Zimní stadion
Aktuality

Kroměřížská stopa na mistrovství světa. Chytil je stálicí nároďáku už v 19 letech

6. 5. 2019

V únoru 1972 se narodil Jaromír Jágr a s číslem 72 hraje Filip Chytil. Nevím, je-li v tom spojitost, Jarda je aktivní legenda českého hokeje. Ale náš Filip je už v devatenácti (narozen 5. 9. 1999) nejslavnějším odchovancem HK Kroměříž. "Na holi" má teď úspěšnou sezonu v zámořské NHL a pro národní tým se stává šancí i inventářem. Součástí reprezentace je od prvních juniorských výběrů. Nyní pojede na druhý světový šampionát seniorů. Trenér Říha podchytil přání nesčetných fandů a bere na Slovensko i Filipa Chytila.

Extraligovou premiéru zažil Filip v dresu Zlína na sklonku roku 2016. V 17 letech si rychle připsal první gól (a další góly) a po sezoně byl v nejsledovanějším 1. kole draftu vybrán do věhlasné NHL newyorskými Rangers. Nejdříve se "obouchával" na farmě v Hartfordu, ale pozorován, pochválen, naskočil už v sezoně 2017/18 do elitní NHL. Skóroval, přihrával střelcům... V následujícím ročníku se už mezi Jezdci usadil a vynechal jen minimum zápasů. S 11 góly a 12 asistencemi se vyšplhal k nejproduktivnějším českým hokejistům. Jako střelec je v letošní české TOP ten.

Chytil jde stále naproti svému rozvoji a dalším možným úspěchům a kvalitám. Svojí pokorou, bezproblémovou povahou, učenlivostí. Odborníci, novináři, ale i slavní (spolu/proti)hráči ho řadí k velkým talentům českého hokeje. Hovoří o potenciálu, jehož se dostává "vyvoleným". Hokejová Kroměříž je právem pyšná, že "číslo 72" přivedla na led, mohla ho mnohému naučit. "Hokej jako lásku" mu vštěpovat nemusela. Ta ho snad chytila odmalička.

Filip má cenné zápisy i v reprezentaci. V horkém létě 2016 triumfoval český tým do 18 let na Memoriálu Ivana Hlinky. Filip si tam připsal 3 branky, z toho jednu finálovou. V dubnu 2017 se s nároďákem účastnil Mistrovství světa U18 a na přelomu let 2017/18 Mistrovství světa U20. Stejnou sezonu zakončil startem na MS seniorském. Nominaci potvrdil brankami v soubojích s Ruskem a na šampionátu skóroval proti Rakušanům. Jako vůbec nejmladší český hokejista, jemuž se to kdy na mistrovství světa podařilo!

Také letos se bez něj neobejde reprezentace, ale ani "desetitisíce" fanoušků! V jednom ze zápasů přípravy "zamával" se Slovenskem – při výhře 3:1 dvakrát zavěsil. Na turnaji Euro Hockey Tour, na brněnských Carlson Hockey Games, postoupil ze 4. formace do druhé, kde i díky křídlům Jaškinovi a Palátovi pomohl v nádherném utkání porazit 3:0 švédského favorita.

Blahopřejeme ti, Filipe, k šampionátu, ke sváteční tečce za sezonou. V pátek 10. května to na Slovensku vypukne... Český národ bude opět "na nohou" – u obrazovek. Nejedno české srdce zabuší ozvěnou hokejky našeho odchovance.

15. 4. 2020 Město začalo opravovat technologii chlazení na zimním stadionu 31. 3. 2020 Město opraví technologii chlazení na zimním stadionu 18. 3. 2020 Mobilní kluziště na Hanáckém náměstí přilákalo tisíce bruslařů 11. 3. 2020 Z důvodu mimořádného nařízení je do odvolání zrušena školka bruslení 11. 3. 2020 Hokejová utkání mládeže i hobby-ligy zrušeny! 9. 3. 2020 11 týdnů s mobilním kluzištěm je minulostí. Děkujeme 8. 3. 2020 Mobilní kluziště na Hanáckém náměstí – do neděle 8. 3. 3. 3. 2020 Kroměřížská jména patřila k nejlepším v Extralize juniorů 2. 3. 2020 Bruslení veřejnosti na zimním stadionu a na Hanáckém náměstí 26. 2. 2020 Naše malá stvoření, zkuste si dnes bruslení!
archiv aktualit

© 2013–2020 SZMK, p. o.

design: Karel Mazoch
realizace: Studio propagačních řešení
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu. Více informací OK, rozumím