Zimní stadion
Bruslení veřejnosti na zimním stadionu a na Hanáckém náměstí
Aktuality

V rozloučení se sezonou doprovodily hvězdný Olymp Praha dětské švitoření, nadšení a pohyb bez hranic

1. 4. 2017

Závěrečná sezonní akce na zimním stadionu proběhla ke všeobecné spokojenosti – my dospělí se předháněli v dokladech své přízně, a děti, ty měly pré ve svých přáních a aktivitách, a nejlépe se asi měly ratolesti na bruslích, v maskách, mezi překážkami a hodnými hokejovými trenéry. Tohle byly děti "ve svém živlu"!

Na zimním stadionu v Kroměříži se v sobotu "na Huga", který má "druhé křestní jméno Apríííl", konala náramná, krásná akce Apríl na ledě, která otevřela náruč ne tak známým jménům hokejového Olympu Praha, jako dětem, těm originálním, šťastným dětem, a pak také široké veřejnosti, mnoha zájemcům, kteří se mohli s devítiměsíční hokejovou sezonou rozloučit.

Jistě, tahákem byl od 17:00 sám exhibiční duel, k němuž pražský Olymp vyzval All stars team naší skvělé hobby ligy KAMHL, ale tady, tady šlo o víc. Chtěli jsme u nás uspořádat "bohulibou lední událost" pro malé i velké, "pro mladší i zasloužilé", především pro ty úžasné rodiny s dětmi, které to táhne k bruslení a hokeji. A děti dostaly měrou vrchovatou lásku a pozornost od rodičů, ale i od lidiček našeho klubu, od trenérů, a já viděl a vstřebal, že od jednoho každého, kdo k HK Kroměříž náleží!

Po 15. hodině započal karneval masek a děti na bruslích se předháněly, neboť jejich ledová pole byla prodchnuta překážkami a úkoly, které demonstrovaly jejich bruslařské schopnosti, pružnost a obratnost, a rozhodně snahu... Vždyť ten, kdo byl zdánlivě vzadu, ten se nejvíc snažil! Nejlepší masky byly odměněny, ačkoliv slova uznání by mířila na všechny světové strany – tak nám ty děti na bruslích přirostly k tleskajícím, fotícím dlaním.

Hokejový zápas nabídne zajímavou podívanou a o přestávkách bude prokládán skutečným umem bruslících dětí. Jsou to nejen mladí hokejisté místní přípravky a 3. třídy základní školy, ale i výjimečné, nádherné malé krasobruslařky, inspirativní úsilím a vloženou energií, díky kterým dnes osvěží tribuny tak, jak lidé ani nečekají.

Akce Apríl na ledě se uskutečnila v nejužší spolupráci s Radiem Kroměříž – moderovala ji Kristýna Kociánová –, nechybělo malé taneční prostranství s populární hudbou a současně ani cílené burcování, hecování diváků, aby dohnali zvítězit v zápase domácí bojovníky. A ti bojovníky jsou a jen pomalejší rozjezd je připraví o výhru či o remízu. Úvodní manko 1:4 je nevlídné, ale Kroměříž se před Olympem "překotně nepokloní", přidá a vylepší souhru, útočnou vlnu v detailech i v celku. Po dvou třetinách prohrává jen 5:7, aby to nakonec bylo o pouhopouhý gól, aby si hokej "známých tváří z Prahy a Čech" odvezl triumf 8:7, výsledek "o prsa"!

Pohodový Apríl na ledě, "ten snad musel" mít vstup zdarma, respektive dobrovolný. Ten, kdo se zdržel pohledem u půvabných hostesek, mohl přispět libovolnou částkou na Dětský domov v Kroměříži.

19. 2. 2020 Hanácké náměstí a hokejový klub nabízí dětem výuku základů bruslení 14. 2. 2020 Na krajský kemp s Netopilem, Mackem, se Strakou 3. 2. 2020 Bruslení veřejnosti na zimním stadionu a na Hanáckém náměstí 31. 1. 2020 Talentem je Marek Šišák! V hledáčku repre U16, zatím náhradníkem 29. 1. 2020 Zlínský kraj podpoří v Uničově kroměřížský brankář Kobliha! 28. 1. 2020 Hanácké náměstí a hokejový klub nabízí dětem výuku základů bruslení 25. 1. 2020 HK Kroměříž pozval děti a rodiče na Týden hokeje 22. 1. 2020 Přijďte v sobotu 25. 1. v 8:30 na zimní stadion v Kroměříži na akci Týden hokeje 16. 1. 2020 Malkič je v desítce evropského draftu! O Vánocích trénoval brankářské hvězdičky Kroměříže... 14. 1. 2020 Je to černé na bílém! Ale zítřek Šišáka a Holinky se vyjasnil, je olympijský
archiv aktualit

© 2013–2020 SZMK, p. o.

design: Karel Mazoch
realizace: Studio propagačních řešení
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu. Více informací OK, rozumím