Zimní stadion
Aktuality

Hokejisté – muži v sezoně 2016/17... to byla, pánové, jízda!

15. 3. 2017

Mužský tým HK Kroměříž absolvoval sezonu, jež za poslední roky patřila k nejlepším. A je to bez diskuze, neboť "čísla jsou nám kamarády", a jsou to i slova fanoušků, jak se na svém facebookovém profilu vyjádřili "Fans HK Kroměříž". A my lidé, co chodíme na hokej, protože nás hra unáší a posiluje, otevírá nám oči, až máme u nohou stadion a kanadský hokej v poctivých kroměřížských tlapách, my máme co říci! V Ostrohu jsme se při play-off zajíkali nevýslovným štěstím, cévami srostlí s mančaftem, a do Boskovic jedeme ve třiceti a na třetí K.O. bitvu ve čtyřiceti lidech! A my duníme jako francouzská děla u Wagramu – tady hrají Hanáci, tady je reservé pro nejlepší hokej Krajské ligy mužů!

Hokejový klub Kroměříž obsadil v dlouhodobé části krajského přeboru 4. místo, ale zásluhou play-off si polepšil na příčku bronzovou. Je to nejen posun oproti sezoně 2015/16 (s jejím 6. místem a 1. kolem play-off), ale je to jedna z nejlepších sezon od sestupu z 2. národní ligy. Pravděpodobně předčila ročník zpřed dvou let, kdy Hanáci končí v základní fázi třetí s absolutní bilancí domácích výher. "Nemohoucí bafuňáři" tehdy drtivé vozbě Hanáků ukradli play-off a nechali je "plácat se" v bezvýznamných půtkách s Brodem a Hradištěm, zatímco lídr soutěže Ostroh "byl odkloněn" do baráže...

Bravo, bravo, borci moji, bravo, Hanáci! Zažil jsem s vámi sezonu nekonečných dojmů a povzbuzení... Byli jste "štikou" Krajské ligy mužů, které jste dva měsíce (celý listopad a prosinec) vládli. Právě vy jste motivovali nejtěžší hokejový kalibr Velkého Meziříčí, Brodu a Boskovic, aby zabrali, pokud chtějí před nás na výsluní. Famózní je bilance Kroměříže zvenku, jelikož soutěž výrazně zvýhodňuje v zápasech domácí týmy. Vyhrávat venku je vždycky svátek, a my těch světlých dní měli sedm. Sedmkrát jsme vybrali tři body, a třeba kolem Vánoc jsme na cizích "zimácích" vítězní třikrát v řadě! V Bíteši 1:5, ve Vsetíně 6:9 a v Břeclavi 1:4. Bonbónkem byla ve svátek 28. října kanonáda 9:12 (v náš prospěch) v Uničově, selankou po výsledku 1:13 triumf v Hradišti a předzvěstí play-off lednová přetahovaná v Ostrohu. Vedeme 3:0 a 4:1 – dostaneme se do minusu a stahujeme manko 4:6 – to 150 vteřin před koncem dorovnáme, přesto ještě podlehneme 6:8! O to cennější, stonásobně cennější bude jízda, kterou v Ostrohu spustíme v odvetě čtvrtfinále play-off!!!

Domácí zápasy, ty nebyly vůbec špatné, ale ovlivnilo je slabší období po 1. lednu. V doznívající základní části přeboru padnou naši 1:6 se zkušeným, dokonale připraveným Brodem a trochu "lajdácky" 2:3 s Hodonínem. Dorovnáme dvougólovou ztrátu, ženeme na zteč rozhodnout – a rozhodnou hosté! Třetí porážku nám přivezou Boskovice, avšak je to už poslední kolo a hokej trochu "vabank".

V domácích bojích jsme 5:0 naložili Břeclavi, která hrála nesmírně "opovážlivě" a tvrdě a jejíž hokej byl cítit až v morku obouchaných kostí... Rosice byly tradičně vysoko bity, tentokrát 8:0, s Ostrohem nám na patnáct minut zhaslo světlo, jenže poté jsme si na ně "posvítili" a vítězíme 5:2. Největší a nejlepší duel základní části vidí tribuny mezi námi a Vel-Mezem, zápas o 1. místo začátkem listopadu. Meziříčí zkraje 3. třetiny vyrovná na 3:3, ale Mates Stejskal se nadechne a za dvacet třicet vteřin posune vpřed Hanáky brankou už vítěznou. Vyhraje se 5:3 za krásného, bujarého večera... No a třeba klání s Uničovem, to bylo něco tak "pro ochranku, pro záchranku", jenom se nezranit a "uprosit" domácí fanoušky, aby nehodili na led 25 PET-lahví... Takový čurbes a sprosťárny Uničov rozpoutal! Po dvou třetinách (4:2) pochopil, že na nás nemá, a tak nechal hokej hokejem, snažil se odrovnat domácí hráče.

Trošku postrachem či mementem přeboru byl Hanákům Uherský Brod. Zvláště tím říjnovým debaklem 13:3 v Brodu. Ono se to prostě "sypalo", střídání brankářů v polovině zápasu a 3. třetina 7:1. A vida – hele – pohleďte – nakonec se brodský Spartak nedostal tam, co my! Vypadne v 1. kole play-off s Velkou Bíteší, zatímco Hanáci vytvoří na příští sezony legendu, jak vypráskali z play-off Uherský Ostroh, jak po dlouhých letech v Ostrohu rozbili bank, do korunky vysmejčili opulentní jackpot! Po domácí výhře 4:3 (kdy jsou jasně lepší a povahou by zápas odpovídal stavu 5:1 – 6:1) ukážou v Ostrohu to nejlepší z hokejových dovedností, nedělitelnou vůli, nechají na stadionu soupeře doslova všechno! Vyjevila se – hráčům i desítkám našich fandů – hokejová spravedlnost a borci soupeře doslova udolají! Ve 3. třetině už budou lepší, vedení 3:2 ještě ztratí, ovšem v prodloužení už je domácí nemohou ani uprosit, ani zastavit!

Sezona končí v semifinále play-off v Boskovicích. Nejkrajnějším způsobem – prohráváme v K.O. zápase 2:1 a poslední dvě minuty je kotouč stále na hokejkách Hanáků. Drtivý tlak, supící kombinace, neskutečná, žhavá energie na ledovém oválu Boskovic... Skončilo to všechno těsnou porážkou, ale v sezoně "o porážce" mluvit nejde! Hanáci jsou postrachem krajského přeboru, a to mi věřte, já mám vynikající sluch a vstřebám do posledních slabik úctu, s jakou o nás mluví! V Hodoníně vedeme 4:1 po 1. třetině (podlehneme posléze v prodloužení) a uvaděči domácího klubu nejsou nešťastní, jsou u vytržení, jak Kroměříž válí, jsou smíření s osudem... Ve Velké Bíteši nás v polovině soutěže "posílali" do finále play-off, a v Boskovicích jsem slyšel čtyři nebo pět důvodů, proč finalistou nebude Minerva, ale Hanáci. A jen jeden se týkal sestavy domácích, zbytek byl vyznáním, úctou kroměřížskému hokeji.

Škarohlíd nevěřil, že po špatných novoročních výsledcích (5 porážek) Hanáci ještě něco ukážou, že nadchnou, že to všecko "nezabalí". Ale právě play-off pozná naše zmrtvýchvstání a náš prvotřídní hokej. Ohromný tlak vpředu do brány a zadáky, kteří vším, co mají, hájí vlastní štít. Brankáře, který ozdobil a pozvedl svou kariéru. Tým jako celek, jako kolektiv! Jako partu, která to jednou vyhraje celé!

15. 4. 2020 Město začalo opravovat technologii chlazení na zimním stadionu 31. 3. 2020 Město opraví technologii chlazení na zimním stadionu 18. 3. 2020 Mobilní kluziště na Hanáckém náměstí přilákalo tisíce bruslařů 11. 3. 2020 Z důvodu mimořádného nařízení je do odvolání zrušena školka bruslení 11. 3. 2020 Hokejová utkání mládeže i hobby-ligy zrušeny! 9. 3. 2020 11 týdnů s mobilním kluzištěm je minulostí. Děkujeme 8. 3. 2020 Mobilní kluziště na Hanáckém náměstí – do neděle 8. 3. 3. 3. 2020 Kroměřížská jména patřila k nejlepším v Extralize juniorů 2. 3. 2020 Bruslení veřejnosti na zimním stadionu a na Hanáckém náměstí 26. 2. 2020 Naše malá stvoření, zkuste si dnes bruslení!
archiv aktualit

© 2013–2020 SZMK, p. o.

design: Karel Mazoch
realizace: Studio propagačních řešení
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu. Více informací OK, rozumím