Zimní stadion
Aktuality

Kroměříž má nové jméno v reprezentaci – brankáře! Fandíme Malkičovi...

8. 6. 2019

V pátek 7. června 2019 expandovala z Prahy "nálož", jejíž ozvěna objala u srdcí hokejovou Kroměříž! Máme dalšího borce, sedmnáctiletého kluka, v nároďáku "osmnáctek". Je to brankář, je to Kuba Málek, který nám roste před očima... Zasvěcení vědí proč – urostlý "Malkič" se posouvá výš výkonností. Zúčastní se od 22. do 27. 6. (v Rokycanech) rozsáhlého reprezentačního kempu kategorie U18. Jako jeden z gólmanů.

Kuba otevřel rok 2019 záskokem v kleci mužů Vsetína. Mezi muži druhé nejvyšší soutěže republiky. Tehdy mu bylo 16 – plnoletost daleko v nedohlednu. Kuba se už hodný čas potýká s výbornou konkurencí – i v nároďáku jsou teď na výsostný post 1. brankáře větší favorité. Do VHK ROBE Vsetín přišel jako posila pro Extraligu mladšího dorostu, ale během dvou sezon si prací a ctižádostí, povahou získal respekt i ve své druhé domovině. Válel už v Extralize juniorů, a jak už bylo řečeno, nakoukl i mezi muže.

V Hokejovém klubu Kroměříž vládl brankovišti "neomezeně". V bráně u nás vynikal. Největšího týmového výsledku dosáhl v sezoně 2016/17, kdy v Lize mladšího dorostu proháněl tým jako jediný pozdějšího vítěze Techniku Brno. Měli jsme mimořádný celek a možná mysleli i výše než na stříbro... Trenér Hlobil označil v rozhovoru "Malkiče" Málka za největší talent v této družině mladšího dorostu! A že bylo z čeho brát – viz obávaná lajna Michal Šimášek, Patrik Zeman – Michal Kopčil, Michal Dluhoš, Jakub Apolenář...

Dovolte připomenout nedávné dvě repliky, jak se ke svému záskoku, premiéře mezi muži vyjádřil tehdy šestnáctiletý "Malkič". Odchovanec a nový vyslanec našeho klubu "byl rozhovorem opravdu potěšen". Snad i posílen k příštím výkonům, statistikám, nominacím...

(5. 2. 2019)
4) Jak těžký byl první rok ve Vsetíně a kam tě posunul ten druhý?

"Samozřejmě, je to velký skok jít z Ligy mladšího dorostu do Extraligy mladšího dorostu, ale na druhou stranu, já mám rád rychlý, svižný hokej, takže jsem si rychle zvykl. Mé výkony dokonce zaujaly trenéra staršího dorostu a dostal jsem šanci si zachytat o kategorii výše, za což jsem rád. Byla to zase nová zkušenost, která mě posunula dál.

Druhý rok na Vsetíně mě posunul podstatně více než ten minulý. Už od srpna se pravidelně střídáme na trénincích áčka a sbíráme další a další zkušenosti, které nám pomáhají. Dokonce jsem si já i můj parťák David Sachr odbyli premiéru mezi muži, což je pro nás neskutečný zážitek a do juniorky jsou to skvělé zkušenosti."

7) Co ti hokej vzal a o co vše tě obohatil? Jak relaxuješ od hokeje, od školy a jiných povinností?

"Hokej je žrout času, :-) ale pokud ten čas strávený na ledě odmakáte pořádně, tak se ten čas, který do toho dáte, určitě vrátí.

Obohatil mě o spoustu nových kamarádů, zkušeností a skvěle stráveného času s dobrou partou v kabině.

Od hokeje relaxuju na nohejbálku se Sachym a Chrástem, tradičně o Coca-Colu. Ale já si taky potrpím na skvělý a dlouhý, ničím nerušený spánek a na pořádnou večeři.

Od školy nějak moc nerelaxuju, protože většinou máme tak 2 hodinky po škole tréninky. A taky tam nejsem pokaždé. :-) O to víc se musím učit večer."

12. 7. 2020 Strašně moc přemýšlím o chybách, přiznává Dluhoš. Rozhovor s hokejovým reprezentantem 8. 7. 2020 Naše První slečna Nikča otevře hokejový rok ve výběru osmnáctek! 27. 6. 2020 Kuba Malkič Málek žádá vyšších dávek! Dobře ho tu sledujeme, nově už v nároďáku U19 26. 6. 2020 Město pořídí nové mobilní kluziště 22. 6. 2020 Hokejisté Kroměříže obhájili trofej z 1. ligy inline hokeje! Bez ztráty kytičky 15. 4. 2020 Město začalo opravovat technologii chlazení na zimním stadionu 31. 3. 2020 Město opraví technologii chlazení na zimním stadionu 18. 3. 2020 Mobilní kluziště na Hanáckém náměstí přilákalo tisíce bruslařů 11. 3. 2020 Z důvodu mimořádného nařízení je do odvolání zrušena školka bruslení 11. 3. 2020 Hokejová utkání mládeže i hobby-ligy zrušeny!
archiv aktualit

© 2013–2020 SZMK, p. o.

design: Karel Mazoch
realizace: Studio propagačních řešení
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu. Více informací OK, rozumím