Zimní stadion
Bruslení veřejnosti na zimním stadionu a na Hanáckém náměstí
Aktuality

Druhé kroměřížské Pojď hrát hokej uvedlo spousty dětí do této úžasné hry

24. 9. 2017

Český svaz ledního hokeje (ČSLH) má na zřeteli nárůst hokejové základny a dobrou práci s mládeží, která se projeví mimo jiné novými úspěchy národních reprezentací. Přišel proto před časem s projektem "Pojď hrát hokej", kdy si jednotlivé kluby napříč Českou republikou v rámci "Týdne hokeje" v určitý den sezvou děti, aby jim lední hokej, ten "nejkrásnější" sport, ukázaly. Náborovou a propagační akcí, upřímným zájmem o děti.

Hokejový klub Kroměříž si jako den své náborové prezentace zvolil sobotu 23. září. Také on chce dětem usnadnit vstup do ledního hokeje. Dát jim všechny potřebné informace. Dopomoci najít si "ten svůj" sport, sport, který svým charakterem, napínavou hrou, soutěživostí a účastí ve zdravém kolektivu naplní klukovská a dívčí srdce.

Hokejové ráno bylo v Kroměříži určeno dětem ročníku 2009 a mladším. Hlavní program na ledě se chystal už od 7:45 a vyvrcholil s úderem deváté ranní. Akce končila v 9:30, kdy byly klubem HK Kroměříž zodpovězeny snad všechny dotazy a iniciace rodičů. Všechny děti, jež přišly, byly o deštivé sobotě odměněny dárkem, suvenýrem, pozorností s hokejovou tematikou. Na ty, které jejich milující "upsali" školičce bruslení, respektive hokejovému klubu, už se navlékal darovaný hokejový dres reprezentace.

Akce byla svazem do detailu propagována. Také HK Kroměříž opatřili promotéři reklamními poutači a plachtami, chybět nemohly stohy plakátů a letáků. Kroměřížské Pojď hrát hokej uvedl slovem přední trenér naší mládeže Mgr. Ĺubomír Murín, který celou akci zároveň koordinoval a řídil. Rejdění a výkony dětí na ledě pak provázel úderný a vtipný hokejový chorál z audionahrávky. Plocha se rozdělila minimálně do sedmi stanovišť, na nichž se pulzující malošci spravedlivě střídali. Dětem byli přitom po ruce jak jejich rodiče, tak naši trenéři a dobrovolníci z řad žákovských celků Kroměříže.

Na všech stanovištích se mohla drobotina dosyta vydovádět, ale poznat i zdravou pýchu, že "tohle už zvládnu, to už umím". Měli tedy ti malí dosti místa k bruslení, ale na bruslích se i přetahovali lanem, navlékali na stonek drobné nádobky, stříleli na skutečného gólmana, proplétali se třemi sraženými brankami, podjížděli pod sníženým břevnem. Zvedali z ledu barevné míčky a trefovali je mezi rozestavěné pneumatiky.

Projekt Pojď hrát hokej se v Kroměříži znovu setkal s povděkem dětí a rodičů, s nesporným úspěchem. Opět jsme v třicetitisícovém městě dokázali, že hokej dělat umíme. Máme vztah k dětem a ke hře, které rozumíme. V posledních týdnech stoupá na světovém fóru pověst našich odchovanců. Také byli u nás dětmi. Naučili jsme je hodně – a pustili je jako vyslance do světa. Za hokejovým štěstím.

Fotky jsou "z dílny" paní Kamily Tunkerové.

14. 2. 2020 Na krajský kemp s Netopilem, Mackem, se Strakou 4. 2. 2020 Hanácké náměstí a hokejový klub nabízí dětem výuku základů bruslení 3. 2. 2020 Bruslení veřejnosti na zimním stadionu a na Hanáckém náměstí 31. 1. 2020 Talentem je Marek Šišák! V hledáčku repre U16, zatím náhradníkem 29. 1. 2020 Zlínský kraj podpoří v Uničově kroměřížský brankář Kobliha! 28. 1. 2020 Hanácké náměstí a hokejový klub nabízí dětem výuku základů bruslení 25. 1. 2020 HK Kroměříž pozval děti a rodiče na Týden hokeje 22. 1. 2020 Přijďte v sobotu 25. 1. v 8:30 na zimní stadion v Kroměříži na akci Týden hokeje 16. 1. 2020 Malkič je v desítce evropského draftu! O Vánocích trénoval brankářské hvězdičky Kroměříže... 14. 1. 2020 Je to černé na bílém! Ale zítřek Šišáka a Holinky se vyjasnil, je olympijský
archiv aktualit

© 2013–2020 SZMK, p. o.

design: Karel Mazoch
realizace: Studio propagačních řešení
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu. Více informací OK, rozumím