Fotbalový stadion
Aktuality

Fotbalisté se Slováckem B jen stahovali tříbrankové manko

5. 8. 2019

Fotbalistům Hanácké Slavie Kroměříž nevyšel vstup do Moravskoslezské fotbalové ligy (MSFL) 2019/20. S "béčkem" Slovácka prohráli už v přípravě a ani neděle 4. srpna nebyla naší "nedělí vítěznou". Letošní III. liga přitom bude těžší, bude našlapaná, posílena o rezervní týmy "prvoligistů". Do soutěže nevstupuje tradičních 16 celků, ale 18!

Hanácká Slavia utrpěla porážku po čtyřech letních výhrách. V Kunovicích, kde se Slovácku "B" postavila, to však bylo těžké. Slibně vlastně duel pouze začal. "Sešívaní" se v 6. minutě ujali vedení, když střeleckou formu potvrdila ukrajinská posila Vladyslav Marchuk. Byl to však pro domácí "alarm" a jejich chuť a síla se vlévaly do příštích minut. Otáčeli duel dvěma penaltami.

Pokutové kopy viděli diváci v Kunovicích hned tři! V nastaveném čase 1. poločasu trefuje soupeř "z puntíku" na 2:1 a po pěti minutách 2. půle upraví z "desítky" na 3:1. Hanáci, zasaženi tímto vývojem, okamžitě inkasují branku čtvrtou... Ztráta 4:1 se venku dotáhne jen výjimečně. Hanákům se to nepodaří. Zčásti "trpce" kopou i oni penaltu v nastaveném čase (druhé půle), ale více než porážku 4:3 už ze zápasu nevykřešou.

No co, je to "jen" jeden duel, a většina z nás čekala, že bude náročný. Spravit chuť si hráči i fanoušci mohou už v pátek 9. srpna. To hraje Kroměříž doma a přivítá někdejší klub I. ligy ze Znojma! V 18 hodin.

MSFL 2019/20, 1. kolo
1. FC Slovácko "B" - SK Hanácká Slavia Kroměříž 4:3 (2:1)

Branky:
36., 45+2.(pen.) a 51. Řehola, 50. Hellebrand (pen.) – 6. Marchuk, 68. Masař, 90+2. Kovář (pen.)

1. FC Slovácko "B":
Daněk - Jamný, Krejčí, Hellebrand (90. Leskovjan), Olšanský, Baran, Řehola (87. Jahoda), Sadílek, Vecheta (90. Janík), Hladký (78. Krejčík), Řihák
Trenér: Pavel Němčický

SK HS Kroměříž:
Kofroň – Šmerda (46. Machálek), Zavadil, Hloch, Matoušek - Marchuk (61. Kovář), Cupák, Fládr (61. Mlčoch), Masař, Pančochář (86. Chytil) - Votava (46. Silný)
Připraveni: Toman – Cikryt
Trenér: Bronislav Červenka

22. 8. 2019 Zítra je fotbal! Zaskočí Hanáci velikým úvodem i Uničov? 18. 8. 2019 Hanácká Slavia znovu venku nebodovala 15. 8. 2019 Fotbalisté z poháru vypadli až na penalty 13. 8. 2019 Fotbalisté Hanácké Slavie už ve středu doma s Vítkovicemi! 11. 8. 2019 Hotovo za pět minut. Demolici ex-druholigového Znojma řídil kanonýr Silný 9. 8. 2019 Beze změn! 1. kolo poháru s Vítkovicemi bude v Kroměříži ve středu 14. 8. v 17:00 6. 8. 2019 Fotbalový fanoušek uvidí během týdne šlágr ligový i pohárový 1. 8. 2019 Jak je silné béčko Slovácka? Hanáci bojují (loni hráli o titul) 29. 7. 2019 Formu a pohodu stvrdili fotbalisté i v Šumperku. V předkole Českého poháru – MOL Cupu 25. 7. 2019 Luxusní skalp fotbalistů! Slavný Inter Bratislava padl v Kroměříži