Zimní stadion
Aktuality

HK Kroměříž pozval děti a rodiče na Týden hokeje

25. 1. 2020

Sedmý "Týden hokeje" se v Kroměříži konal v sobotu 25. ledna. Projektu Českého hokeje se HK Kroměříž chopil s pokorou i odborností, s pedagogickou empatií i s nadhledem. Kroměřížský klub klade důraz na budování své základny, dvakrát týdně se věnuje školičce bruslení, objíždí školy a školky. Nevynechá "svůj stánek" na žádném dětském či sportovním dni v Kroměříži. Takže má dnes 11 mládežnických celků!!!

Za tónů a řízných veršů oficiální písně Týdne hokeje jsme vedli děti na led v 8:30. O úvodní slovo, instrukce i povzbuzení, se postaral šéftrenér naší mládeže Jiří Osina. Hokejové dopoledne mělo tento časový plán...
7:45 až 8:15 – registrace účastníků
8:15 až 8:30 – úvod sobotní akce a rozdělení dětí do skupin
8:30 až 9:30 – ledová plocha
9:45 až 10:00 – prezentace celé akce a hokejového klubu v zasedací místnosti stadionu (1. patro), reakce na dotazy rodičů
9:45 až 10:00 – program pro děti mimo led
10:00 – ukončení akce

Rodiče mohli děti zaregistrovat do klubu a do Českého hokeje. Na koho nevybyl dárek v podobě národního dresu, ten ať počítá, že ho ve vazbě na Český hokej zajistí klub čili šéftrenér mládeže alespoň dodatečně... Akce na svém ledě shromáždila nezpochybnitelný úspěch, ostatně u nás několikrát opakovaný... Kroměřížský hokej se v počtu nově oslovených dětí dere vysoko, i mezi věhlasem krajských měst republiky! Nyní jsme přilákali 86 nováčků a zaregistrovali 64 báječných dětí.

Kroměřížský zimní stadion poskytl malým bruslařům opět cca 10 stanovišť. Pomáhalo nemálo trenérů (jinak bezvadných lidí), ale po ruce byli i hráči nejmladších hokejových kategorií. Na jednom stanovišti zprvu bruslili mezi odhozenými hokejkami a následně hráli (obehrávali se) na jednu bránu. Vedle už mohla ledacos "okopírovat" nově příchozí drobotina, která střílela hokejkou pomenší míčky na připraveného, leckdy však "vlídného, milosrdného" gólmana.

Poutačem dětské radosti se stalo střední pásmo! Tam dostali kloučci a dívenky prostor k rozbruslení a kousek vedle už zvedali z ledu nastřádané plastové "misky" ke zkoušce obratnosti... Přes překážky na ledě se proplétali k tyčce (špejli), na kterou tu "misku" usazovali. Opodál je pravý šrumec, svěží dětský vítr víří, rejdí, neutichá! Děti berou z ledu kotouč, propletou se s ním třemi sraženými brankami a vzápětí ho přikládají "do věže, do komínku", vrství ho na puky předchozí. Je to náročné, ale dětem jen zábavou, radostí a motivací. Výkony to nebyly "bruslařské", vyrovnaly se starším, hokejovým kamarádům!

Pestrou řádku stanovišť nabídla pak třetí třetina našeho kluziště... Na jednom úseku si naši nováčci hráli s drobnými míčky, jež sbírali z ledu. Ve druhé brázdě se už míčky zvedaly a házely do kbelíku. Připraven byl i laskavý trenér s hokejkou, který děti motivoval k píli a výdrži a vybízel je k novým hrám a improvizacím. Nechybělo lano, nescházela švihadla a podanou rukou jsou dvě "chodítkové konstrukce", aby se bruslení dostalo i  k nejmenším, zato však neméně odvážným! Na dvou stanovištích se přitom naše ratolesti vyhýbají bariérám, gumovým nástrahám... A jsou tak šikovné – až tak, jako by brusle byly druhou třetí obuví jejich dětství...

Hokejový klub Kroměříž naplnil beze zbytku účel "Týdne hokeje". Zaregistroval desítky zvídavých šikulů, naslouchal věcně a názorně rodičům, no a tu hodinu na ledové ploše zpříjemnil dětem snad maximálně. Caparti nejspíše cítili, že tu máme hokej rádi. Na bruslích se s vrstevníky a s našimi trenéry bavili bezvadně.

12. 7. 2020 Strašně moc přemýšlím o chybách, přiznává Dluhoš. Rozhovor s hokejovým reprezentantem 8. 7. 2020 Naše První slečna Nikča otevře hokejový rok ve výběru osmnáctek! 27. 6. 2020 Kuba Malkič Málek žádá vyšších dávek! Dobře ho tu sledujeme, nově už v nároďáku U19 26. 6. 2020 Město pořídí nové mobilní kluziště 22. 6. 2020 Hokejisté Kroměříže obhájili trofej z 1. ligy inline hokeje! Bez ztráty kytičky 15. 4. 2020 Město začalo opravovat technologii chlazení na zimním stadionu 31. 3. 2020 Město opraví technologii chlazení na zimním stadionu 18. 3. 2020 Mobilní kluziště na Hanáckém náměstí přilákalo tisíce bruslařů 11. 3. 2020 Z důvodu mimořádného nařízení je do odvolání zrušena školka bruslení 11. 3. 2020 Hokejová utkání mládeže i hobby-ligy zrušeny!
archiv aktualit

© 2013–2020 SZMK, p. o.

design: Karel Mazoch
realizace: Studio propagačních řešení
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu. Více informací OK, rozumím