Fotbalový stadion
Aktuality

Hanácká Slavia odstřihla sérii vítězstvím v Hulíně! V sobotu se doma loučí se sezonou

7. 6. 2018

Fotbaloví Hanáci ukončili sérii čtyř nezdarů (remízy a tří proher) a vyšlápli si v Hulíně na připravené, natěšené domácí. Dosáhli v derby vítězství 1:2, jež proměnili v tu nejlepší pozvánku na domácí loučení s MSFL. Zvýšili své šance na konečnou 4. příčku tabulky.

Moravskoslezská fotbalová liga letos končí "sešívaným" na vlastním pažitu s Rýmařovem. Věříme, že Kroměříž neponechá nic náhodě či vrtkavosti štěstí, ale půjde nemilosrdně za třemi body! Výkop ligové derniéry je v sobotu 9. června v 17:00.

SK Spartak Hulín – SK Hanácká Slavia Kroměříž 1:2 (1:1)

Branky: 35. Hradil Erik – 37. Kovář Marián (pen.), 80. Motal Lukáš

Diváků: 275

SK Spartak Hulín:
Dostál – Oulehla (80.Pospíšil), Zlámal, Josl, Mich.Vyskočil – Tureček, Rožek (61.Michálek), Dvořáček, Malenovský, Hradil –Mart. Vyskočil (58.Minář)
Trenér: Jindřich Lehkoživ

SK HS Kroměříž:
Kofroň – Šmerda, Matoušek, Hloch, Jeleček – Cupák, Motal - Blanař (31. Vyhlíd), Sedláček (83. Dvořák), Stratil D. – Kovář
Připraven Stratil R., Vasiljev, Moravec, Malošík
Trenéři: Jaroslav Baďura, Ivo Světlík, David Klimek

Na úterní odpoledne si oba celky dohodly termín dohrávky 17. kola MSFL. Na výborně připraveném trávníku v Hulíně se utkali dva tradiční soupeři a zároveň nejkvalitnější a nejslavnější celky okresu Kroměříž. Oba celky měly absence zkušených hráčů základní sestavy a trenéři tak dali prostor nadějnému mládí. I tak se na utkání dalo dívat, fotbal to nebyl špatný, hráči se snažili spíše o fotbalovost a naopak ubylo přemotivovanosti, přehnané tvrdosti a emocí, které provázely většinu derby předchozích let.

Domácí, kteří v poslední době vykazovali lepší formu než hosté, začali výborně a kroměřížské obraně hodně zatápěli. Už ve 3.minutě musel vytasit výborný zákrok brankář Kofroň. Rychlé akce Hulína středem či po krajích hřiště činily Hanákům velké potíže a dezorientaci. Několik prudkých míčů prolétlo hostujícím pokutovým územím a při střele Turečka zachránila Hanáky tyč. Okolo dvacáté minuty se hra začala vyrovnávat a Hanáci se více dostávali na polovinu soupeře. Nadějná střela Sedláčka skončila těsně vedle. Doposud aktivnější Hulín se přeci jen dostal do vedení po vcelku nenápadné akci ze 35. minuty, kdy si na dlouhý nákop a prodlouženou hlavičku zaběhl Hradil, před zakončením volil ještě otočku, ale i tak prudkou ranou po zemi prostřelil Kofroně na 1:0. Už o dvě minuty později bylo vyrovnáno. Po pěkné kombinační akci a centru Jelečka byl při pokusu o hlavičku ve slibné šanci sražen Kovář a sám nařízenou penaltu bezpečně proměnil. Od tohoto okamžiku prakticky až do konce utkání byli hosté po všech stránkách lepším celkem a Hulín se z hřiště hodně vytratil.

Velkou šanci na obrat ve skóre měl v 55. minutě Cupák, ale po zpětné hlavičce Motala mu míč těsně před brankou uskočil. 58. minuta přinesla nedorozumění Michala Vyskočila s vybíhajícím brankářem Dostálem, který ale zpětnou hlavičku svého brankáře stačil tečovat tak, aby se dobíhající Vyhlíd nedostal k míči, a znemožnil mu tak pokračovat na opuštěnou branku. Hanáci měli daleko lepší pohyb po celém hřišti a jen vinou nepřesné finální přihrávky se jim nepodařilo dotáhnout větší množství slibných útoků do šancí, zakončení či gólů. Zaslouženě obrátit skóre se jim nakonec podařilo v 80. minutě, kdy se vydal podpořit útok stoper Matoušek, který se protáhl až do vápna Hulína, kde notně zabojoval, a po následném centru zatloukl míč hlavou do sítě nabíhající Motal. Hanáci tak po několika nepodařených zápasech předvedli v Hulíně dobrý týmový výkon a odváží si tři body.

4. 12. 2018 Hanácká Slavia v ráji fotbalu... Ve Villarrealu! 19. 11. 2018 Češi postupují! V Kroměříži zítra finiš kvalifikace – řež Makedonců s Lucemburky! 14. 11. 2018 Březnové počasí v Kroměříži vyžehlí pažit i Balkánu. Fandili jsme Chorvatům a Makedoncům 13. 11. 2018 Fotbalová Kroměříž hostí zápasy reprezentací do 19 let 6. 11. 2018 Přijďte se rozloučit s podzimní sezonou! Udrží fotbalisté 2. příčku? 31. 10. 2018 Fotbalisty Kroměříže přivítá Vysočina (SFK Vrchovina) 26. 10. 2018 Fotbalisté zvou na další ligový pátek. Hanáci hostí Velké Meziříčí 18. 10. 2018 Klesli v Dolním Benešově – vstanou s Uničovem, s Vel-Mezem! Dvakrát doma 12. 10. 2018 Neprůstřelná Kroměříž kope dvakrát venku – stále druhá v MSFL 5. 10. 2018 Mezistátní fotbal žen – v Kroměříži na Hanácké Slavii!