Tělocvična Slavia
16. a 18. 6.
Nábory dětí do basketu (1., 2. třídy)
Aktuality

Výroční cvičení DSK Dráček rozhýbalo tělocvičnu Slavia

4. 5. 2017

Skláním se před vychovateli z tělocvičny Slavia, jak mění k půvabnému obrazu naše kroměřížské děti z mateřinek, jak prospívají drobotině přespolní... Mé necelé dvě hodiny ze čtvrtečního rána na Slavii byly objaty štěstím z malých tvorů, k nimž se pnou ruce dospělého dozoru, které chápou práci s dětmi jako poslání, jako výhru, co jim dopřává někdy zauzlený život. To, co se dětem v tělocvičně 4. května 2017 nabízelo, přijali malí sportovci s povděkem a dostali ze sebe energii, která všechny velké s úžasnými caparty ztotožnila. Nebylo rozdílu, moc jsme dětem fandili a nebývale si to užili.

Usměvavé paní vychovatelky děti nejen doprovodily, ale bedlivě dohlížely na to, aby si kluci a holky v přemíře snahy neublížili, a mínily i pomoci jejich kázni, tlumit třeba roztěkanost. A realita se klubala již po minutách, děti toho ani nepotřebovaly, ony byly zapálené pro to, skvěle si svůj velký den užít. Ukázat, co se během roku naučily, kterak se rozvinuly a kolik plodů odhalil strom jejich možností. Přísahám na svůj dojem, že jsou děti šikovnější rok od roku! Vrhají se na překážky někdy i ve dvouvteřinových intervalech a v došlapu a nakročení, výskoku či prolezení se nespletou. Zní to až kýčovitě, ale mě ty děti "dostaly".

Tělocvična Slavia jim za vlídného přispění vedoucího sportoviště Jirky Krále připravila půlhodinu cvičení, hopsání, skotačení, protahování a až "tancování" s paní cvičitelkou, aby se hned poté již chystal atrakcemi nabitý překážkový ovál. Překážkových drah bude celkem deset, a každá, každá naše malé talenty zaujme! Nedokážu je dopodrobna popsat, leč ani děti snad nemyslí na detaily. Zato je zvládaly na "rovnou jedničku, šviháckou jak bič". Ta se už na ně chystá na základní škole v tělocviku. Já o tom nepochybuji.

A cvičilo se, skákalo a prolézalo, nafukovací MINI-HORA nebyla dětem dost velká, po žebřinách se ručkovalo bez přehmatů a náhle bylo více než půl jedenácté. Na závěr toho báječného dopoledne odměnili cvičence z DSK Dráček jejich vedoucí předvedením roztomilých pohádkových masek. Děti si to užily a dobře u srdce bylo i dospělým. Tělocvična rozdala asi 400 výročních triček SZMK čtrnácti (!) mateřským školám.

Školky si zasluhují být uvedeny, už proto, že jejich vychovatelky myslí na své děti v tom nejlepším. S DSK Dráček spolupracují:
1. MŠ Spáčilova
2. MŠ Kollárova
3. MŠ Osvoboditelů
4. MŠ Páleníčkova
5. MŠ Mánesova 3880
6. MŠ Štěchovice
7. MŠ Gorkého
8. MŠ Mánesova 3766
9. MŠ Žižkova
10. MŠ Skaštice
11. MŠ Velké Těšany
12. MŠ Štítného
13. MŠ Trávník
14. Klubíčko

27. 5. 2020 Zamilujte si karate s úspěšným oddílem Goju Ryu Karate Do Kroměříž! 27. 5. 2020 Informace Rekreačního sportu Slavia. Pro rodiče, pro děti... 26. 5. 2020 Článek v Deníku Kroměřížska: Karatistka Laštůvková sbírá úspěchy i jako architektka 25. 5. 2020 Basket v partě výborné? Neváhejte s náborem! 22. 5. 2020 Na výstavišti Floria v sobotu 13. 6. – II. ročník Chance 3na3 Tour 14. 5. 2020 Tělocvična Slavia ožila i judem... 12. 5. 2020 Basket je zas mezi koši... A čeká i na nejmenší! 11. 5. 2020 V pondělí je, tedy dnes, otevřena tělocvična! 5. 5. 2020 Vyjádření tělocvičny Slavia (Jiřího Krále, vedoucího sportoviště) 12. 3. 2020 Basketbalisté Kroměříže doufají, že se ve druhé lize zachrání
archiv aktualit

© 2013–2020 SZMK, p. o.

design: Karel Mazoch
realizace: Studio propagačních řešení
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu. Více informací OK, rozumím