Zimní stadion
Aktuality

Generálka na hokejové play-off! O ligový bronz s Boskovicemi už dnes!

22. 2. 2017

Ve středu 22. 2. utkáním od 18:00 končí Hanákům základní část Krajské ligy mužů. Do Kroměříže přijedou kousavé Boskovice. Říká trenér Zdeněk Bečka, říká zemitě i nonšalantně, že ve všední dny a ven s sebou Boskovice nevozí nejsilnější sestavu, ovšem připravme se důkladně! Není v sázce "suchý z nosu", ale prestižní medailová příčka v dlouhodobé soutěži, bronz za hokejovou práci šesti měsíců.

HK Kroměříž je v sezoně 2016/17 ozdobou a špičkou krajského přeboru. Ano, a ví to každý (zmlsaný i skalní) fanoušek, že jsme se v novoročních bojích zhoršili. Máme 4 porážky ze sedmi zápasů, a to není blyštivá vizitka. Ale je ta sezona dlouhá, chlapi toho někdy měli "plné brusle" a nejezdili na utkání ven v optimální sestavě. Nedovolím si nikoho jmenovat, já k mužstvu "barvy HK" opravdu vzhlížím, ale když chodíte do práce, když vaše hokejové víkendy atakuje vaše krásná mladá rodina, je to těžké. Do toho pro zranění nemohl skoro měsíc hrát Luboš Murín a naše nejpohyblivější třetí lajna zůstala na dlouho torzem. Kdybyste ji viděli teď ve Vel-Mezu v plné síle, po návratech Murdy i Džidžiho Ditricha, byla to pumpa pro mé klubové vyznání. Nevěděl jsem, jak psát reportáž ze zápasu, protože i to jediné útočné trio hrozilo být všude a míhalo se útočným pásmem Vel-Mezu jako kulový blesk. Domácí Meziříčí si oddychlo, že prohrává ve 23. minutě jen 0:1, a ne o tři góly... Brankové manko totiž ještě mohlo otáčet.

Čísla jsou čísla, a kdo vidí 4 porážky od 1. ledna, ten je prostě uvidí. Ale padli jsme mimochodem s vynikajícím Brodem, a jednalo se o domácí prohru po dvanácti měsících. Realista potom snad uzná, že vítězit na ledě Ostrohu a Vel-Mezu chce maximální formu a "korpulentní náruč štěstí". A to se nekonalo. Právě Uherskému Ostrohu se chceme vyhnout pro čtvrtfinále play-off. Pokud bychom ve středu 22. února s Boskovicemi doma selhali a nebodovali, tak jsme čtvrtí a jdeme na "Ostrožana". I bod nám ale stačí k úspěchu v podobě ligového bronzu. Ten by vyrovnal památnou sezonu 2014/15 s její šňůrou jedenácti čistých domácích výher. A v 1. kole play-off by se Hanáci porvali o postup s Uničovem, nebo Břeclaví. Uničovu je co vracet, a my bychom účtovali jako ministerstvo financí! První zápas, nebo případně dva duely v Kroměříži, to by Uničované mrkali, a brada by poklesla, jak bychom jim zvedli mandle! První utkání play-off čeká ve středu 1. března (18:00), a je domácí, druhý souboj bude v sobotu venku a případné třetí klání by viděla v neděli 5. března od 17:00 opět Kroměříž.

Věnujme se ale před play-off právě ligovému finiši, jde o medaili a chceme teď Boskovice porazit a vykročit do K.O. systému o poznání lépe! Nemíním uvádět venkovní bilanci Boskovic – starejme se sami o sebe. Máme za sebou 12 venkovních a 11 domácích bitev, a to se sedmi tříbodovými výhrami zvenčí a devíti domácími triumfy. Rozhodně stojíme před finišem úspěšné sezony. Ale moc se přimlouvám za ten "třetí flek"! Tu "placku" pro své diváky, kterých si vážíme a které tak rádi přivádíme do řevu a do extáze, tu prostě chceme! Buďte i Vy u toho, pojďte za námi na atraktivní, útočný a dobrý hokej! Chceme do Kroměříže vrátit "dobu bronzovou". Ale pozor, začínáme se čtvrtými Boskovicemi v 18:00!

15. 2. 2019 Největší porce bruslení veřejnosti v sezoně 2018/19 (1. část) 12. 2. 2019 Tomáš Macek jede reprezentovat kroměřížský hokej a Zlínský kraj 7. 2. 2019 Holinkova, Šišákova stopa na ledě extraligy. Tužte se, mládenci – přeje HK Kroměříž 31. 1. 2019 Mimořádná bruslení veřejnosti! 23. 1. 2019 Týden hokeje v Kroměříži, 23. 1. 2019 22. 1. 2019 Reprezentace počítá s Honzou Dluhošem. Zve ho do Finska 22. 1. 2019 Vyslanec HK Kroměříž Kuba Sirota studuje univerzitu a dává góly v Americe 16. 1. 2019 Utáhněte brusle! Máte šanci právě dnes... 14. 1. 2019 6 hokejových talentů Kroměříže pozváno na krajské kempy 9. 1. 2019 Mimořádná bruslení veřejnosti!
archiv aktualit

© 2013–2019 SZMK, p. o.

design: Karel Mazoch
realizace: Studio propagačních řešení