Zimní stadion
sobota 28. 9., 8:00
akce Týden hokeje. Pojď hrát hokej...!!
Aktuality

Jeden Dluhoš u nás – druhý v nároďáku. Jeden Jergl u nás – druhý v televizi...

11. 7. 2019

Je mi ctí být dílkem klubu, hlasem města, které dalo hokejovým plochám další "bezva rodinu". S hokejovými bratry se setkávají kluby na většině míst naší republiky. A můj HK Kroměříž není výjimkou. Pronikavě se nám už nejenom do srdcí zapsali jarý muž Filip Laciga a dorostenec Adam Laciga, dorostenci a dvojčata Dominik a Dan Opravilovi, jarý muž Karel Holík a dorostenec, bratr Adam, zlínský vyslanec, junior Michal Šimášek a zde jeho bráška, starší žák Jakub... A mohl bych z kroměřížských zdrojů pokračovat. Na ledové plochy mužů už však dávno patří jméno "Jergl", to, které umí ohromit nejvyšší extraligu, ale i v Kroměříži vykazuje jistotu, a kvalitu, která nebýt, strašně by chyběla.

Většina z nás, mnoho hokejových gurmánů skrznaskrz republikou sledovalo úctyhodnou misi Jergla Aleše, co se stal jedním z největších objevů nejvyšší, elitní české ligy – extraligy. Učinil zásadní odpich ve své stále mladé kariéře, připsal si v sezoně v 51 zápasech (s play-off) 31 kanadských bodů. Jako "velký pantáta" se oklepal z hrůzného zranění necelý rok dříve, a on sám psal naopak hokejovou radost, hokejové básně. Dal možná nejkrásnější branku extraligy – a ani to mu už nikdo nevezme!

Zde jsou čísla tohoto skromného útočníka... Po velké sezoně má vyšší cíle, troufá si, odchází do silného Hradce.

Aleš Jergl – útočník, 24 let
soutěž (extraliga): 44 zápasů – 14 gólů + 13 asistencí
play-off: 7 zápasů – 3+1
"Jeden z největších objevů sezony. Nejen v olomouckém, ale i celosoutěžním měřítku. Ještě na jejím začátku se jezdil rozehrávat do Havířova, kdekdo mohl pochybovat o jeho extraligových kvalitách. Známka 1."

Aleš doma nejídal svůj chléb, "neblbnul" a nesportoval sám, má staršího sourozence. Jistě se ti dva "štengrovali" a společně rostli jak fyzičkou, tak mnoha zážitky, zoceleni svou sportovní partou. Starší brácha je Jirka, je mu 27 a je prostě "nepřehlédnutelný", je to jeden z těch kamenů HK Kroměříž, bez něhož by můj klub povadl, přišel o leccos v trénování kloučků, o noblesní atmosféru v autobuse, ale především o rekovný fortel na ledě.

Také Jirka Jergl v sezoně 2018/19 produktivitou vynikal, skončil 4. střelecky a 4. v kanadském bodování (týmu). Podotýkám, že jako obránce mezi samými útočníky. Měl průměr přesně bod na zápas, se 13 góly a 13 asistencemi. Hraje, pravda, "jen čtvrtou ligu", ale rve to "od pasu až po čelist"..., není divu, kolik tu má kamarádů...

Strašně jsem mu přál, aby byl tím, kdo po mnoha letech (více nežli pětiletce) dorazí Boskovice na jejich ledě a "doklepne" tam bitvu play-off! Veliký zápas hrál v Boskovicích kapitán Murín, když vsadí vedoucí gól třetí a neprodleně uvolní "Jerglise" před trefou na 2:4. Jirka zahrál Minervě "na nervy" neskutečnou parádou, jako rebel, jako gladiátor. Bohužel se poté vyskytly i chybky, jež obhájce titulu ve své domovině (vlastně všechny) potrestal. Otočil to na 5:4.

Jirka ale nezahálel ani po sezoně, kdy spolu-vytvářel nové inlinové družstvo IHK Hanáci. Chybět nemohl, neboť všech 14 či 15 Hanáků si pochvalovalo výjimečnou, báječnou partu. Opravdových kamarádů. Kroměřížský hokej se na kolečkových bruslích zúčastnil 1. ligy Olomouckého kraje premiérově, ale hned ji vyhrál! Bral ligové zlato (proti favoritům) a opravdu krásný putovní pohár. Vzápětí se přidal i k celorepublikové Final Six, kde rozhodně "nezklamal". Jeden zápas v Poličce prohrál a jeden vyhrál. V souboji o bronz podlehl až po nájezdech 5:6 Přerovu. Kamarádi "Night Birds" nám vrátili odsunutí na pozici vicemistra ligy (týden předtím).

Ne, Jirka, pokud může, vždy se hrne do první řady, vždycky chce "být viděn". "Neschová se", někdy je u chyb, často je u gólů. Stal se nejproduktivnějším hráčem 1. ligy inline hokeje Olomouckého kraje. V 10 zápasech nasbíral 22 branek a 14 asistencí.

Přejeme bratrům Jerglům, ať jim forma po výjimečné sezoně nestagnuje. Jirka prožívá výkonnostně asi "nejlepší roky", tak ať maká, ať buší a tne "do živého". A Aleš je krásná připomínka kroměřížské líhně, že i v tuzemsku a dále "po dvacítce" může hokejista mimořádně vyrůst! O Alešovi se mluví v Třinci i Litvínově, se Zárubou i na malých stadionech.

13. 9. 2019 Je tu 2. víkend školky bruslení! Posílíte řady dětí? 9. 9. 2019 Podpoříme pravidelná úterní bruslení veřejnosti (pokračování) 9. 9. 2019 Přijďte v sobotu 28. 9. v 8:00 na zimní stadion v Kroměříži na akci Týden hokeje 7. 9. 2019 Na další výběrovou akci jedou T. Macek, M. Šišák, M. Holinka. Do Dvora Králové 3. 9. 2019 Podpoříme pravidelná úterní bruslení veřejnosti. V pravidelném čase 2. 9. 2019 Opět HK Kroměříž navštěvuje školy. Kdo ví, co je hokej? Brusle, finta, góly! 26. 8. 2019 Od soboty 7. 9. nová školka bruslení! 26. 8. 2019 Bruslařské eldorádo na prázdném ledě! To zažiješ zase v březnu... 23. 8. 2019 Příbram střádá stříbro také z Kroměříže. Nikča je dnes 1. děvče hokejové rodiny 21. 8. 2019 Nové krajské nominace Holinky a Šišáka, Macka a Koblihy
archiv aktualit

© 2013–2019 SZMK, p. o.

design: Karel Mazoch
realizace: Studio propagačních řešení