Zimní stadion
Už 15. 12.!
Zúčastněte se i vy Čertovského běhu!
Aktuality

Kroměřížský stadion hostil už počtvrté Týden hokeje

22. 9. 2018

V sobotu 22. 9. se Hokejový klub Kroměříž počtvrté zapojil do projektu Českého hokeje a pozval na zimní stadion kluky a holky na akci Týden hokeje. V duchu myšlenky "Pojď hrát hokej" se naše klubové zázemí postaralo o desítky začínajících bruslařů a hokejistů.

Po ruce byli kluboví trenéři, ale svým příštím kamarádům pomáhali i starší hráči, "Hanáci" několika týmů a kategorií. Před osmou hodinou přivítal děti a rodiče vlídným slovem i základními instrukcemi šéftrenér naší mládeže Jiří Osina. V tónech a přiléhavém textu poté děti od 8 do 9 hodin na ledě poháněla oficiální píseň akce, Pojď hrát hokej.

Harmonogram hokejového rána byl 22. září následující:

7:15 až 7:45 – registrace účastníků
7:45 až 8:00 – úvod sobotní akce a rozdělení dětí do skupin
8:00 až 9:00 – ledová plocha
9:15 až 9:30 – prezentace celé akce a hokejového klubu v zasedací místnosti stadionu (1. patro), reakce na dotazy rodičů
9:15 až 9:30 – program pro děti mimo led
9:30 – ukončení akce

Ledová plocha byla rozdělena do řady stanovišť. Na většině z nich se malí hokejisté střídali. HK Kroměříž dal možnost větším i menším začátečníkům. Zapojili jsme i hráče přípravky, ale i u nich jsme pilovali hlavně bruslařské dovednosti. Okouzlující a účelná byla jízda se zátěží, kdy se jeden zavěsil za druhého hokejkami a byl "tahán" po kluzišti.

Krásným gestem byla spolupráce s rodiči těch nejmenších... Jedno stanoviště bylo určeno právě oné drobotině s doprovodem. Benjamínci se pak přímo "rvali" s bruslením, ale bavilo je to a svůj čas na ledě náležitě využili.

Na dalších stanovištích se střídaly skupinky. Tam se střílelo na brankáře... Na opačné straně kluziště se omladina snažila přelstít druhého gólmana házenými míčky. Měli jsme i stanoviště sražených branek, jimiž se začínající hokejisté proplétali. Projíždělo se mezi malými pryžovými kolesy, brali jsme z ledu plastové talíře a jeli je zavěšovat opodál na "špejli", na tyčku. Nebyly to snadné úkoly, vyžadovaly už kus kumštu – ten ale šikulům a šikulkám nechyběl!

Jeden roh kluziště byl vyhrazen hrám a zábavnému tréninku bruslení. Hrou a zábavou však bylo celé to hokejové ráno! Získali jsme pro klub a pro hokej nová jména, jejichž hokejová zlepšení a uplatnění budou naší ctí, naší milou prací, radostí. Účastníci Týdne hokeje obdrželi také dárky a pozornosti. I tu vzácnost z nejcennějších – dres reprezentace České republiky!

Jakmile skončil program na ledě, otevřel se o to více HK Kroměříž dotazům a prosbám rodičů. Snažili jsme se tomu a té leccos vysvětlit a ozřejmit, v čem spočívá život a rodina s mladým hokejistou. Vedle dalších našich náborových aktivit splnil i Týden hokeje svůj účel. Adresa "Hanáků" se zapisuje do nových a nových srdcí, stále mladších hokejistů. Zároveň jsme v rámci republikového projektu zdůraznili svůj cit k dětem, celou tu lásku k lednímu hokeji.

30. 11. 2018 Sportovní zařízení města (SZMK) přidala bruslení veřejnosti 28. 11. 2018 Za moře letíme s Honzou Dluhošem! Bude hrát i o největší šampionát juniorů 14. 11. 2018 Reprezentovat hokej Zlínského kraje jede i Tomáš Macek! Do Hodonína 13. 11. 2018 Mirek a Marek jedou reprezentovat. Holinka a Šišák oblečou hokejové barvy kraje 5. 11. 2018 Email srbského dorostence Vuka Saviče jeho hokejové Kroměříži 30. 10. 2018 Pejcha a Šišák a Holinka jedou na hokejový zápas krajské reprezentace 29. 10. 2018 Comeback je tady! Hokejista Dluhoš jede s reprezentací do Finska! 25. 10. 2018 Prázdninové bruslení veřejnosti 19. 10. 2018 Hokejové naděje Macek, Havlík, Svoboda, Večerka a Skácel jedou reprezentovat! 23. 9. 2018 Kroměřížský zimák hostí už v úterý reprezentační soustředění brankářů
archiv aktualit

© 2013–2018 SZMK, p. o.

design: Karel Mazoch
realizace: Studio propagačních řešení