Hanáci v MSFL hostí Sigmu Olomouc B
Aktuality

Fotbalisté Kroměříže dobyli Vrchovinu!

1. 9. 2019

Hanácká Slavia zvítězila na hřišti SFK Vrchovina, obětavě odčinila porážku v Brodě a domácí prohru s Uničovem. Čelila silnému soupeři a nepřátelskému publiku... Dokázala to! Ve středu 4. 9. přijede na Hanou skvělý Frýdek-Místek! Hraje se od 17:00. Obratem následuje nový domácí duel, v sobotu 7. 9. s nováčkem z Blanska. Začíná se dříve, v 16:00.

Hanáci vezou z horké půdy Vrchoviny první venkovní body a výhru nové sezóny MSFL. Skóre zápasu otevřel vlastní brankou domácí Vícha, který hlavou po rohovém kopu až neuvěřitelně nasměroval míč do vlastní sítě. Krátce nato měl ve 30. minutě velkou šanci Kovář, ale trefil břevno. Hned o dvě minuty později ale vstřelil druhou branku hostů Silný, když si na hranici šestnáctky po postupném útoku zpracoval míč a technickou střelou placírkou krásně překonal Šmídu. Těžký moment přežili Hanáci ve 41. minutě, kdy domácí netrefili poloprázdnou branku a hosty zachránilo břevno. Jinak ale byli Hanáci v první půli lepším celkem.

Do druhé půle vstoupila lépe Vrchovina a hned ve 48. minutě zachránil hosty po závaru na brankové čáře Kofroň. Domácí tlak byl odměněn brankou na 1:2, kterou po rohovém kopu z pozice na zadní tyči vstřelil Duba. To však bylo ze strany domácích vše, navíc v 83. minutě zakončil rychlý brejk kapitán hostů Matoušek a prakticky tak rozhodl o vítězi zápasu. To už bylo v době, kdy domácí dohrávali v deseti po vyloučení Kamila Skalníka, který obdržel druhou žlutou kartu. Na konečném skóre už nic nezměnila ani šance Duby, kterou zneškodnil výborný Kofroň.