Zimní stadion
Bruslení veřejnosti na zimním stadionu a na Hanáckém náměstí
Aktuality

Hlinkův memoriál dekoroval Čechy stříbrem! Stálicí juniorského hokeje je Kroměříž, v týmu U18 má Dluhoše a Gajarského

12. 8. 2017

V Břeclavi v sobotu 12. srpna vyvrcholil očekávaný a stále oblíbenější Memoriál Ivana Hlinky. Od pondělí svádělo před fantastickým publikem napínavé souboje osm juniorských reprezentací. Podotýkám, že kategorie U18 ("osmnáctek") je již skutečnou branou do velkého hokeje. Roste zájem tuzemských odborníků a zámořských skautů o mladé hokejisty, národ se už učí jejich jména a přeje si, aby borcům vyšel úspěšně přechod mezi "dospělé". Kategorie U18 má i vlastní mistrovství světa a hráči "ještě všechno velké před sebou".

Memoriálu Ivana Hlinky, jako špičkového podniku hokejových juniorů s tradicí až k roku 1991, se zúčastnily národní celky Česka, Ruska, Kanady, USA, Švédska, Finska, Slovenska a Švýcarska. "Naše Lvíčata" narazila ve své skupině na Švýcary, Švédy a Ameriku. Švýcary porazila jednoznačně 6:2, ale poté v poměru 3:7 podlehla Švédům. V zásadním okamžiku, v bitvě o postup do semifinále, prokázali Češi týmového ducha a "přejeli" USA 7:3. A už tu byl souboj o finále, utkání s Ruskem! Česká družina se v něm doslova překonává a 2:1 ruskou sbornou udolá. Odměna pak čeká jako hrom, zápas o obhajobu zlatých medailí právě proti "super-dobré", skvělé Kanadě!

Ne, na zlato a na "prodloužení držby nádherného poháru" to přece jen není. Kanada bruslí jako mančaft dobře cepovaných draků a nás občas neposlouchá kotouč, odskakuje tam, kde to vidíme neradi. Přesto naši kluci bedlivě poslouchají kouče Bruka a porvou se s vrcholem turnaje se ctí a grácií. Nevypustí souboj a Kanadě, jež zvítězí 4:1, nedají ten nejmenší okrsek ledu zadarmo. Potvrdíme bytelně a průkazně, že nám stříbro na krku bude slušet! Dvě finále ve dvou letech navíc svědčí o výborné práci na poli hokejové "osmnáctky". Konkurence totiž do Břeclavi jezdí jedinečná!

Evergreenem se nám stává přínos mladých reprezentantů, u jejichž růstu (a nejen u začátků) stála hokejová Kroměříž. Loňský titul za účasti Filipa Chytila, ten jen napumpoval jednu slibnou kariéru novou mízou, a Filip se uchytí mezi muži a dostane se mu výsostného práva na draftu NHL vytažením jména hned v 1. kole.

Letos jsou u stříbrné party z Břeclavi patrny stopy dvě. Honza Dluhoš v obraně se mi dnes hodně líbil, hrál nebojácně a srdnatě, a to z osobního i herního pohledu. Na turnaji si zapsal asistenci proti Americe.

Adam Gajarský měl už v 1. třetině na holi důležitý gól a cítit byl na ledě až do posledka. Na turnaji měl několik opravdu skvělých pasáží a neomezujme to jen na jednu trefu a dvě asistence.

Zápasy o medaile:
Semifinále: Česko - Rusko 2:1, Kanada - Švédsko 4:1
O 3. místo: Švédsko - Rusko 4:3 po prodloužení
Finále: Kanada - Česko 4:1

Konečné pořadí memoriálu:
1. Kanada, 2. Česko, 3. Švédsko, 4. Rusko, 5. USA, 6. Finsko, 7. Švýcarsko, 8. Slovensko

23. 2. 2020 Bruslení veřejnosti na zimním stadionu a na Hanáckém náměstí 19. 2. 2020 Hanácké náměstí a hokejový klub nabízí dětem výuku základů bruslení 14. 2. 2020 Na krajský kemp s Netopilem, Mackem, se Strakou 31. 1. 2020 Talentem je Marek Šišák! V hledáčku repre U16, zatím náhradníkem 29. 1. 2020 Zlínský kraj podpoří v Uničově kroměřížský brankář Kobliha! 28. 1. 2020 Hanácké náměstí a hokejový klub nabízí dětem výuku základů bruslení 25. 1. 2020 HK Kroměříž pozval děti a rodiče na Týden hokeje 22. 1. 2020 Přijďte v sobotu 25. 1. v 8:30 na zimní stadion v Kroměříži na akci Týden hokeje 16. 1. 2020 Malkič je v desítce evropského draftu! O Vánocích trénoval brankářské hvězdičky Kroměříže... 14. 1. 2020 Je to černé na bílém! Ale zítřek Šišáka a Holinky se vyjasnil, je olympijský
archiv aktualit

© 2013–2020 SZMK, p. o.

design: Karel Mazoch
realizace: Studio propagačních řešení
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu. Více informací OK, rozumím