21. kolo (9. 3.)
SA Brno – TJ Slavia Kroměříž

22. kolo (10. 3.)
Renocar Podolí – TJ Slavia Kroměříž

Tuto sobotu zavítala Slavia na palubovku posledního celku tabulky 2. ligy BK Krnov. Přestože se Krnov krčí na poslední místě se 2 výhrami, tak v plné sestavě dokáže potrápit i týmy ze špičky tabulky. Od druhé čtvrtiny se ujala Slavia vedení, které se ve 3. čtvrtině vyšplhalo až na 20 bodů. Ve 4. čtvrtině zapnul soupeř vyšší rychlost a vysokou agresivitou dokázal zápas zdramatizovat. V rozhodujících chvílích ale projevili větší jistotu při střelbě hráči Slavie a odvezli si ze sobotního utkání důležitou výhru.

V nedělním utkání byli jasnými favority hráči Šumperka, kteří byli nabuzeni sobotní výhrou nad prvním Valašským Meziříčím. Průběh zápasu byl velmi vyrovnaný, kdy Slavia neustále dotahovala jednociferné vedení Šumperka. Hosté se dokázali ve 4. čtvrtině dotáhnout na 3 body, ovšem Šumperk si vedení v koncovce podržel.

Hranice mezi pádem z druhé ligy a postupem do play-off je tento rok velmi tenká. Týmy na 7. až 10. místě mají stejně výher i porážek. Za 14 dní přivítá Slavia na své palubovce týmy z Ostravy, které mají stejný počet bodů jako Kroměříž. Případné vítězství by tedy velmi pomohlo v bojích o vytoužené play-off.

1. 7. 2019 Lions Cup 2019 – naši karatisté Ondřej Haša a Ladislav Havel získali dvě bronzové medaile 21. 6. 2019 Informace pro Rekreační sport Slavia ve školním roce 2019/20 21. 6. 2019 Osmdesátiny basketbalu – Chance 3x3 tour Kroměříž... 14. 6. 2019 Už zítra! Den kroměřížského basketbalu! 11. 6. 2019 Adam Raušer přivezl stříbro z 1.kola Národního poháru žactva Českého svazu karate! 5. 6. 2019 Basketbalová Chance 3x3 Tour je po roce zas v Kroměříži 5. 6. 2019 Přihlášení dítěte do Rekreačního sportu Slavia 31. 5. 2019 Mistrovství ČR Českého svazu karate Goju ryu 2019 – 26 medailí do Kroměříže! 29. 5. 2019 3x3 tour v Kroměříži jako součást Dne basketbalu 2019! 25. 5. 2019 Karate, Euro Cup 2019: Z rakouského Zell am See přivezli I. a I. Laštůvkovi dvě medaile