Tělocvična Slavia
Aktuality

Výroční cvičení DSK Dráček rozhýbalo tělocvičnu Slavia

4. 5. 2017

Skláním se před vychovateli z tělocvičny Slavia, jak mění k půvabnému obrazu naše kroměřížské děti z mateřinek, jak prospívají drobotině přespolní... Mé necelé dvě hodiny ze čtvrtečního rána na Slavii byly objaty štěstím z malých tvorů, k nimž se pnou ruce dospělého dozoru, které chápou práci s dětmi jako poslání, jako výhru, co jim dopřává někdy zauzlený život. To, co se dětem v tělocvičně 4. května 2017 nabízelo, přijali malí sportovci s povděkem a dostali ze sebe energii, která všechny velké s úžasnými caparty ztotožnila. Nebylo rozdílu, moc jsme dětem fandili a nebývale si to užili.

Usměvavé paní vychovatelky děti nejen doprovodily, ale bedlivě dohlížely na to, aby si kluci a holky v přemíře snahy neublížili, a mínily i pomoci jejich kázni, tlumit třeba roztěkanost. A realita se klubala již po minutách, děti toho ani nepotřebovaly, ony byly zapálené pro to, skvěle si svůj velký den užít. Ukázat, co se během roku naučily, kterak se rozvinuly a kolik plodů odhalil strom jejich možností. Přísahám na svůj dojem, že jsou děti šikovnější rok od roku! Vrhají se na překážky někdy i ve dvouvteřinových intervalech a v došlapu a nakročení, výskoku či prolezení se nespletou. Zní to až kýčovitě, ale mě ty děti "dostaly".

Tělocvična Slavia jim za vlídného přispění vedoucího sportoviště Jirky Krále připravila půlhodinu cvičení, hopsání, skotačení, protahování a až "tancování" s paní cvičitelkou, aby se hned poté již chystal atrakcemi nabitý překážkový ovál. Překážkových drah bude celkem deset, a každá, každá naše malé talenty zaujme! Nedokážu je dopodrobna popsat, leč ani děti snad nemyslí na detaily. Zato je zvládaly na "rovnou jedničku, šviháckou jak bič". Ta se už na ně chystá na základní škole v tělocviku. Já o tom nepochybuji.

A cvičilo se, skákalo a prolézalo, nafukovací MINI-HORA nebyla dětem dost velká, po žebřinách se ručkovalo bez přehmatů a náhle bylo více než půl jedenácté. Na závěr toho báječného dopoledne odměnili cvičence z DSK Dráček jejich vedoucí předvedením roztomilých pohádkových masek. Děti si to užily a dobře u srdce bylo i dospělým. Tělocvična rozdala asi 400 výročních triček SZMK čtrnácti (!) mateřským školám.

Školky si zasluhují být uvedeny, už proto, že jejich vychovatelky myslí na své děti v tom nejlepším. S DSK Dráček spolupracují:
1. MŠ Spáčilova
2. MŠ Kollárova
3. MŠ Osvoboditelů
4. MŠ Páleníčkova
5. MŠ Mánesova 3880
6. MŠ Štěchovice
7. MŠ Gorkého
8. MŠ Mánesova 3766
9. MŠ Žižkova
10. MŠ Skaštice
11. MŠ Velké Těšany
12. MŠ Štítného
13. MŠ Trávník
14. Klubíčko

20. 2. 2020 TJ Slavia Kroměříž – basketbal se postaví jednomu z lídrů 18. 2. 2020 Basketbalová Slavia zve v pátek na lídra, špičku II. ligy! 17. 2. 2020 Slavnost juda ve Zlíně – našich zdatných 19, šťastná třináctka 13. 2. 2020 DSK Dráček a Rekreační sport Slavia představily skvělé nové atrakce 12. 2. 2020 Rodiče a děti dál pozve skvělý karneval! Na zábavu, štěstí našich ratolestí 7. 2. 2020 Domácí zápasy basketbalové TJ Slavia 31. 1. 2020 Reprezentovali jsme Zlínský kraj na Zimní olympiádě dětí a mládeže 2020 28. 1. 2020 O prázdninách děti na Slavii necvičí 24. 1. 2020 Nejbližší domácí souboje basketbalistů TJ Slavia Kroměříž 8. 1. 2020 Pojďte na basket těch mladších! Porostou do výšky i do kvality
archiv aktualit

© 2013–2020 SZMK, p. o.

design: Karel Mazoch
realizace: Studio propagačních řešení
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu. Více informací OK, rozumím