Zimní stadion
Aktuality

Z Kroměříže do 1. juniorské ligy USA – United States Hockey League! Jakub Sirota

27. 5. 2016

Rozhovor Zlínského deníku s Jakubem Sirotou, odchovancem Hokejového klubu Kroměříž. Jakub dále hokejově pracoval v HC Zubr Přerov a HC PSG Zlín, aby se postupně prosadil do reprezentačních týmů České republiky do 16-ti, 17-ti a 18-ti let. Dosavadní vrcholy, či mezníky jej zastihly právě s jarem 2016. Účinkoval na Mistrovství světa osmnáctiletých a následně byl draftován do řad nejvyšší juniorské ligy USA – United States Hockey League. Jakuba Sirotu si vybral tým Des Moines Buccaneers.

Mohl se učit od Blaťáka, Marušáka a spol. Dveře do sestavy áčka hokejistů Zlína měl otevřené. Jenže všechno je jinak. Hokejový odchovanec Kroměříže, obránce Zlína a mládežnický reprezentant Jakub Sirota si zatím extraligu nezahraje.

Od nové sezony by rád naskočil do americké juniorky USHL v dresu Des Moines Buccaneers (Piráti), tedy klubu, kde kdysi válel dnes útočník klubu NHL New Yorku Islanders Kyle Okposo. „Rád bych to zkusil, ale ještě to není stoprocentní," přiznává sedmnáctiletý Sirota, jehož si v draftu KHL vybrala i ruská Ufa.

Jak reagoval trenér Zlína Vlach, který s vámi údajně počítal mezi základní beky?
Říkal, že je to škoda. Chtěli mě zapojit, ale věří, že pokud se vrátím za pár let, půjdu přednostně do Zlína.

A to platí, ne?
Já věřím, že ano. Jsem velice rád, že mě ve Zlíně nechali trénovat s prvním týmem.

Co ještě víte o klubu?
Nejvíc mě uchvátilo, že hlavní kouč Dave Allison trénoval Ottawu (v sezoně 1995/96, tři zápasy odehrál v NHL v dresu Montrealu – pozn. aut.). Celý rok bude podle mě výborná zkušenost. Zázemí mají prý výborné, až na ten stadion údajně. Slyšel jsem, že to není nejnovější hala, ale to vůbec nevadí. (úsměv)

Jak se vám líbí město?
Všechny fotky, co jsem viděl, jsou moc pěkné. Město má francouzskou minulost, což přisuzuje ten název, a mimo jiné je hlavním městem státu Lowi. Loňskou sezonu tam odchytal Čech Honza Růžička, se kterým jsem v kontaktu. Vyptávám se na různé informace ohledně školy a cestování. Budu tam totiž studovat gymnázium.

Nedávno si vás v draftu KHL vybrala Ufa. Jak jste se tuhle novinu dozvěděl?
Zhruba o víkendu mi to napsal rodinný poradce, že mě draftovali v 5. kole. Byl jsem překvapený, předtím jsme se o ničem takovém nebavili a vůbec jsem to nečekal.

Co to pro vás vlastně znamená? Přikládáte tomu význam, že si vás vybral přední ruský klub?
Určitě je to velká čest, jsem rád, že se to stalo. Nevím přesně, jak draft KHL funguje, ale považuji to za určitý úspěch a posun v mé kariéře.

Je pro vás KHL do budoucna lákavá?
Určitě je KHL velice kvalitní soutěž, ale nemyslím si, že jsem nyní připravený na seniorský hokej.

18. 6. 2019 Kroměříž v 1. lize inlinu byla poprvé! Těžké konkurenci sebrala titul... Půjde do Final Six? 8. 6. 2019 Kroměříž má nové jméno v reprezentaci – brankáře! Fandíme Malkičovi... 30. 5. 2019 Kroměřížští odchovanci vybráni na reprezentační kemp hokejové dvacítky 20. 5. 2019 Zubr, Beran, Býk i Medvěd... Kroměřížský odchovanec Sirota studuje a hraje velký hokej v USA 13. 5. 2019 Kroměřížský hokej nevymře ani po přeslici! Na ostrý zářez našich holek navazuje Verča Urbánková 6. 5. 2019 Kroměřížská stopa na mistrovství světa. Chytil je stálicí nároďáku už v 19 letech 26. 4. 2019 Kroměříž má přislíbenou dotaci na opravu chlazení na zimním stadionu 10. 4. 2019 Chytil je 9. Čechem v NHL, doufá ve dvojku... Ve svůj druhý šampionát! 2. 4. 2019 Kapitán národního týmu z Kroměříže... Honza Dluhoš nominován – pojede? 29. 3. 2019 Hobby soutěž KHL dospěla k medailím, k poháru... Ve velkou rozlučku s ledem a hokejem, se sezonou!
archiv aktualit

© 2013–2019 SZMK, p. o.

design: Karel Mazoch
realizace: Studio propagačních řešení