Zimní stadion
Aktuality

Generálka na hokejové play-off! O ligový bronz s Boskovicemi už dnes!

22. 2. 2017

Ve středu 22. 2. utkáním od 18:00 končí Hanákům základní část Krajské ligy mužů. Do Kroměříže přijedou kousavé Boskovice. Říká trenér Zdeněk Bečka, říká zemitě i nonšalantně, že ve všední dny a ven s sebou Boskovice nevozí nejsilnější sestavu, ovšem připravme se důkladně! Není v sázce "suchý z nosu", ale prestižní medailová příčka v dlouhodobé soutěži, bronz za hokejovou práci šesti měsíců.

HK Kroměříž je v sezoně 2016/17 ozdobou a špičkou krajského přeboru. Ano, a ví to každý (zmlsaný i skalní) fanoušek, že jsme se v novoročních bojích zhoršili. Máme 4 porážky ze sedmi zápasů, a to není blyštivá vizitka. Ale je ta sezona dlouhá, chlapi toho někdy měli "plné brusle" a nejezdili na utkání ven v optimální sestavě. Nedovolím si nikoho jmenovat, já k mužstvu "barvy HK" opravdu vzhlížím, ale když chodíte do práce, když vaše hokejové víkendy atakuje vaše krásná mladá rodina, je to těžké. Do toho pro zranění nemohl skoro měsíc hrát Luboš Murín a naše nejpohyblivější třetí lajna zůstala na dlouho torzem. Kdybyste ji viděli teď ve Vel-Mezu v plné síle, po návratech Murdy i Džidžiho Ditricha, byla to pumpa pro mé klubové vyznání. Nevěděl jsem, jak psát reportáž ze zápasu, protože i to jediné útočné trio hrozilo být všude a míhalo se útočným pásmem Vel-Mezu jako kulový blesk. Domácí Meziříčí si oddychlo, že prohrává ve 23. minutě jen 0:1, a ne o tři góly... Brankové manko totiž ještě mohlo otáčet.

Čísla jsou čísla, a kdo vidí 4 porážky od 1. ledna, ten je prostě uvidí. Ale padli jsme mimochodem s vynikajícím Brodem, a jednalo se o domácí prohru po dvanácti měsících. Realista potom snad uzná, že vítězit na ledě Ostrohu a Vel-Mezu chce maximální formu a "korpulentní náruč štěstí". A to se nekonalo. Právě Uherskému Ostrohu se chceme vyhnout pro čtvrtfinále play-off. Pokud bychom ve středu 22. února s Boskovicemi doma selhali a nebodovali, tak jsme čtvrtí a jdeme na "Ostrožana". I bod nám ale stačí k úspěchu v podobě ligového bronzu. Ten by vyrovnal památnou sezonu 2014/15 s její šňůrou jedenácti čistých domácích výher. A v 1. kole play-off by se Hanáci porvali o postup s Uničovem, nebo Břeclaví. Uničovu je co vracet, a my bychom účtovali jako ministerstvo financí! První zápas, nebo případně dva duely v Kroměříži, to by Uničované mrkali, a brada by poklesla, jak bychom jim zvedli mandle! První utkání play-off čeká ve středu 1. března (18:00), a je domácí, druhý souboj bude v sobotu venku a případné třetí klání by viděla v neděli 5. března od 17:00 opět Kroměříž.

Věnujme se ale před play-off právě ligovému finiši, jde o medaili a chceme teď Boskovice porazit a vykročit do K.O. systému o poznání lépe! Nemíním uvádět venkovní bilanci Boskovic – starejme se sami o sebe. Máme za sebou 12 venkovních a 11 domácích bitev, a to se sedmi tříbodovými výhrami zvenčí a devíti domácími triumfy. Rozhodně stojíme před finišem úspěšné sezony. Ale moc se přimlouvám za ten "třetí flek"! Tu "placku" pro své diváky, kterých si vážíme a které tak rádi přivádíme do řevu a do extáze, tu prostě chceme! Buďte i Vy u toho, pojďte za námi na atraktivní, útočný a dobrý hokej! Chceme do Kroměříže vrátit "dobu bronzovou". Ale pozor, začínáme se čtvrtými Boskovicemi v 18:00!

14. 12. 2018 Vánoční turnaj Kroměříž Cup 2018! Zase je tu – poprvé s pěti národy! 30. 11. 2018 Sportovní zařízení města (SZMK) přidala bruslení veřejnosti 28. 11. 2018 Za moře letíme s Honzou Dluhošem! Bude hrát i o největší šampionát juniorů 14. 11. 2018 Reprezentovat hokej Zlínského kraje jede i Tomáš Macek! Do Hodonína 13. 11. 2018 Mirek a Marek jedou reprezentovat. Holinka a Šišák oblečou hokejové barvy kraje 5. 11. 2018 Email srbského dorostence Vuka Saviče jeho hokejové Kroměříži 30. 10. 2018 Pejcha a Šišák a Holinka jedou na hokejový zápas krajské reprezentace 29. 10. 2018 Comeback je tady! Hokejista Dluhoš jede s reprezentací do Finska! 25. 10. 2018 Prázdninové bruslení veřejnosti 19. 10. 2018 Hokejové naděje Macek, Havlík, Svoboda, Večerka a Skácel jedou reprezentovat!
archiv aktualit

© 2013–2018 SZMK, p. o.

design: Karel Mazoch
realizace: Studio propagačních řešení