Fotbalový stadion
Aktuality

Březnové počasí v Kroměříži vyžehlí pažit i Balkánu. Fandili jsme Chorvatům a Makedoncům

14. 11. 2018

V Kroměříži a ve Zlíně jsou k vidění tři a tři utkání fotbalové kvalifikace na mistrovství Evropy do 19 let. A my jsme rádi, že spatříme už v sobotu tady v Kroměříži souhru a bojovnost mladé České republiky! A dnešní středa srovnala, chutnala přednosti Chorvatska s Makedonií. Kladla před nás zleva zprava moderní balkánský fotbal, a to jak "dědiců" letošních vicemistrů světa, tak nepoddajné, houževnaté, líbivé Makedonie.

Makedonie se v 1. poločase brání a hájí a pouze občasně podniká hbité a záludné výpady. Je nicméně pravda, že každý její druhý třetí brejk bude "cítit" gólem. Z jednoho protiútoku ve 12. minutě Makedonie skóruje, a tento náskok si hlídá a uhlídá po celou půli. S přehledem a dobrým pohybem, s noblesou. Hodně se hraje uprostřed pole a znatelně více útočí Chorvati. Jejich střely či přihrávky jsou však blokovány ve zlomku vteřiny. Chorvatsko má územní převahu, zdánlivý prostor k útočení, ale Makedonie je gumuje na první či druhý povel. Ve 42. minutě vysílá chorvatský beran na kasu záludnou střelu, ale tu pohlídá mrštný brankář Makedonie až metr od tyče.

Ve 2. poločase se rozvine svižná, vtipná kombinace Makedonců, ale Chorvat na brankové čáře zachová klid a střelu likviduje. Na druhé straně se podněcují dva až tři útoky Chorvatska a je ne ve hvězdách, je odeslanou zásilkou, kdy udeří... Po deseti minutách 2. půle Chorvati dosáhnou srovnání na 1:1! Následný průběh bitvy hovoří spíš pro Chorvaty, posílají více míčů do vápna, vyšlapávají si útočný ďůlek. Makedonci se musejí fakt snažit, ale jejich defenziva je připravená a pohyblivá, všude včas. Makedonci věří, že na kroměřížský trávník padne vláha z některého z brejků. Jeden takový v 83. minutě o gól přímo žadonil, když bleskový kontr červených dresů končí vykroucením míče do šibenice. Balón se jí vyhnul jen o pověstný fous dobráka Krakonoše. V závěru Chorvati soupeře zatlačí, ale tým Makedonie je v obraně pozorný a tu remízu 1:1 si už pohlídá.

Zveme všechny přátele a kamarády dobré kopané, zveme kloučky i slečny a nabádáme všechny patrioty k účasti na kvalifikační sobotě... V 17 hodin vyběhnou na stadion v Obvodové ulici reprezentace devatenáctiletých fotbalistů. Právě ta odolná, statečná Makedonie, a proti ní národní tým České republiky! V sobotu 17. 11. od 17 hodin.

11. 2. 2019 Fotbalisté Kroměříže už v zimní přípravě bodovali 4. 2. 2019 Hanácká Slavia pokračuje v přípravě na ligu. Na fotbalisty Brna ale nestačila 28. 1. 2019 Hanácká Slavia Kroměříž zahájila přípravné zápasy 4. 12. 2018 Hanácká Slavia v ráji fotbalu... Ve Villarrealu! 19. 11. 2018 Češi postupují! V Kroměříži zítra finiš kvalifikace – řež Makedonců s Lucemburky! 13. 11. 2018 Fotbalová Kroměříž hostí zápasy reprezentací do 19 let 6. 11. 2018 Přijďte se rozloučit s podzimní sezonou! Udrží fotbalisté 2. příčku? 31. 10. 2018 Fotbalisty Kroměříže přivítá Vysočina (SFK Vrchovina) 26. 10. 2018 Fotbalisté zvou na další ligový pátek. Hanáci hostí Velké Meziříčí 18. 10. 2018 Klesli v Dolním Benešově – vstanou s Uničovem, s Vel-Mezem! Dvakrát doma
archiv aktualit

© 2013–2019 SZMK, p. o.

design: Karel Mazoch
realizace: Studio propagačních řešení