Bruslení veřejnosti o Velikonocích
Aktuality

Hanáci v Boskovicích prohráli 1. duel semifinále play-off

8. 3. 2017

Na dvě vítězství se hrají dvě semifinále play-off Krajské ligy mužů... Ve středu v sérii mezi Velkým Meziříčím a Velkou Bíteší triumfoval 3:0 domácí Vel-Mez, zatímco v Boskovicích porazila tamní Minerva 6:3 Hanáky z Kroměříže. Znamená to, že do finále mohou Hanáci proniknout jen přes maximální počet zápasů, před tři bitvy. V sobotu 11. března od 17:00 nastoupí v odvetě v Kroměříži, a pokud by Minervu udolali, cestují hned v neděli na 17:00 opět do Boskovic.

Zápas v Boskovicích ovlivnila, a to zásadně už 1. minuta. Kroměřížští v ní dvakrát inkasovali a střídali gólmany, ačkoli byl "v tom úvodním průšvihu" Jakub Strašák nevinně. Utkání tak odchytal Vlastimil Karola. V dalším průběhu 1. třetiny už branka nepadla. Velká škoda, že se Hanáci nepoučí a vytahují kotouč z brány zase v 1. minutě, pro změnu druhé třetiny. V této části Minervu přehrávají, lépe bruslí a chtějí za každou cenu souboj třetího a čtvrtého celku krajského přeboru zdramatizovat. Skórují ve výhodě o dva hráče a sníží na 1:3. Do konce třetiny však domácí opět odskočí na třígólový rozdíl. Všechny tři trefy druhé části hry padly v přesilovkách. V závěrečném dějství zdobí hosty optická převaha, jenže před bránou neuspějí. Soupeř se "urve" dvěma výpady v rozmezí třinácti vteřin a je to 6:1. V samotném závěru se naši kluci dočkají po zásluze dvou korekcí a podlehnou "jen" 3:6. Hanáci byli v utkání citelně oslabeni – bez brankářské jedničky Martina Svobody, bez nejlepšího střelce Milana Merty i bez Martina Gazdy.

Velké díky patří opět našim příznivcům, kteří v hojném počtu dorazili a hlasivky a paže rozkmitali do žádoucích vibrací. Slušelo to našim fanynkám, jak si pospíšila Minerva ocenit na svém facebooku. Půvab hanáckých dívek uchvátil už Maxe Švabinského a město Boskovice se slavným umělcem souhlasí i po tolika letech!

Utkání v Boskovicích začalo pro Hanáky nejhůře, jak mohlo. Po dvaceti sedmi vteřinách prohrávají a v čase 0:55 je to už 2:0 pro domácí! V příštích minutách se kroměřížské ofenzivě daří jen výjimečně zakotvit v útočném pásmu. Na útočný výlet se ve 4. minutě vydává – míří k bráně, objede ji a jede dozadu k modré – Patrik Zavřel, nicméně nemá komu přihrát. V 6. minutě rozpoutáme svižnou kombinaci, na jejímž konci je neúspěšný Murínův pokus z ostrého úhlu. Od 7. do 11. minuty hrají hosté dvě provázané přesilovky, leč využít je nedovedou. V první výhodě tvrdě pálil Martin Stejskal, ale jinak je dost našich střel blokováno. Dvě přesilovky má (a nepromění) vzápětí i soupeř. V závěru 1. třetiny máme puk častěji na holi, jenže gólem jsou "cítit více" akce Minervy.

Ve 30. vteřině 2. třetiny nepokryjeme své oslabení a dovolíme Boskovicím zvýšit na 3:0. Směrem dopředu však záhy nabudeme na síle, hrajeme "ten svůj" rychlý a technický hokej. Nejsme ale natolik produktivní, jak by vážnost bitvy vyžadovala. Líbí se spolupráce Tondy Sprušila s Martinem Stejskalem, ve 2. části minimálně třikrát... Ve 28. minutě dostáváme přesilovku pět na tři, jež může trvat až 95 vteřin! Hrajeme to poté skvěle a mžikem pošleme jednoho vyloučeného zpátky do hry... Jirka Osina rozdá puk falešnému beku Stejskalovi, a ten pošle do klece Boskovic navštívenku, která zazvoní o tyčku a mocně vzduje čeřen za gólmanem! Z manka 1:3 už ale Hanáci dále neukrojí, třebaže Minervu přebruslují a hrnou se do nových kombinací. Ve 35. minutě inkasují nový trest a při jeho odpočítávání i čtvrtý gól. Ve 39. minutě spálí další možnost Tonda Sprušil.

Také ve 3. třetině jsme aktivnější, máme více ze hry a Minerva se převážně brání. Snad jen větší důraz chtěl hokej Kroměříže. Minerva šance hostů ustojí a v 53. minutě udeří! Nejdříve trefou od modré a poté v čase 53:00 šlehou najetého Boskovčáka ze střední vzdálenosti. Přesto Hanáci neřekli poslední slovo a makali až do konce. Sahali do rezerv, bičovaní vydatnou, halasnou podporou svých věrných. Že má i Kroměříž výborné příznivce a podporu jaksepatří, o tom měly ve středu Boskovice jasno! Na konečných 3:6 upravili v posledních dvou minutách Marek Ditrich a Martin Vávra.

Krajská liga Jižní Moravy a Zlínska – 1. zápas semifinále play-off

SK Minerva Boskovice – HK Kroměříž 6:3 (2:0, 2:1, 2:2)

Branky (asistence)HK Kroměříž: 28. Stejskal (Osina, Murín), 59. Ditrich (Zavřel, Murín), 60. Vávra

Sestava HK Kroměříž: Strašák, Karola – Osina, Vávra – Jergl, Paksi – T. Gazda, Šťastný – Stejskal, Jelínek, Sprušil – Brada, Filip Laciga (Adam Hradil), Zavřel – Ditrich, Nedbal, Murín – M. Gazda

Trenéři: Bc. Zdeněk Bečka, Viktor Hlobil

Příští zápas play-off je domácí!
V sobotu 11. 3. hostí od 17:00 Hanáci Minervu v Kroměříži. Případný třetí duel by se hrál v neděli 12. 3. od 17:00 v Boskovicích.

28. 3. 2024 Bruslení veřejnosti o Velikonocích 21. 3. 2024 Víkendové bruslení veřejnosti 20. 3. 2024 Pro mládež poslední týden ligové sezony – pro muže boj o titul! 18. 3. 2024 V pátek v 6 tu hrajeme největší zápas za 16 let v krajském přeboru! 15. 3. 2024 Domácí finále play-off, velký pátek kroměřížského hokeje! 14. 3. 2024 Víkendové bruslení veřejnosti 13. 3. 2024 Hokejový týden... Dnes nám začne v Prostějově finále play-off!!! 10. 3. 2024 Finalisty pro play-off jsme my – a k nám Prostějov! 8. 3. 2024 Kluziště pod širým nebem navštívilo přes sedm tisíc bruslařů 7. 3. 2024 Bruslení veřejnosti