rohu stačil domácí brankář Kodeš pouze vyrazit a neobsazený kapitán Matoušek pohodlně zvýšil na 3:1.

Hráči Hlučína za nepříznivého stavu rezignovali, hosté naopak mohli své vedení ještě navýšit, ale žádnou akci nedokázali přetavit v branku. Litovat nadějných příležitostí ale nemuseli, výhra o dvě branky jim stačila.

"Jsme rádi, jak jsme těžké utkání zvládli. Hlučín má kvalitní mančaft, hlavně v první půl nás potrápil," uvedl Červenka.

Jeho tým je znovu první a svoji pozici chce uhájit i v dalším domácím zápase s Dolním Benešovem. Na stadionu v Obvodové ulici se hraje v pátek od osmnácti hodin.

Fortuna MSFL, 25. kolo

FC Hlučín – SK Hanácká Slavia Kroměříž 1:3 (1:1)

Branky: 29. Martin Foltyn – 13. Marián Kovář, 51. Jan Silný, 57. Tomáš Matoušek

Kroměříž: Jícha – Moravec (73. Masař), Zavadil, Matoušek, Jeleček – Krhut, Cupák, Motal, Okleštěk (87. Chytil) – Silný, Kovář (82. Marchuk)
Trenér: Bronislav Červenka

27. 3. 2024 Tvrdé boje o záchranu pokračují! Hanáci mají v Opavě mnohačetnou motivaci! 20. 3. 2024 Starší žák Mikula zařídil bůra v moravské metropoli 19. 3. 2024 Fotbalovému dorostu se na jaře 2024 zatím nedaří 16. 3. 2024 Po dlouhém oslabení Hanáci podlehli Příbrami 14. 3. 2024 Fotbalisté potvrzují loupeživou formu 13. 3. 2024 Fotbalové přípravky nadále v akci 10. 3. 2024 Fotbalisté mají 7. bod z posledních tří bitev! 7. 3. 2024 Hanácká Slavia hraje o další důležité body 5. 3. 2024 Kopanou nás nedostanou! Válí rovněž naše béčko! 2. 3. 2024 Fotbalisté rozbili vyškovský stroj na výhry!