Hanácká Slavia přivítá Líšeň (II. liga)
Aktuality

Hotovo za pět minut. Demolici ex-druholigového Znojma řídil kanonýr Silný

11. 8. 2019

Fotbalisté Kroměříže si po úvodní porážce s béčkem Slovácka zvedli náladu, když ve 2. kole MSFL vyřídili ex-druholigové Znojmo 4:0. Hanácká Slavia rozhodla páteční předehrávku v úvodních pěti minutách, kdy se dvakrát trefil Jan Silný. Domácí kanonýr pak v závěru zkompletoval hattrick. Chvíli předtím se prosadil i střídající Milan Machálek.

"Ráz utkání samozřejmě ovlivnil jeho začátek. Do utkání jsme vstoupili velice dobře a po pěkných akcích dali dvě branky. Kluci se uvolnili a zbytek střetnutí v pohodě kontrolovali. Velmi dobře fungovala defenziva. Důležité bylo, že jsme nedělali vzadu chyby a soupeře jsme kromě pár centrů a závarů do vážnější šance nepustili," pochvaloval si kouč Kroměříže Bronislav Červenka.

Jeho tým nakonec mohl vyhrát i vyšším rozdílem. "Vytvořili jsme si několik momentů, které mohly skončit brankou," říká domácí trenér.

Od Znojmo čekal víc. "V sestavě má pár dobrých individualit, ale z jeho strany to bylo takové syrové," všiml si Červenka. "Nebylo to od nich úplně kompaktní. I když prohrávali, vzadu hráli na obrovské riziko," přidává.

Hostům k lepšímu výsledku nepomohla ani trojice bývalých hráčů Kroměříže. Se Znojmem se na Hanou vrátili brankář Jícha a záložníci Moravec s Oklešťkem. Všichni si ale souboj s bývalým klubem představovali mnohem lépe.

"Můžeme si říkat, co chceme, připravovat se na zápas, na úvod, ale když deset minut spíme, tak od toho se odvíjí celé utkání," lamentoval na klubovém webu hostující kouč Milan Volf.

Jihomoravané se po nepříjemných direktech dvacet minut sbírali.

"Pak jsme hru vyrovnali, do konce poločasu jsme mohli snížit na 1:2. Ani druhý poločas jsme nezačali špatně, v polovině druhé půle jsme začali riskovat, začali jsme hrát na tři obránce, abychom podpořili ofenzivu. Měli jsme dvě šance, žel je zase neproměnili. Jak jsme riskovali, nechali jsme prostor pro brejky, hráli jsme vabank a soupeř toho samozřejmě využil," dodal Volf.

Hanákům náramně vyšel nástup do utkání. Již ve třetí minutě využil nedorozumění hostující stoperské dvojice kanonýr Silný, který prvním gólem sezony otevřel skóre. Vzápětí udeřil vyhlášený bombarďák znovu. Tentokrát se Silný prosadil po rychlém kontru umístěnou střelou k tyči.

Zatímco domácí se uklidnili, Znojemští se po těžkých direktech nepříjemně zvedali. Hostům pomohla až krátká přestávka na občerstvení. Snížit mohl v závěru poločasu Okleštěk. Zkušený středopolař ale svého bývalého spoluhráče Kofroně nepřekonal. V zakončení neuspěl ani hlavičkující Kvych.

Hanáci měli navrch i po změně stran. S trestným kopem si však gólman Jícha, který stejně jako Okleštěk a Moravec ještě na jaře působil právě v Kroměříži, poradil. Následně domácí přidali třetí branku, ale sudí Pelikán gól kvůli ruce neuznal.

Znojmo ve druhé půli zahrozilo pouze tečovanou střelou střídajícího Kruly, se kterou si pozorný Kofroň poradil.

Kroměříž byla mnohem nebezpečnější, v zakončení se ale trápila. Hanáci duel definitivně rozsekli až v závěrečných deseti minutách. Nejprve střídající Machálek po úniku z poloviny hřiště si obešel Jíchu a míč pohodlně poslal do prázdné branky, následně korunoval svůj výkon Silný, jenž po dalším brejku zkompletoval svůj hattrick.

Zatímco Hanáci slaví první výhru sezony, Znojmo po sestupu z druhé ligy na body stále čeká.

Fotbalisty Kroměříže čeká další soutěžní duel už ve středu (14. 8. v 17:00), kdy na stadionu v Obvodové ulici v rámci prvního kola MOL Cupu vyzvou Vítkovice. "Je to zpestření pro kluky i celý klub. Čeká nás druholigový tým, který má pořád nějakou váhu. Chceme podat solidní výkon a pokusíme se o překvapení na úkor favorita," prohlásil Červenka.

Fortuna MSFL, 2. kolo
SK Hanácká Slavia Kroměříž – 1. SC Znojmo FK 4:0 (2:0)

Branky:
3., 5. a 84. Jan Silný, 80. Milan Machálek

Kroměříž:
Kofroň – Matoušek, Zavadil, Hloch, Jeleček – Marčuk (61. Mlčoch), Pančochář (82. Chytil), Cupák, Masař (74. Machálek) – Silný (86. Votava), Kovář (56. Fládr)
Trenér: Bronislav Červenka

Znojmo:
Jícha – Yanata, Avdić, Moravec (87. Bailon), Okleštěk, Doublette (86. Stix), Kolařík (81. Kaššai), Malár, Garčic, Kvych (71. Martinek), Pacula (65. Krula)
Trenér: Milan Volf

27. 3. 2024 Tvrdé boje o záchranu pokračují! Hanáci mají v Opavě mnohačetnou motivaci! 20. 3. 2024 Starší žák Mikula zařídil bůra v moravské metropoli 19. 3. 2024 Fotbalovému dorostu se na jaře 2024 zatím nedaří 16. 3. 2024 Po dlouhém oslabení Hanáci podlehli Příbrami 14. 3. 2024 Fotbalisté potvrzují loupeživou formu 13. 3. 2024 Fotbalové přípravky nadále v akci 10. 3. 2024 Fotbalisté mají 7. bod z posledních tří bitev! 7. 3. 2024 Hanácká Slavia hraje o další důležité body 5. 3. 2024 Kopanou nás nedostanou! Válí rovněž naše béčko! 2. 3. 2024 Fotbalisté rozbili vyškovský stroj na výhry!