Nábory do fotbalu (kluci, děvčata)
Aktuality

Fotbalisté proti ambicióznímu Frýdku-Místku jedním slovem – zaváleli!

5. 9. 2019

Hanáci podali výtečný výkon ve vloženém středečním kole MSFL, v domácím klání s fortelným Frýdkem-Místkem. Hattrick Honzy Silného se vtěsnal do pouhých 23 minut – ve 35. minutě vedeme už 3:0! Frýdek ve 2. poločase tísní, Valcíři zvedají výkon, jedou "přes normu", a rázem je to 3:2... K tomu naše červená karta a nic není jisté! Ovšem 7 minut před koncem se klube nádherná, cizelérská akce... Kotel volá na Toma Jelečka, "střílej, střílej," ale ten si s bravurou obhodí beka a zkoprnělému gólmanovi nedá šanci! "Už tam visí, visí – je to doma a je vymalováno!" 4:2.

Byla to ta nejlepší pozvánka na další domácí duel! V sobotu 7. 9. hostíme od 16:00 FK Blansko.

Hanáci potvrdili doma body zvenku a proti ambicioznímu soupeři předvedli perfektní výkon, na který bylo chvílemi radost se dívat. Zejména v první půli byla jejich aktivní hra až neuvěřitelně dominantní a jen vynikající výkon brankáře Bárty ochránil hosty od minimálně půltuctu branek. Hosté se pak během druhé půle zvedli a ukázali, že fotbal hrát umí, ale Hanáci se nakonec semkli a utkání dovedli do vítězného konce.

Hned ve 2. minutě unikl po pravé straně Silný, po jehož přízemní přihrávce střílel z jedné placírkou Cupák, ale Bárta u tyče skvěle vyrazil. Několik dalších rychlých přímočarých akcí zastavila hostující obrana jen se štěstím. Důležitý zákrok předvedl v 10. minutě domácí Kofroň, který si zkušeně vyběhl až na velké vápno a zneškodnil šanci kanonýra hostů Teplého. Hned z protiútoku skvěle potáhl Kovář, zbavil se elegantně dvou obránců, ale míč nasměřoval těsně vedle. Od tohoto okamžiku až do konce poločasu Hanáci svému soupeři trvale zatápěli a na branku "Lipiny" se valil jeden útok za druhým. Ve 13. minutě se domácí příznivci radovali poprvé, když Silný uklidil hlavou do sítě tečovaný centr Cupáka na 1:0. Krátce nato se individuální parádou blýskl Kovář, který obehrál tři protihráče i brankáře, ale před prázdnou branku poslal těžkou přihrávku, kterou zavírající Machálek nedokázal usměrnit do branky. Pak se dvakrát vyznamenal Bárta proti Silnému, nejprve jeho prudkou ránu po zemi vykopl nohou a krátce nato z podobné situace střílel Silný nahoru na přední tyč, kde Bárta reflexivně vyrazil na roh. Ve 25. minutě zatáhl míč po pravé straně ve sprintu Machálek a jeho prudkou přihrávku na přední tyč napálil z jedné do sítě nabíhající Silný. Poté se dvěma dalšími krásnými průniky prezentoval Kovář, který si v obou případech pohrál s obránci, ale v prvním případě sám před Bártou pálil nad a ve druhém případě jeho zakončení z ještě lepší pozice Bárta vyrazil nohou. Ve 32. minutě vznikl ve vápně hostů obrovský závar a Bárta konečky prstů vyrazil skákavý míč na břevno své branky. Nicméně ve 35. minutě už domácí vedli o tři branky, když svůj hattrick dokonal Silný. Nejprve Cupák skvěle vystihl rozehrávku hostů, následnou kolmicí vysunul Silného, který střelou na zadní tyč bezpečně překonal Bártu. K poločasové přestávce odcházeli spokojenější domácí a v kabině hostů musel být pořádný poprask, zvláště v podání zkušeného a obávaného kouče Martina Pulpita.

A poločasový proslov trenéra plus postupné stažení zkušenějších hráčů Varadiho se Šumským jakoby hostům prospělo. Na delší pasáž ovládli hřiště a začali být velmi nebezpeční. Jejich aktivita přinesla snížení v podobě nádherné rány Ožvoldy, který se z dálky trefil do šibenice. A o osm minut později hosté snížili na rozdíl jediné branky, když se do vzduchu zavěsil Visič a hlavou poslal míč za Kofroně. Z jasného zápasu se najednou stalo drama. Hosté sahali i po vyrovnání, ale Hanáky zachránila tyč. Dobře nebylo Hanákům ani v okamžiku, kdy byl v 73. minutě po druhé žluté kartě vyloučen jinak hrdina zápasu Silný. První poměrně přísnou žlutou kartu viděl již v prvním poločase za vcelku běžný faul u lajny na půli hřiště a druhá žlutá byla do jisté míry nešťastná, ale také zbytečná. To když Silný jednu z mála nepodařených akcí doprovodil nastřelením míče o mantinel hřiště, což sem tam dělává, ale tentokrát pro tento kousek neměl pochopení mladý rozhodčí Křepský a Silného k jeho velkému překvapení a nelibosti poslal do sprch. Pro Silného poučení, že tento kousek musí pro příště vynechat a pro domácí očekávání o to těžšího zbytku zápasu. Nicméně domácí se o to víc semkli, přidali na důrazu a preciznosti v defenzivě, kdy zejména vystupování na protihráče se velmi zlepšilo a hosté se postupně přestali prosazovat. Pomohlo také již předtím provedené nasazení zkušeného Pančocháře a mladého Chytila, kteří posílili střed pole, kde se předtím vytvářelo dost prostoru pro šikovné hráče Frýdku. A zlepšenou pasáž druhé půle domácí korunovali rozhodujícím gólem. Hanáci vybojovali míč na útočné polovině, ten se dostal k obránci Jelečkovi, který předvedl nádhernou akci a chladnokrevně překonal Bártu na 4:2. Rozhodl tak o tom, že tři body zůstaly zaslouženě v Kroměříži.

Moravskoslezská fotbalová liga (MSFL), III. liga
SK Hanácká Slavia Kroměříž – MFK Frýdek-Místek 4:2 (3:0)

Branky:
13., 25. a 35. Silný Jan, 83. Jeleček Tomáš – 53. Ožvolda Dan, 61. Visič Stefan

SK HS Kroměříž:
Kofroň – Šmerda (93. Fládr), Zavadil, Hloch, Jeleček – Matoušek, Cupák – Machálek (85. Berčík), Kovář (71. Chytil), Mlčoch (61. Pančochář) – Silný
Připraveni: Toman – Marchuk, Cikryt
Trenér: Bronislav Červenka

30. 5. 2020 Plán letní přípravy fotbalistů (SK Hanácká Slavia Kroměříž) 26. 5. 2020 Vychováme kluky, holky nejen pro svou Slavii! Mohou kopat, nabrat formu – hlavně přijít do náboru! 20. 5. 2020 Fotbalisté Hanácké Slavie hrají na půdě prvoligového Slovácka 18. 5. 2020 Zahrál si proti Realu, trénoval s Limberským. Nyní nastupuje za Kroměříž 18. 5. 2020 Proběhlo charitativní virtuální utkání / SK HS Kroměříž (fotbal) - HK Kroměříž (hokej) 14. 5. 2020 Fotbalisté Kroměříže nastoupí v přípravném utkání na půdě prvoligového Zlína 13. 5. 2020 Fotbalové áčko Hanácké Slavie opět trénuje 12. 5. 2020 Obnovení tréninkového procesu v SK Hanácká Slavia Kroměříž 8. 5. 2020 Obnovení tréninkového procesu SK Hanácká Slavia Kroměříž 20. 4. 2020 SK Hanácká Slavia Kroměříž představuje realizační týmy (II. díl)