Zimní stadion
23. 8. až 25. 8.
mezinárodní turnaj v hokeji a kopané
Aktuality

Máme 3. hokejistku pro národní trikot. HK Kroměříž piluje formu s Niki Rožnovjákovou

5. 7. 2019

Je to krásný průsečík, když tvrdý sport umí i něžné pohlaví, když mu dává často více než třetina chlapců... Kroměřížský HK už pomohl do dívčí reprezentace před lety Elišce Vozdecké a Šárce Zemanové. Dneska vnímá další pokroky a milníky spojené s Nikolou Rožnovjákovou.

Eliška a Šárka to v našem klubu dotáhly (mezi junáky) až do staršího dorostu a jejich týmový přínos byl štěstím, někdy i snem pozorovat. Tyhle holky byly "druhou stranou srdce" kroměřížského hokeje.

V letní přestávce 2019 probleskne do elitní žákovské party (máme tady 2x žáky mladší, 2x žáky starší) i naše Nikča. Fandili jsme jí, když zpod přilby kontrolovala puk nevysoko nad ledem... Hráčce, jež by dnes mohla ve 14 letech uplatnit výšku v basketbale či smečovat v odbíjené...

Na pátek 19. 7. je Nikola pozvána do Prahy na reprezentační testy. Mezi 12. a 16. hodinou ji čekají prověrky v tělocvičně i na hřišti. Vybrána byla pro "nároďák" do 16 let jako jedna ze 16 mladic celé republiky.

Jako kus chlapa hluboce smekám před sportovkyněmi zdánlivě "mužských" odvětví. Nikča může mít vzory i ve svém klubu, kde Eliška Vozdecká a Šárka Zemanová klukovskou partu inspirovaly a posílily. Eliška mě asi poprvé uhranula v sezoně 2014/15, kdy k nám přijela v Krajské lize dorostu Technika Brno – spolu s Orlovou aspirant na titul. A "božská Ela" vodila i opory sebevědomého Brna, bojovala, byla k neutahání. A další radostí Hanáků bývala obránkyně (dnes studentka) Šárka Zemanová... V začínající sezoně 2015/16 utrpěla těžký atak do krku, s nímž dohrála (právě na Technice) když ne zápas, tak zbytek třetiny. Ne každý z nás by to dokázal.

Taková je cesta dívčího hokeje v Kroměříži. Má své vzory, díky Nikole mu patří i přítomnost, a to už se v nižších ročnících klubu učíme nová jména, neméně talentovaná. Příkladem je hráčka žákovského "déčka" Verča Urbánková. Hrála i za 4. třídy, kde už vynikala. Přejeme Nikole Rožnovjákové mnoho sil a hokejové chuti, přejeme jí, ať naplní svou lásku, které už na ledě dost obětovala. Holky to někdy mají těžší, a pokud jde o hokej... Máme třetí dívku v reprezentaci. A to tam Nikča nepojede poprvé!

23. 8. 2019 Příbram střádá stříbro také z Kroměříže. Nikča je dnes 1. děvče hokejové rodiny 21. 8. 2019 Nové krajské nominace Holinky a Šišáka, Macka a Koblihy 20. 8. 2019 Proroctví se vyplnilo! Džeňa Dluhoš bere výstroj a s elitní juniorkou Česka míří do Ruska! 20. 8. 2019 Brusleníčko, bruslení... Mimořádná porce na prahu sezony 19. 8. 2019 Hockey Talent School pořádá v Kroměříži mezinárodní Kooperativa Cup. V hokeji a kopané 15. 8. 2019 Nová bruslení veřejnosti – přidány nové termíny 14. 8. 2019 V pondělí začal v Kroměříži hokejový tábor... 12. 8. 2019 Do Zlína se vracejí Šišák s Holinkou... Reprezentovat 11. 8. 2019 Hokejista Dluhoš náhradníkem repre do 20 let pro turnaj v Rusku 7. 8. 2019 První týden na ledě - první bruslení veřejnosti!
archiv aktualit

© 2013–2019 SZMK, p. o.

design: Karel Mazoch
realizace: Studio propagačních řešení