Zimní stadion
Bruslení veřejnosti o vánočních prázdninách
Aktuality

Zimní stadion zvládl vlnu elánu hokejové mládeže – hlavní kemp P. N. Hockey skončil

28. 7. 2016

Letošní hlavní kemp podpůrného programu mládežnického hokeje, projekt Ing. Pavla Neumana známý jako P.N. Hockey, který našel zázemí na zimním stadionu v Kroměříži, je už minulostí. S dvoudenní přestávkou, jež oddělovala tréninkové jednotky dvou věkových kategorií, žila místní aréna snahou a hokejovým nadšením mladých hráčů od 17. do 26. července.

Hlavní kemp P.N. Hockey podtrhla spokojenost mnoha zúčastněných – čas na ledě byl prošpikován nácvikem dlouhé řady dovedností, akcentoval nejen prvky hokejové, ale podpořil i vytrvalost, výbušnost, fyzičku mladých sportovců. A točilo se kolem nich na bruslích vícero hokejových koučů a odborníků, které práce s mládeží neskonale baví, kteří její hokejový rozvoj chápou jako poslání.

Na kroměřížském ledě se vystřídala kategorie ročníků 1999 – 2004 se skupinou narozených v letech 2005 – 2008. Tématy tréninků hlavního kempu P.N. Hockey byly vedení kotouče, kličkování a krytí kotouče, přihrávání a střelba, agility a koordinace, herní intelekt, obranné dovednosti či herní situace jeden na jednoho.

Bylo krásné usadit se načas na tribunu a doslova vymýt z mysli všednodenní problémy či události, tím, že se kocháte úsilím a uměním, poctivým tréninkem budoucích hokejistů. Šlo jim to skvěle. V závěru dne se postavily ve třetině vedle sebe dvě branky a mini-formace si to v počtu 3 na 3 nebo 4 na 4 rozdávaly mezi sebou téměř do posledních sil...

Jindy se zase kluziště rozdělilo v četná stanoviště – tam se cvičí střelba, tam pak útočná akce, kde je chlapec či dívka obtěžován (cloněn) trenérem... Na opačné straně útočí omladina na gólmana přes "neživou" překážku. Veprostřed ledu jsou hned dvě stanoviště, cvičí se třeba bleskové zaseknutí, účinná rychlá změna hokejového pohybu... Zážitkem z největších mohl být nácvik a progres práce s holí, okamžité a přesné přihrávky.

Hlavní kemp P.N. Hockey se každopádně vydařil a Kroměříž je ráda, že byla jeho domovinou. Přejeme si, aby i nadále takový projekt pomáhal vyrůst mnoha hokejistům. Jsou to hráči nejen "od nás", ba naopak – kempy Pavla Neumana sahají i za hranice a jsou žádoucím zatrhnutím v kalendáři pro řadu hokejových rodičů.

17. 12. 2018 Bruslení veřejnosti o vánočních prázdninách 14. 12. 2018 Vánoční turnaj Kroměříž Cup 2018! Zase je tu – poprvé s pěti národy! 30. 11. 2018 Sportovní zařízení města (SZMK) přidala bruslení veřejnosti 28. 11. 2018 Za moře letíme s Honzou Dluhošem! Bude hrát i o největší šampionát juniorů 14. 11. 2018 Reprezentovat hokej Zlínského kraje jede i Tomáš Macek! Do Hodonína 13. 11. 2018 Mirek a Marek jedou reprezentovat. Holinka a Šišák oblečou hokejové barvy kraje 5. 11. 2018 Email srbského dorostence Vuka Saviče jeho hokejové Kroměříži 30. 10. 2018 Pejcha a Šišák a Holinka jedou na hokejový zápas krajské reprezentace 29. 10. 2018 Comeback je tady! Hokejista Dluhoš jede s reprezentací do Finska! 25. 10. 2018 Prázdninové bruslení veřejnosti
archiv aktualit

© 2013–2018 SZMK, p. o.

design: Karel Mazoch
realizace: Studio propagačních řešení