Fotbalový stadion
6.4., 16:30
Hanácká Slavia přivítá Líšeň (II. liga)
Aktuality

Formu a pohodu stvrdili fotbalisté i v Šumperku. V předkole Českého poháru – MOL Cupu

29. 7. 2019

SK Hanácká Slavia Kroměříž zvyká své fanoušky výhrám a ani za mák "nešetří" góly! Na závěr přípravy (před novým ročníkem v MSFL, III. lize) vítězí v Dubnici, sedmi trefami vyprovodí Lanžhot a 3:2 udolá i slavný Inter Bratislava! Nyní v předkole vstoupila do Českého poháru a v Šumperku obsadila domácí do role "snaživého doprovodu" k našemu výkonu (a palebné síle).

Podejme referát z předkola MOL Cupu, jak ho nabízejí stránky Kroměřížského deníku. / kromerizsky.denik.cz

Kroměříž suverénně postoupila do 1. kola poháru a doma přivítá druholigové Vítkovice. V neděli začne "sešívaným" i ligová soutěž... Hanáci se vydají do Kunovic, za "béčkem" Slovácka. Výkop je v 10:15. V pátek 9. 8. si kroměřížský fanoušek nenechá ujít domácí šlágr, bitvu se Znojmem. Přijďte už na 18. hodinu (zpoždění se nevyplácí...).

článek
Kroměříž v poháru vyškolila Šumperk a těší se na druholigové Vítkovice

Hanácká Slavia potvrdila v předkole MOL Cupu roli favorita a i bez vykartovaného kapitána Matouška a zraněných opor Jelečka a Kováře zvítězila na hřišti divizního Šumperku přesvědčivě 6:1.

"Samozřejmě jsme spokojení. Do Šumperku jsme přijeli pro postup, který si odvážíme domů. V prvním poločase jsme využili dvě šance, ale svojí lehkovážností jsme soupeři dvě příležitosti sami rovněž nabídli. Druhý poločas už jsme měli pod kontrolou. Diktovali jsme tempo hry a svoji převahu vyjádřili dalšími brankami. Kluky musím pochválit za výkon i přístup. Výsledek je krásný," prohlásil asistent kroměřížského kouče Ivo Světlík.

Favorita nasměroval za povinným postupem Marchuk. Ukrajinský záložník nekompromisně potrestal první velkou hrubku v šumperské defenzivě a placírkou uklidil míč přesně k tyči. Druhý gól přidal ve 22. minutě stoper Zavadil, jenž se hlavou trefil po rohovém kopu.

Hosté za stavu 2:0 zvolnili, čehož snaživí domácí mohli využít, ale nabídnuté příležitosti nevyužili. Rána Navrátila skončila vysoko nad a pokus Demetera po nacvičeném rohu skončil pouze v náruči připraveného brankáře Tomana.

Hanáci zlomili odpor protivníka z nižší soutěže v úvodu druhé půle, kdy na 3:0 zvyšoval kapitán Cupák.

Hosté byli dál při chuti a soupeře přehrávali. Střela Masaře skončila na břevnu a šanci Marchuka domácí gólman Kreizl kryl. V 78. minutě ještě orazítkoval Cupák tyč, ale závěr jednoznačně patřil Hanácké Slavii, která Šumperk rozebrala dalšími třemi přesnými zásahy.

Na 4:0 zvyšoval Votava, pak se mezi střelce zapsal také další mladík Mlčoch. V závěru se trefil i uzdravený kanonýr Silný.

Šumperk debakl mírnil až v poslední minutě, kdy pokutový kop s přehledem proměnil Smrž, který hostujícího brankáře Tomana připravil o čisté konto.

Předkolo MOL Cupu:
FK Šumperk – SK Hanácká Slavia Kroměříž 1:6 (0:2)

Branky: 90. Marek Smrž z penalty – 8. Vladyslav Marchuk, 22. Petr Zavadil, 51. Michal Cupák, 78. Matěj Votava, 82. Erik Mlčoch, 83. Jan Silný

Šumperk:
Kreizl – Dostál, Ostrovka, Smrž, Tran, Španihel, Bernard, Olejník, Navrátil (54. Podhorný), Zrník, Demeter (54. Jurásek)

Kroměříž:
Toman – Šmerda (63. Silný), Zavadil, Hloch, Pančochář – Marchuk (72. Chytil), Cupák, Fládr (81. Cikryt), Votava, Mlčoch – Masař
Trenér: Bronislav Červenka

27. 3. 2024 Tvrdé boje o záchranu pokračují! Hanáci mají v Opavě mnohačetnou motivaci! 20. 3. 2024 Starší žák Mikula zařídil bůra v moravské metropoli 19. 3. 2024 Fotbalovému dorostu se na jaře 2024 zatím nedaří 16. 3. 2024 Po dlouhém oslabení Hanáci podlehli Příbrami 14. 3. 2024 Fotbalisté potvrzují loupeživou formu 13. 3. 2024 Fotbalové přípravky nadále v akci 10. 3. 2024 Fotbalisté mají 7. bod z posledních tří bitev! 7. 3. 2024 Hanácká Slavia hraje o další důležité body 5. 3. 2024 Kopanou nás nedostanou! Válí rovněž naše béčko! 2. 3. 2024 Fotbalisté rozbili vyškovský stroj na výhry!