Fotbalový stadion
Aktuality

Luxusní skalp fotbalistů! Slavný Inter Bratislava padl v Kroměříži

25. 7. 2019

Kroměřížští fotbalisté "ulovili" ve středu trofej, slovenského velkoklubu Interu Bratislava. Někdejší klub federální 1. ligy dával československé kopané i reprezentanty, nyní prožívá "smutnější" období. V posledním přípravném klání si na Inter vyšlápla Hanácká Slavia Kroměříž. Z dílčí ztráty 1:2 posunula výsledek k výhře 3:2.

"Mladíci řádili. Kroměříž otočila duel s Interem Bratislava"

Kroměříž po prvním poločase prohrávala 1:2, ale po přestávce výsledek proměněnou penaltou Marchuka a brankou dorostence Duška otočila na 3:2.

Ve středečním přípravném zápase zaujal také Vojtěch Cikryt. Devatenáctiletý mladík, který je v Hanácké Slavii na zkoušce z HFK Olomouc, se proti Interu blýskl hezkým gólem a také slušným výkonem. Zda v Kroměříži zůstane, zatím ale není jisté.

"Právě to řešíme," hlásil do telefonu těsně po utkání kouč Hanáků Bronislav Červenka.

Domácí trenér dal proti Interu šanci také čtyřem dorostencům nebo mladíku Ondřeji Zavadilovi, který působí ve Skašticích. "Kluci mě vůbec nezklamali. Naopak, odehráli velmi dobrý zápas. Předvedli výborné, krásné akce i zajímavé situace," prohlásil Červenka.

Ani Inter ale nehrál špatně a v prvním poločase se po dvou chybách soupeře ve středu hřiště ujal vedení 2:1. "Jeden gól nám hosté dali z půlky, když jeden z jejich hráčů šikovně přehodil brankáře," ocenil chytrou trefu Červenka. Hanáci však dokázali výsledek po změně stran otočit. Vyrovnání zařídil z penalty Marchuk, obrat završil talentovaný dorostenec Dušek.

"Jsem spokojený s výkonem i přístupem. Byl to oboustranně výborný zápas," pochvaloval si kroměřížský kouč. "Inter má v sestavě hodně rychlé, šikovné mladé kluky, kteří sice hráli tvrdě a chvílemi to dost kosili, ale my jsme si s tím poradili a ve druhé půli už se hrálo víceméně na jednu branku," prohlásil Červenka.

Jeho tým se tak připravil na nedělní duel v Šumperku, kde Hanáckou Slavii čeká předkolo MOL Cupu.

"Bereme to jako normální soutěžní utkání. Podle toho k tomu přistoupíme. Nikoho šetřit nebudeme. Většina kluků už se uzdravila, o sestavě ale ještě jasno nemám," dodal Červenka.

Přípravný fotbal

SK Hanácká Slavia Kroměříž – Inter Bratislava 3:2 (0:1)
Branky Kroměříže: Vojtěch Cikryt, Daniel Dušek, Vladyslav Marchuk z penalty

22. 8. 2019 Zítra je fotbal! Zaskočí Hanáci velikým úvodem i Uničov? 18. 8. 2019 Hanácká Slavia znovu venku nebodovala 15. 8. 2019 Fotbalisté z poháru vypadli až na penalty 13. 8. 2019 Fotbalisté Hanácké Slavie už ve středu doma s Vítkovicemi! 11. 8. 2019 Hotovo za pět minut. Demolici ex-druholigového Znojma řídil kanonýr Silný 9. 8. 2019 Beze změn! 1. kolo poháru s Vítkovicemi bude v Kroměříži ve středu 14. 8. v 17:00 6. 8. 2019 Fotbalový fanoušek uvidí během týdne šlágr ligový i pohárový 5. 8. 2019 Fotbalisté se Slováckem B jen stahovali tříbrankové manko 1. 8. 2019 Jak je silné béčko Slovácka? Hanáci bojují (loni hráli o titul) 29. 7. 2019 Formu a pohodu stvrdili fotbalisté i v Šumperku. V předkole Českého poháru – MOL Cupu