Fotbalový stadion
13./15. 3.
2. jarní kolo MSFL / Hanáci hostí Slovácko B
Aktuality

Až dnes ve 14:00 končí v Kroměříži republikové finále Sportovní ligy základních škol v minifotbalu!

26. 5. 2017

Ve čtvrtek a v pátek pořádá naše město na hřišti SK Hanácká Slavia Kroměříž výjimečnou sportovní událost – fotbalové soutěže chlapců a dívek jako součást finále Sportovní ligy základních škol! Za náš region si právo účasti vybojovala Základní škola Slovan a patronem akce je fotbalový internacionál Zdeněk Grygera.

Během prvního dne se po slavnostním zahájení hrály zápasy základních skupin: a bojovalo se opravdu naplno, hned v prvním zápase kroměřížské ZŠ Slovan proti ZŠ Na Výsluní například došlo k neúmyslnému zranění domácího brankáře. „Byla tam jedna sporná penalta a zranění soupeřova brankáře, což jsem opravdu nechtěl. Prohráli jsme si to sami, ubojovali nás a byli lepší," zhodnotil jeden ze zahajovacích zápasů zástupce ZŠ z Brandýsa nad Labem Václav Sládek. Také úroveň kroměřížského stadionu školáky z Čech mile překvapila. „Zázemí je slušné, na to, že je to třetí liga. Dobrý stadion i pěkná tráva, takové hřiště jsem dlouho nezažil," pochválil areál patnáctiletý fotbalista.

Tvrdá konkurence ale byla i mezi dívčími týmy! „Hrály jsme s Jihlavou a prohrály jsme 4:6. Chvíli jsme vyhrávaly, ale soupeř byl holt lepší. Další zápas budeme hrát se Slavií, která momentálně prohrává, tak myslíme, že bychom je mohly porazit. Kdyby se nám to podařilo, mohly bychom tak postoupit do finále a zabojovat o první místo," doufala třináctiletá Sára Ivanová ze ZŠ Klegova Ostrava.

Že není nic ztraceno, věřil i celý ostravský tým. „Ze začátku jsme vyhrávaly, ale po poločase už byly holky asi unavené. Brankařka byla vynikající, pak ale možná zapracovala nervozita. Uvidíme, jak to dopadne. Myslely jsme si, že Jihlavu porazíme a prohrajeme se Slavií, tak uvidíme, snad to bude naopak," mínila další ostravská hráčka Tereza Maršálková.

S prvním finálovým dnem byli spokojení také organizátoři. „Byl úspěšný, počasí nám přálo. Jak zahájení, tak i další průběh byl důstojný a za hojné účasti veřejnosti," pochvalovala si viceprezidentka AŠSK Svatava Ságnerová. V pátek od 12-ti hodin přijde na řadu exhibice osobností s týmem učitelů, které se zúčastní i starosta města. Finálové zápasy chlapců a dívek vysílá z Kroměříže Česká televize dokonce přímým přenosem!

Finále ligy základních škol O pohár ministryně školství – účastníci:

Chlapci:
ZŠ Edisonova, Teplice
33. ZŠ Plzeň
ZŠ Brandýs nad Labem
ZŠ Jihlava, Evžena Rošického
ZŠ a MŠ Bílovec
ZŠ Slovan, Kroměříž

Dívky:
ZŠ Eden, Praha
ZŠ Příbram II
ZŠ Brandýs nad Labem – Stará Boleslav
ZŠ Jihlava, Evžena Rošického
ZŠ Ostrava-Hrabůvka
ZŠ Slovan, Kroměříž

Použitý zdroj: web Kroměřížského deníku – kromerizsky.denik.cz

22. 2. 2020 Hanáci změřili síly s nedalekými Skašticemi 19. 2. 2020 Fotbalisté áčka i staršího dorostu potvrzují formu na domácím pažitu 18. 2. 2020 Výborné výkony obou dvou celků Hanácké Slavie! 12. 2. 2020 Pokračuje fotbalová příprava! Prověří nás město Brno, Zbrojovka a Líšeň 11. 2. 2020 Fotbalisté Kroměříže pokračovali v sérii přípravných zápasů 11. 2. 2020 Hanácká Slavia, fotbalová přípravka U10 na nedělním turnaji v Pohořelicích u Brna 6. 2. 2020 Pozvánka na fotbalový kemp 2020 5. 2. 2020 Hanáckou Slavii připraví na ligu přeborníci z Kvasic a rezerva slavného Slovácka! 3. 2. 2020 Další přípravný dvojzápas Hanácké Slavie 29. 1. 2020 Fotbalisty čeká perný víkend! Udeří síla 2. slovenské ligy?
archiv aktualit

© 2013–2020 SZMK, p. o.

design: Karel Mazoch
realizace: Studio propagačních řešení
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu. Více informací OK, rozumím