Aktuality

Vybarvený běh si v Kroměříži užilo rekordních cca 1.900 lidí

9. 6. 2018

Rekordních bezmála 1900 lidí se dnes v Kroměříži zúčastnilo třetího ročníku Vybarveného běhu. Loni jich bylo asi o 200 méně. Klání, ve kterém nešlo o čas, ale především o zábavu, si závodníci užívali a barvami na svém těle a ošacení rozhodně nešetřili. Na 4,5 kilometru dlouhou trasu se vydali lidé všech generací, od malých dětí v kočárcích až po jejich prarodiče. Nechyběl dokonce ani účastník na invalidním vozíku.

"Skvěle jsme se s dětmi pobavili. Líbily se nám tradičně bublinky, širší nabídka barev a taky nápad s barvami v hasičských přístrojích," líčila paní Jana, která klání absolvovala po boku dvou svých efektně zbarvených ratolestí. Na rozdíl od loňského ročníku akci přálo počasí. "Určitě to přispělo k hojné účasti, za kterou jsme rádi. Doufám, že se Vybarvený běh lidem líbil," uvedl starosta Kroměříže Jaroslav Němec, který běh odstartoval a sám se pak vydal na trať.

V nohách měl přitom již páteční benefiční fotbalové utkání, ve kterém se utkal výběr Kroměříže s týmem osobností Real TOP Praha. Duel skončil remízou 6:6, o výsledek ale nešlo. Výtěžek z akce je určen Terezce Rumplíkové z Kroměříže, která od narození trpí fyzickým i psychickým handicapem. Díky benefici dívka získala speciálně upravený kočárek, který potřebuje. Utkání navštívila asi tisícovka diváků, kteří kromě místních hráčů sledovali umění například bývalých fotbalistů Petra Švancary, Pavla Horvátha a Tomáše Skuhravého, komentátora Jaromíra Bosáka či herce Leoše Nohy.

Vybarvený běh pokračuje doprovodným programem, kterému vévodí večerní koncerty skupiny Monkey Business a zpěvačky Celeste Buckingham. Zahrnuje i vystoupení tuzemských kapel Minami a Trocha klidu a bubeníků Tambores SK ze slovenského partnerského města Nitra. Představí se také domácí formace, tanečníci Gradace Kroměříž a M dance Crew i děti ze Střediska pro volný čas dětí a mládeže Šipka. Připraveno bude i žonglování a capoeira, která kombinuje bojové umění s tancem. Během dne si návštěvníci mohou užít i další atrakce.

Akce je propagací zdravého životního stylu, aktivního pohybu a rekreačních sportů. Generálním sponzorem letošního ročníku Vybarveného běhu je společnost Nestlé. Akce je již pevnou součástí turistické sezony ve městě, která se letos kromě připomínky kulatých "osmičkových výročí" nese v duchu sloganu „Kroměříž 2018 – pro mladé věkem i duchem“. Sezonu v květnu odstartovalo klání dračích lodí na Bagráku, historická slavnost a festival živých soch, jehož první ročník navštívilo kolem 20.000 lidí. Další akcí bude otevření relaxační zóny na Velkém náměstí plánované na 20. června.

Použitý zdroj: oficiální web města
www.mesto-kromeriz.cz

21. 2. 2020 Trasa Vybarveného běhu bude delší, vrací se do Vodní ulice 21. 2. 2020 V sobotu 22. 2. – masopustní jarmark! Novinka – rej masek na bruslích! 19. 1. 2020 Nohy, úder, ráně skrýš... Na box je tu Kroměříž! 18. 12. 2019 Spokojené Vánoce, příznivý a dobrý nový rok! 6. 12. 2019 Spartan Race přiláká do Kroměříže kolem 20.000 závodníků a návštěvníků 6. 12. 2019 Město pronajme na zimu mobilní kluziště, bude na Hanáckém náměstí 6. 12. 2019 Kroměříž chystá velké změny v cyklodopravě! 5. 12. 2019 Už je tady, už je tu! Čertovský běh 2019 25. 11. 2019 Čertovský běh – už 7. prosince! 15. 11. 2019 Město pořádá veřejné fórum k plánu rozvoje sportu
archiv aktualit

© 2013–2020 SZMK, p. o.

design: Karel Mazoch
realizace: Studio propagačních řešení
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu. Více informací OK, rozumím