Fotbalový stadion
Aktuality

Formu a pohodu stvrdili fotbalisté i v Šumperku. V předkole Českého poháru – MOL Cupu

29. 7. 2019

SK Hanácká Slavia Kroměříž zvyká své fanoušky výhrám a ani za mák "nešetří" góly! Na závěr přípravy (před novým ročníkem v MSFL, III. lize) vítězí v Dubnici, sedmi trefami vyprovodí Lanžhot a 3:2 udolá i slavný Inter Bratislava! Nyní v předkole vstoupila do Českého poháru a v Šumperku obsadila domácí do role "snaživého doprovodu" k našemu výkonu (a palebné síle).

Podejme referát z předkola MOL Cupu, jak ho nabízejí stránky Kroměřížského deníku. / kromerizsky.denik.cz

Kroměříž suverénně postoupila do 1. kola poháru a doma přivítá druholigové Vítkovice. V neděli začne "sešívaným" i ligová soutěž... Hanáci se vydají do Kunovic, za "béčkem" Slovácka. Výkop je v 10:15. V pátek 9. 8. si kroměřížský fanoušek nenechá ujít domácí šlágr, bitvu se Znojmem. Přijďte už na 18. hodinu (zpoždění se nevyplácí...).

článek
Kroměříž v poháru vyškolila Šumperk a těší se na druholigové Vítkovice

Hanácká Slavia potvrdila v předkole MOL Cupu roli favorita a i bez vykartovaného kapitána Matouška a zraněných opor Jelečka a Kováře zvítězila na hřišti divizního Šumperku přesvědčivě 6:1.

"Samozřejmě jsme spokojení. Do Šumperku jsme přijeli pro postup, který si odvážíme domů. V prvním poločase jsme využili dvě šance, ale svojí lehkovážností jsme soupeři dvě příležitosti sami rovněž nabídli. Druhý poločas už jsme měli pod kontrolou. Diktovali jsme tempo hry a svoji převahu vyjádřili dalšími brankami. Kluky musím pochválit za výkon i přístup. Výsledek je krásný," prohlásil asistent kroměřížského kouče Ivo Světlík.

Favorita nasměroval za povinným postupem Marchuk. Ukrajinský záložník nekompromisně potrestal první velkou hrubku v šumperské defenzivě a placírkou uklidil míč přesně k tyči. Druhý gól přidal ve 22. minutě stoper Zavadil, jenž se hlavou trefil po rohovém kopu.

Hosté za stavu 2:0 zvolnili, čehož snaživí domácí mohli využít, ale nabídnuté příležitosti nevyužili. Rána Navrátila skončila vysoko nad a pokus Demetera po nacvičeném rohu skončil pouze v náruči připraveného brankáře Tomana.

Hanáci zlomili odpor protivníka z nižší soutěže v úvodu druhé půle, kdy na 3:0 zvyšoval kapitán Cupák.

Hosté byli dál při chuti a soupeře přehrávali. Střela Masaře skončila na břevnu a šanci Marchuka domácí gólman Kreizl kryl. V 78. minutě ještě orazítkoval Cupák tyč, ale závěr jednoznačně patřil Hanácké Slavii, která Šumperk rozebrala dalšími třemi přesnými zásahy.

Na 4:0 zvyšoval Votava, pak se mezi střelce zapsal také další mladík Mlčoch. V závěru se trefil i uzdravený kanonýr Silný.

Šumperk debakl mírnil až v poslední minutě, kdy pokutový kop s přehledem proměnil Smrž, který hostujícího brankáře Tomana připravil o čisté konto.

Předkolo MOL Cupu:
FK Šumperk – SK Hanácká Slavia Kroměříž 1:6 (0:2)

Branky: 90. Marek Smrž z penalty – 8. Vladyslav Marchuk, 22. Petr Zavadil, 51. Michal Cupák, 78. Matěj Votava, 82. Erik Mlčoch, 83. Jan Silný

Šumperk:
Kreizl – Dostál, Ostrovka, Smrž, Tran, Španihel, Bernard, Olejník, Navrátil (54. Podhorný), Zrník, Demeter (54. Jurásek)

Kroměříž:
Toman – Šmerda (63. Silný), Zavadil, Hloch, Pančochář – Marchuk (72. Chytil), Cupák, Fládr (81. Cikryt), Votava, Mlčoch – Masař
Trenér: Bronislav Červenka

13. 3. 2020 Modlím se, aby se všechno brzy dalo do pořádku, říká trenér Kroměříže Červenka 13. 3. 2020 Vyjádření fotbalu. Hanácké Slavie Kroměříž 12. 3. 2020 Morava stopla fotbal. MSFL a divize jsou odložené do konce března 9. 3. 2020 Fotbaloví Hanáci načali jarní část MSFL vítězně 4. 3. 2020 Poslední příprava mužů před MSFL 4. 3. 2020 Starší dorostenci pokračovali v sérii přípravných zápasů proti mužům. A jak...! 28. 2. 2020 I. fotbalová liga v Kroměříži! 26. 2. 2020 Vrcholí zimní příprava mužů! Neděle láká na druholigovou Dubnici 22. 2. 2020 Hanáci změřili síly s nedalekými Skašticemi 19. 2. 2020 Fotbalisté áčka i staršího dorostu potvrzují formu na domácím pažitu