Fotbalový stadion
Aktuality

Divoké výsledky ve III. lize... Kroměřížští fotbalisté před dvěma derby – první!

2. 5. 2019

Fotbalisté Hanácké Slavie v bojích o 1. příčku MSFL nepolevují a po výhře v Rýmařově si ji přisvojili znovu. Situace na čele tabulky je vyrovnaná, ztráty dalších celků jsou jen minimální. Kroměříž má na jaře "příjemné starosti" – bojovat o ligový primát, odrážet soupeře.

Vítězství 0:1 v Rýmařově je cenné i tím, že na venkovních hřištích vyhráli Hanáci třetí zápas ze čtyř. Bilance 10 bodů ze 12 je parádní. Sešívaní ji ale vzápětí mohou navýšit. V sobotu 4. 5. se představí v derby v Otrokovicích, od 10:15. Domácí Viktorii nechybí sebevědomí, jak dokázala v Hulíně... Aby regionální rivality "nebylo málo", pustíme se poté v domácím duelu do Vyškova. V pátek 10. 5. od 18:00.

Výsledky předehrávaného 30. kola:

Rýmařov – Kroměříž 0:1, Líšeň – Petřkovice 1:2,
Uherský Brod – Hlučín 1:1, Uničov – Hodonín 1:1,

(dvě derby) Vrchovina – Velké Meziříčí 2:2, Hulín – Otrokovice 0:3,
Valašské Meziříčí – Vyškov 0:6, Frýdek-Místek – Dolní Benešov 6:0

Reportáž z duelu v Rýmařově je převzata z oficiálního klubového webu. http://www.hanackaslavia.cz

Hanáci vezou výhru

SK Jiskra Rýmařov – SK Hanácká Slavia Kroměříž 0:1 (0:1)

Branky: 41. Silný Jan

SK Jiskra Rýmařov:
Kameník – Furik D., Němec, Kundrátek P., Dydowicz, Kundrátek L., Kocúr, Tilkeridis, Šupák, Hleba, Kolísek
Trenér: Milan Furik

SK HS Kroměříž:
Toman – Šmerda, Zavadil, Matoušek, Jeleček – Motal, Cupák – Moravec M. (75. Krhut), Kovář (90+1. Dvořák), Okleštěk (88. Marchuk) – Silný
Připraveni Jícha – Vyhlíd, Chytil
Trenér: Bronislav Červenka

Na středeční první máj přišla předehrávka posledního kola MSFL. Hanáci cestovali na půdu záchranářskými starostmi sužovaného Rýmařova. V brance dostal příležitost Toman a hned se prezentoval čistým kontem. Hanáci byli v zápase lepším celkem a po zásluze si odvezli tři body.

V první půli si Hanáci kombinační hrou připravili před brankou domácích několik zajímavých situací, ale nějakou dobu jim chybělo pohotovější, důraznější či přesnější zakončení. Nejblíže gólu byl Silný, který se po chytře zahraném autu Oklešťka dostal sám před brankáře, ale na dlouhou nohu dával nad. Na druhé straně se dvěma pohotovými zákroky předvedl brankář Toman, který sice neměl moc práce, ale při střelách domácích, které směřovaly mezi tyče, předvedl dobré zákroky. Do šaten k poločasové přestávce nakonec odcházeli spokojenější hosté, které poslal ve 41.minutě do vedení Jan Silný, jenž prostřelil Kameníka.

Ve druhé půli se domácí snažili hrát více dopředu a Hanákům se otvíral prostor pro rychlé kontry. Ani jeden z nich nedotáhli do gólového zakončení, přičemž šance na to byly, ale podobně jako v první půli tomu chyběla větší koncentrace či jednodušší a účelnější řešení. Neujal se únik Silného po souhře s Kovářem ani hlavička z výborné pozice po rohovém kopu. Na druhou stranu Hanáci drželi domácí v potřebné vzdálenosti od své branky a také díky tomu si odvážejí tři body.

Komentář trenéra Bronislava Červenky: "doplníme"

15. 6. 2019 Kroměříž viděla fotbalový unikát. Ale i porážku Hanáků se 4. místem v MSFL 13. 6. 2019 Fotbalová sezona nekončí! Kroměříž zapojí v neděli 3 týmy mládeže... 12. 6. 2019 Přijďte se rozloučit s fotbalovou sezonou! Hanáci chtějí končit výhrou – možná 2. místem 9. 6. 2019 Fotbal už III. ligu vyhraje těžko, ale ve Vel-Mezu vyběhl v dresech hrdinů... Nařídil domácím sklidit 5 banánů 6. 6. 2019 Zkuste o víkendu třeba mládežnický fotbal! Včetně občerstvení 3. 6. 2019 Fotbalisté prohráli v Uničově a Frýdek s Líšní bodově odskakují. Zbývají 2 kola MSFL 30. 5. 2019 Hanácká Slavia stále vládne III. lize – s Frýdkem a Líšní. V neděli zabere v Uničově 25. 5. 2019 Pochvala fotbalistům – potěšili příznivce... Oni hráli jako z partesu! Do 30. kola může hrát Kroměříž o titul 23. 5. 2019 Fotbalové občerstvení – víkendová pohoda na Hanácké Slavii 21. 5. 2019 Kroměříž myslí i na titul ve III. fotbalové lize! Doma ale nesmí ztratit
archiv aktualit

© 2013–2019 SZMK, p. o.

design: Karel Mazoch
realizace: Studio propagačních řešení