Zimní stadion
Aktuality

Jeden Dluhoš u nás – druhý v nároďáku. Jeden Jergl u nás – druhý v televizi...

11. 7. 2019

Je mi ctí být dílkem klubu, hlasem města, které dalo hokejovým plochám další "bezva rodinu". S hokejovými bratry se setkávají kluby na většině míst naší republiky. A můj HK Kroměříž není výjimkou. Pronikavě se nám už nejenom do srdcí zapsali jarý muž Filip Laciga a dorostenec Adam Laciga, dorostenci a dvojčata Dominik a Dan Opravilovi, jarý muž Karel Holík a dorostenec, bratr Adam, zlínský vyslanec, junior Michal Šimášek a zde jeho bráška, starší žák Jakub... A mohl bych z kroměřížských zdrojů pokračovat. Na ledové plochy mužů už však dávno patří jméno "Jergl", to, které umí ohromit nejvyšší extraligu, ale i v Kroměříži vykazuje jistotu, a kvalitu, která nebýt, strašně by chyběla.

Většina z nás, mnoho hokejových gurmánů skrznaskrz republikou sledovalo úctyhodnou misi Jergla Aleše, co se stal jedním z největších objevů nejvyšší, elitní české ligy – extraligy. Učinil zásadní odpich ve své stále mladé kariéře, připsal si v sezoně v 51 zápasech (s play-off) 31 kanadských bodů. Jako "velký pantáta" se oklepal z hrůzného zranění necelý rok dříve, a on sám psal naopak hokejovou radost, hokejové básně. Dal možná nejkrásnější branku extraligy – a ani to mu už nikdo nevezme!

Zde jsou čísla tohoto skromného útočníka... Po velké sezoně má vyšší cíle, troufá si, odchází do silného Hradce.

Aleš Jergl – útočník, 24 let
soutěž (extraliga): 44 zápasů – 14 gólů + 13 asistencí
play-off: 7 zápasů – 3+1
"Jeden z největších objevů sezony. Nejen v olomouckém, ale i celosoutěžním měřítku. Ještě na jejím začátku se jezdil rozehrávat do Havířova, kdekdo mohl pochybovat o jeho extraligových kvalitách. Známka 1."

Aleš doma nejídal svůj chléb, "neblbnul" a nesportoval sám, má staršího sourozence. Jistě se ti dva "štengrovali" a společně rostli jak fyzičkou, tak mnoha zážitky, zoceleni svou sportovní partou. Starší brácha je Jirka, je mu 27 a je prostě "nepřehlédnutelný", je to jeden z těch kamenů HK Kroměříž, bez něhož by můj klub povadl, přišel o leccos v trénování kloučků, o noblesní atmosféru v autobuse, ale především o rekovný fortel na ledě.

Také Jirka Jergl v sezoně 2018/19 produktivitou vynikal, skončil 4. střelecky a 4. v kanadském bodování (týmu). Podotýkám, že jako obránce mezi samými útočníky. Měl průměr přesně bod na zápas, se 13 góly a 13 asistencemi. Hraje, pravda, "jen čtvrtou ligu", ale rve to "od pasu až po čelist"..., není divu, kolik tu má kamarádů...

Strašně jsem mu přál, aby byl tím, kdo po mnoha letech (více nežli pětiletce) dorazí Boskovice na jejich ledě a "doklepne" tam bitvu play-off! Veliký zápas hrál v Boskovicích kapitán Murín, když vsadí vedoucí gól třetí a neprodleně uvolní "Jerglise" před trefou na 2:4. Jirka zahrál Minervě "na nervy" neskutečnou parádou, jako rebel, jako gladiátor. Bohužel se poté vyskytly i chybky, jež obhájce titulu ve své domovině (vlastně všechny) potrestal. Otočil to na 5:4.

Jirka ale nezahálel ani po sezoně, kdy spolu-vytvářel nové inlinové družstvo IHK Hanáci. Chybět nemohl, neboť všech 14 či 15 Hanáků si pochvalovalo výjimečnou, báječnou partu. Opravdových kamarádů. Kroměřížský hokej se na kolečkových bruslích zúčastnil 1. ligy Olomouckého kraje premiérově, ale hned ji vyhrál! Bral ligové zlato (proti favoritům) a opravdu krásný putovní pohár. Vzápětí se přidal i k celorepublikové Final Six, kde rozhodně "nezklamal". Jeden zápas v Poličce prohrál a jeden vyhrál. V souboji o bronz podlehl až po nájezdech 5:6 Přerovu. Kamarádi "Night Birds" nám vrátili odsunutí na pozici vicemistra ligy (týden předtím).

Ne, Jirka, pokud může, vždy se hrne do první řady, vždycky chce "být viděn". "Neschová se", někdy je u chyb, často je u gólů. Stal se nejproduktivnějším hráčem 1. ligy inline hokeje Olomouckého kraje. V 10 zápasech nasbíral 22 branek a 14 asistencí.

Přejeme bratrům Jerglům, ať jim forma po výjimečné sezoně nestagnuje. Jirka prožívá výkonnostně asi "nejlepší roky", tak ať maká, ať buší a tne "do živého". A Aleš je krásná připomínka kroměřížské líhně, že i v tuzemsku a dále "po dvacítce" může hokejista mimořádně vyrůst! O Alešovi se mluví v Třinci i Litvínově, se Zárubou i na malých stadionech.

15. 4. 2020 Město začalo opravovat technologii chlazení na zimním stadionu 31. 3. 2020 Město opraví technologii chlazení na zimním stadionu 18. 3. 2020 Mobilní kluziště na Hanáckém náměstí přilákalo tisíce bruslařů 11. 3. 2020 Z důvodu mimořádného nařízení je do odvolání zrušena školka bruslení 11. 3. 2020 Hokejová utkání mládeže i hobby-ligy zrušeny! 9. 3. 2020 11 týdnů s mobilním kluzištěm je minulostí. Děkujeme 8. 3. 2020 Mobilní kluziště na Hanáckém náměstí – do neděle 8. 3. 3. 3. 2020 Kroměřížská jména patřila k nejlepším v Extralize juniorů 2. 3. 2020 Bruslení veřejnosti na zimním stadionu a na Hanáckém náměstí 26. 2. 2020 Naše malá stvoření, zkuste si dnes bruslení!
archiv aktualit

© 2013–2020 SZMK, p. o.

design: Karel Mazoch
realizace: Studio propagačních řešení
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu. Více informací OK, rozumím