Fotbalový stadion
sobota 14. 3., 14:30
Hanáci ve III. lize hostí 1.FC Slovácko B
Aktuality

Slezská jízda FC Baník tuží hráče opět v Kroměříži. Soustředění u nás v týdnu proloží dvěma zápasy!

27. 6. 2018

Slavný Baník Ostrava se jako nováček zachránil v nejvyšší soutěži, ale do budoucna bude mířit výše... Už se otrkal a hodlá dřít a pracovat, nechat se vést velkým srdcem fotbalového "FCB". Po roce rozbil znovu svůj přípravný stan tady v Kroměříži.

Tréninkové podmínky, skvěle připravený trávník neučarovaly v posledním čase jen Brňáku Švancarovi anebo hanácké Sigmě, ale rád se sem vrací i pýcha řízné, drsné Ostravy. Před hodinou mi do Irska psal spolužák Libor (zaťatý Baníkovec, autor snad už stovek fotbalových článků), že "to už vypadá na provázanost našich měst a delší spolupráci. Baník už ví, kam jezdit. Kde CHCE ladit formu."

Druhý přípravný zápas nové sezony sehraje Baník Ostrava dnes, ve středu 27. 6., proti Zlatým Moravcům. Utkání s devátým týmem slovenské první ligy v uplynulé sezoně má výkop v 17 hodin, hrát se bude v Kroměříži.

Po vítězství 1:0 nad MFK Ružomberok se Baník podruhé v rámci letní přípravy poměří se soupeřem ze Slovenska. Trenér Bohumil Páník před zápasem prohlásil, že už bude mít na své hráče vyšší nároky, než tomu bylo v případě prvního duelu. „Očekávám lepší pohyb v prostorech, v nichž se mají jednotliví hráči pohybovat. Jednak jsme si tuto záležitost po prvním utkání zanalyzovali a jednak na ní samozřejmě v tréninku pracujeme,“ řekl trenér FC Baník Ostrava.

Jeho zvýšené nároky se netýkají jen taktické stránky. „Také na technickém provedení už by mělo být znát, že nějakou dobu pracujeme s míčem a že se jedná už o druhý zápas. Takže očekávám méně nepřesností a chyb,“ pravil Bohumil Páník.

Připustil, že ne všichni hráči, které má na soustředění v Kroměříži k dispozici, si ve středu zahrají. „Může se stát, že někteří z těch, kteří se do přípravy zapojili později, nastoupí až do sobotního utkání. Pokud jde o Milana Baroše, bude záležet do značné míry i na jeho osobním pocitu,“ odhadl trenér Baníku správně, co ostravské fanoušky zajímá. Dodal také, že otestuje jednu případnou posilu. „Nebudu zatím specifikovat, o koho se jedná. Vyzkoušíme si hráče pro pozici uprostřed zálohy,“ řekl trenér Baníku.

Vstupné na utkání činí 50 korun, pro ženy a důchodce jen 30.

Kroměříž uvidí i další přípravné klání – v sobotu 30. 6. od 11:00. Mezi Baníkem a FK Senica.

Zdrojem: weby Radia Kroměříž a FC Baník Ostrava
www.radiokromeriz.cz, www.fcb.cz

26. 2. 2020 Vrcholí zimní příprava mužů! Neděle láká na druholigovou Dubnici 24. 2. 2020 I. fotbalová liga v Kroměříži! 22. 2. 2020 Hanáci změřili síly s nedalekými Skašticemi 19. 2. 2020 Fotbalisté áčka i staršího dorostu potvrzují formu na domácím pažitu 18. 2. 2020 Výborné výkony obou dvou celků Hanácké Slavie! 12. 2. 2020 Pokračuje fotbalová příprava! Prověří nás město Brno, Zbrojovka a Líšeň 11. 2. 2020 Fotbalisté Kroměříže pokračovali v sérii přípravných zápasů 11. 2. 2020 Hanácká Slavia, fotbalová přípravka U10 na nedělním turnaji v Pohořelicích u Brna 6. 2. 2020 Pozvánka na fotbalový kemp 2020 5. 2. 2020 Hanáckou Slavii připraví na ligu přeborníci z Kvasic a rezerva slavného Slovácka!
archiv aktualit

© 2013–2020 SZMK, p. o.

design: Karel Mazoch
realizace: Studio propagačních řešení
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu. Více informací OK, rozumím