Tělocvična Slavia
Aktuality

Basketbalisté trefili titul a postup do 2. ligy!

27. 4. 2018

Muži kroměřížské Slavie, naši basketbalisté, zasluhují zvednout na ramena a za celou (právě skončenou) sezonu absolutorium! Přes skalp Valašského Meziříčí a Prostějova se domohli finále play-off Středomoravské ligy. Čekala v něm Olomouc a v prvním zápase v Olomouci zvítězila o dva body. Pro Kroměříž to byla slibná pozice pro domácí odvetu. O postupu do 2. ligy ale musela rozhodnout výkonem, dobrým výkonem!

Pátek 27. dubna se pak stal oslavou kroměřížské košíkové. Vynikající divácká kulisa v Tělocvičně Slavia by snad ani nepřipustila, aby se to našim chlapům nepovedlo... Slavia vedla po celý duel. V úvodních dvou čtvrtinách byla lepší, zejména kombinačně, byla na palubovce "cítit" svým odhodláním, bojovností. Hosté těžili z rychlých a jednoduchých protiútoků – navíc dávali poměrně dost "trojek". V poločase vedli naši borci o pět bodů. Rozhodně nebylo ještě "vyhráno".

Domácí hrdinové zápas asi rozhodli úchvatným nástupem do druhé půle... To, jak soupeři utekli cca za tři minuty (divoký trhák 17:2), bylo až uhrančivé. Hala explodovala a povyk a rámus dlouho přetrvaly. Oddechový čas hosty mírně vzpamatoval, ale Slávisté si z náskoku ukrojit nenechají, nepoleví, mají výborný pohyb a stále dobré nasazení. Do závěrečné čtvrtiny si odnesou vedení o 26 bodů!

Čtvrtou čtvrtinu už jsme si na Slavii vychutnali všichni... Domácí chytrou a sebevědomou hrou, zlepšenou střelbou "trojek" žádné drama nepřipustí. Zvítězí přesvědčivě 75:53. Výkonem potvrdili, že do 2. ligy postoupil opravdu nejlepší tým soutěže!

6. 12. 2018 O jeden bod! Kroměřížský basketbal (nováček ligy) ukázal srdce proti lídrovi 29. 11. 2018 Gymnázium v tělocvičně Slavia! Kroměříž hostí krajské kolo ve školní košíkové! 27. 11. 2018 V hale tady máme stále velké boje v basketbale... Slávie, do toho! 20. 11. 2018 Mikuláši, andílku, přijďte s hodným čertem, na Slavii nadílku, úsměv dejte dětem 5. 11. 2018 Basketbalisté o víkendu ve 2. lize odehráli dvě rozdílná utkání 1. 11. 2018 Kroměřížský basketbal končí v poháru, ale po dobrém výkonu s favoritem 30. 10. 2018 Už zítra! Basketbalový tahák! Slavia Kroměříž doma ve 4. kole Českého poháru 24. 10. 2018 Pro děti a pro rodiče – o prázdninách necvičíme! 22. 10. 2018 Historická výhra a poté porážka basketbalové Slavie v Brně 18. 10. 2018 Košíková Kroměříže šplhá Českým pohárem