Zimní stadion
Aktuality

Velký talent z Hané se chystá na draft do arén výzvy a slávy světového hokeje!

14. 6. 2017

Ve dnech 23. a 24. června se v americkém Chicagu uskuteční výběr nejlepších mladých hokejistů do NHL. Na draftu mladých nadějí by neměl chybět ani odchovanec Hokejového klubu Kroměříž Filip Chytil. Zároveň by měl být prvním hráčem HC PSG Zlín od roku 2008, jenž bude draftován do nejprestižnější hokejové ligy světa.

Hokejové základy ke kumštu a k povahovým rysům hokejisty podala Filipu Chytilovi Kroměříž. Ubíral se poté směrem ke krajské baště hokejových Beranů. Prošel oběma dorosteneckými celky – samozřejmě v extraligových bitvách. V minulé sezoně naskočil do elitní extraligy mužů. Rozhodně se neztratil – naopak si připsal důležité branky.

Reprezentantem České republiky je už od první věkové kategorie. A v národním dresu zůstal – nyní je pozván dokonce do "dvacítky". Má za sebou několik turné "nároďáku" za oceánem a zisk poháru pro vítěze na loňském Memoriálu Ivana Hlinky. Ve zvlášť těžké konkurenci...

Sedmnáctiletý talent je mezi třemi Čechy (ti další jsou Martin Nečas a Ostap Safin), kteří byli pozváni na NHL Combine do Buffala. Jedná se o týdenní akci, kde hráči absolvují pohovory se zástupci klubů NHL a na závěr také fyzické a psychické testy.

Po mistrovství světa do 18-ti let si Filda Chytil v očích skautů, expertů a agentur (věnujících se draftu) polepšil. Centrální skauting NHL ho zařadil na 11. místo mezi hráči působícími v Evropě. V žebříčku kanadské televize Sportsnet figuroval Chytil na celkovém 35. místě.

Sedmnáctiletý centr může být třetím hráčem v hokejové historii Zlína, který půjde na dražbě talentů už ve 2. kole. Ať už to dopadne jakkoliv, Chytil pravděpodobně draftem projde, což je samo o sobě velkým úspěchem.

Na videu Filip Chytil popisuje náročné testování na NHL Scouting Combine a přípravu na draft. ZDE

15. 4. 2020 Město začalo opravovat technologii chlazení na zimním stadionu 31. 3. 2020 Město opraví technologii chlazení na zimním stadionu 18. 3. 2020 Mobilní kluziště na Hanáckém náměstí přilákalo tisíce bruslařů 11. 3. 2020 Z důvodu mimořádného nařízení je do odvolání zrušena školka bruslení 11. 3. 2020 Hokejová utkání mládeže i hobby-ligy zrušeny! 9. 3. 2020 11 týdnů s mobilním kluzištěm je minulostí. Děkujeme 8. 3. 2020 Mobilní kluziště na Hanáckém náměstí – do neděle 8. 3. 3. 3. 2020 Kroměřížská jména patřila k nejlepším v Extralize juniorů 2. 3. 2020 Bruslení veřejnosti na zimním stadionu a na Hanáckém náměstí 26. 2. 2020 Naše malá stvoření, zkuste si dnes bruslení!
archiv aktualit

© 2013–2020 SZMK, p. o.

design: Karel Mazoch
realizace: Studio propagačních řešení
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu. Více informací OK, rozumím