2. jarní kolo MSFL / Hanáci hostí Slovácko B
Aktuality

Fotbal mezi hokejisty a fotbalisty skončil hokejovým výsledkem

28. 6. 2017

Stadion Hanácké Slavie viděl ve středu v podvečer exhibiční přátelský zápas v kopané. Své mladé i zasloužilé síly změřili trenéři fotbalové Slavie a Hokejového klubu Kroměříž. Předpověď počasí byla nelítostná, ale borci se překonávali. Nechali na zeleném pažitu všechno a třeba hokejový mladík Jiří Jergl mi kapánek záviděl i moje berle... "Zítra budu chodit hůř než ty – ne, neuraž se – nevím, jak dolezu dnes do postele a jak zrána vyskočím z pelechu."

Žluté dresy hokejové a sešívané stejnokroje fotbalistů se lepily na zbrocená prsa a uvařený jazyk hráčů narážel na vysušené, zprahlé patro. Počasí kroměřížské sportovce nešetřilo, mačkalo je jako exotické ovoce. Přírodě sice neporučíme – ale výborně jsme se "vyblbli", rozdali si to na férovku, užili tuplovanou švandu a "dokázali si, že na to máme"! Ocenili to i fandové a krásné, sdílné, skvělé divačky. Tahle ta středa, ta "skórovala" a přenesla všechny přítomné do sladkého, bezstarostného léta. Plného slunce, sportu a pohody.

Utkání jsme viděli dramatické, a všechna čest patří poraženým trenérům fotbalu. Nedali nic zadarmo a trochu hokejistům i pomohli, když jim "darovali" do brány trenéra gólmanů Hanácké Slavie. Bude totiž záhy vynikající!

Fotbalisté budou po poločase 2:2 poraženi 4:7. To v táboře hokejistů vyvolá nefalšované nadšení, chlapáckou pýchu... Vítěznému skóre výrazně pomohl hattrick Martina Stejskala – přesto se překonávali také ostatní! Bojoval Martin Setinský a dřel Mara Rožnovják, drabal Pavel Takáč...

V úvodu druhé půle (hrálo se na 2x 30 minut na zmenšeném hřišti) získal "hokeji" vedení 3:2 Luboš Murín, když umístil mičudu do liduprázdné brány. Jirka Jergl pro změnu z pouhého kroku trefuje šibenici. Gól si na své střelecké konto vymínil i Peťa Vaněk. Jeho ale potěšilo zejména to, že třem gólovým střelám soupeře zamezil. Je to pro něj typické – v hokeji se na beku a v útoku střídá občas po třetinách!

Ale pozor, prosadili se i "zasloužilí mistři hokejových holí"... Zdeněk Bečka s Karlem Holíkem si s "uřícenou omladinou" v ničem nezadali a promluvili do osudu "přáteláku" s žádoucím důrazem. Zdeněk Bečka vymazal dokonce čtyři tutovky fotbalistů a podle slov svých druhů i protivníků – nedal se obejít, byl jako z gumy, která utěsnila každý průchod! A Karel Holík jako kapitán týmu pečetil skóre duelu na 7:4.

19. 2. 2020 Fotbalisté áčka i staršího dorostu potvrzují formu na domácím pažitu 18. 2. 2020 Výborné výkony obou dvou celků Hanácké Slavie! 12. 2. 2020 Pokračuje fotbalová příprava! Prověří nás město Brno, Zbrojovka a Líšeň 11. 2. 2020 Fotbalisté Kroměříže pokračovali v sérii přípravných zápasů 11. 2. 2020 Hanácká Slavia, fotbalová přípravka U10 na nedělním turnaji v Pohořelicích u Brna 6. 2. 2020 Pozvánka na fotbalový kemp 2020 5. 2. 2020 Hanáckou Slavii připraví na ligu přeborníci z Kvasic a rezerva slavného Slovácka! 3. 2. 2020 Další přípravný dvojzápas Hanácké Slavie 29. 1. 2020 Fotbalisty čeká perný víkend! Udeří síla 2. slovenské ligy? 27. 1. 2020 Dvě výhry za jeden den. Kroměříž porazila Kozlovice i Strání