Fotbalový stadion
Aktuality

Slezská jízda FC Baník tuží hráče opět v Kroměříži. Soustředění u nás v týdnu proloží dvěma zápasy!

27. 6. 2018

Slavný Baník Ostrava se jako nováček zachránil v nejvyšší soutěži, ale do budoucna bude mířit výše... Už se otrkal a hodlá dřít a pracovat, nechat se vést velkým srdcem fotbalového "FCB". Po roce rozbil znovu svůj přípravný stan tady v Kroměříži.

Tréninkové podmínky, skvěle připravený trávník neučarovaly v posledním čase jen Brňáku Švancarovi anebo hanácké Sigmě, ale rád se sem vrací i pýcha řízné, drsné Ostravy. Před hodinou mi do Irska psal spolužák Libor (zaťatý Baníkovec, autor snad už stovek fotbalových článků), že "to už vypadá na provázanost našich měst a delší spolupráci. Baník už ví, kam jezdit. Kde CHCE ladit formu."

Druhý přípravný zápas nové sezony sehraje Baník Ostrava dnes, ve středu 27. 6., proti Zlatým Moravcům. Utkání s devátým týmem slovenské první ligy v uplynulé sezoně má výkop v 17 hodin, hrát se bude v Kroměříži.

Po vítězství 1:0 nad MFK Ružomberok se Baník podruhé v rámci letní přípravy poměří se soupeřem ze Slovenska. Trenér Bohumil Páník před zápasem prohlásil, že už bude mít na své hráče vyšší nároky, než tomu bylo v případě prvního duelu. „Očekávám lepší pohyb v prostorech, v nichž se mají jednotliví hráči pohybovat. Jednak jsme si tuto záležitost po prvním utkání zanalyzovali a jednak na ní samozřejmě v tréninku pracujeme,“ řekl trenér FC Baník Ostrava.

Jeho zvýšené nároky se netýkají jen taktické stránky. „Také na technickém provedení už by mělo být znát, že nějakou dobu pracujeme s míčem a že se jedná už o druhý zápas. Takže očekávám méně nepřesností a chyb,“ pravil Bohumil Páník.

Připustil, že ne všichni hráči, které má na soustředění v Kroměříži k dispozici, si ve středu zahrají. „Může se stát, že někteří z těch, kteří se do přípravy zapojili později, nastoupí až do sobotního utkání. Pokud jde o Milana Baroše, bude záležet do značné míry i na jeho osobním pocitu,“ odhadl trenér Baníku správně, co ostravské fanoušky zajímá. Dodal také, že otestuje jednu případnou posilu. „Nebudu zatím specifikovat, o koho se jedná. Vyzkoušíme si hráče pro pozici uprostřed zálohy,“ řekl trenér Baníku.

Vstupné na utkání činí 50 korun, pro ženy a důchodce jen 30.

Kroměříž uvidí i další přípravné klání – v sobotu 30. 6. od 11:00. Mezi Baníkem a FK Senica.

Zdrojem: weby Radia Kroměříž a FC Baník Ostrava
www.radiokromeriz.cz, www.fcb.cz

4. 12. 2018 Hanácká Slavia v ráji fotbalu... Ve Villarrealu! 19. 11. 2018 Češi postupují! V Kroměříži zítra finiš kvalifikace – řež Makedonců s Lucemburky! 14. 11. 2018 Březnové počasí v Kroměříži vyžehlí pažit i Balkánu. Fandili jsme Chorvatům a Makedoncům 13. 11. 2018 Fotbalová Kroměříž hostí zápasy reprezentací do 19 let 6. 11. 2018 Přijďte se rozloučit s podzimní sezonou! Udrží fotbalisté 2. příčku? 31. 10. 2018 Fotbalisty Kroměříže přivítá Vysočina (SFK Vrchovina) 26. 10. 2018 Fotbalisté zvou na další ligový pátek. Hanáci hostí Velké Meziříčí 18. 10. 2018 Klesli v Dolním Benešově – vstanou s Uničovem, s Vel-Mezem! Dvakrát doma 12. 10. 2018 Neprůstřelná Kroměříž kope dvakrát venku – stále druhá v MSFL 5. 10. 2018 Mezistátní fotbal žen – v Kroměříži na Hanácké Slavii!
archiv aktualit

© 2013–2019 SZMK, p. o.

design: Karel Mazoch
realizace: Studio propagačních řešení