Koupaliště Bajda
Aktuality

Krádeže se na koupališti neobjevují, areál je kontrolovaný

21. 7. 2017

Zdrojem článku a použitých informací je Městský úřad Kroměříž.

Městská policie dohlíží na pořádek na kroměřížském koupališti Bajda. Strážníci nebo asistenti prevence kriminality na sportoviště docházejí denně. Cílem je především prevence před krádežemi a také před výtržnictvím, poznamenal starosta Kroměříže Jaroslav Němec, který odpovídá za městskou policii.

Podle vedoucího koupaliště Petra Opravila na Bajdu při slunečném počasí přijde denně 800 až 1000 lidí. „S větší návštěvnosti pak roste i riziko krádeží či dalších problémů,“ upozornil ředitel kroměřížské městské policie Libor Kubiš. Lidé si mohou své cennosti uschovat do skříněk na desetikorunu, kterou po odemčení skříňky dostanou zase zpět. „Jestli si někdo přesto nechá mobilní telefon na dece a přijde o něj, je to jeho problém,“ dodal Opravil.

Koupaliště se nepotýká s žádnými problémy

Letos podle něj na Bajdě ještě žádná krádež hlášená nebyla, loni byla jen jedna. Také výtržnosti se ve větší míře letos oblíbenému koupališti vyhýbají. „Měli jsme tu jen jeden případ, kdy lidé vlezli do vody oblečení, v košilích a sukních. Plavčíci je ale okamžitě vyhnali ven,“ popsal Opravil s tím, že podobné incidenty správa areálu nebude tolerovat ani nadále.

Červen byl v návštěvnosti nadprůměrný

Návštěvnost koupaliště byla podle Opravila v červnu nadprůměrná. „Byly tam pěkné dny, kdy lidé chodili opravdu ve velkém počtu. Červenec je zatím slabší. Potřebujeme, aby byly za sebou tak tři pěkné dny s teplotami kolem 30 stupňů Celsia, aby přišlo více lidí,“ přál si Opravil. Na Bajdě je k dispozici velký i malý bazén, otevřeno je od 9:00 do 20:00.

Krytý bazén v Kroměříži je již zavřený

Zájemci o koupání v Kroměříži naopak již nyní nemohou využít krytého plaveckého bazénu, který v závěru minulého týdne ukončil sezonu. Bazén totiž nyní čeká tradiční nezbytná údržba. Plavání veřejnosti bude opětovně zahájeno 12. září.

2. 9. 2019 V neděli 1. 9. skončila letní sezona na koupališti Bajda. Všem návštěvníkům Bajdy děkujeme 1. 9. 2019 Koupat už se dá v obou bazénech Bajdy. Obezřetně. Za poloviční vstupné 1. 9. 2019 V neděli se (zatím) nedá koupat na Bajdě! Po akci Krom Wars 30. 8. 2019 Bajda v sobotu bez koupání! Nabídka veřejnosti má však grády, luxusní balení 29. 8. 2019 V Kroměříži se bude hrát 22. ročník tenisového Kmotr Cupu 29. 8. 2019 Už v sobotu 31. 8. Krom Wars 2019! Na Bajdě 26. 8. 2019 Bajda se už chystá na Krom Wars! A vy se přijďte vykoupat 23. 8. 2019 Koupaliště Bajda otevře v pátek už o deváté 23. 8. 2019 Bajda hostí nohejbal veteránů. Memoriál Cyrila Kytlici 22. 8. 2019 Otevření koupaliště Bajda ve čtvrtek – ve 12:00
archiv aktualit

© 2013–2020 SZMK, p. o.

design: Karel Mazoch
realizace: Studio propagačních řešení
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu. Více informací OK, rozumím