Aktuální informace koupaliště Bajda Kroměříž


V neděli 2. 9. skončila letní sezona na koupališti Bajda

Sportovní zařízení města Kroměříže po víkendu zavřela koupaliště Bajda. Sezona 2018 je minulostí. Počasí připravilo návštěvníkům Bajdy léto, jaké dlouho nepamatujeme.

Všem svým návštěvníkům, občasným i pravidelným, chceme poděkovat za přízeň. Přejeme všem krásné příští dny a měsíce. Ať žije Bajda 2019!

V neděli končí prázdniny. Koupaliště Bajda bude otevřeno od 12:00 do 19:00

Neseďte doma a užijte si 1. zářijový den na koupališti Bajda – zdarma

Na tuto sobotu si Česká strana sociálně demokratická pronajala koupaliště Bajda a ve znamení loučení se s prázdninami připravila pro malé i velké návštěvníky sportovně relaxační den zcela zdarma! K dispozici budou připraveny atrakce jako aquazorbing, dětské lodičky, lezecká stěna a zmrzlina pro děti. Všechno zdarma. Zajímavostí bude i jednotná cena 8 Kč na veškeré občerstvení.

Využijte této jedinečné příležitosti prožít v duchu relaxace a sportu poslední prázdninovou sobotu na Bajdě. Akce se koná za každého počasí.

Zkuste ještě Bajdu! Sezona se nachyluje – navíc přijde ochlazení

Využijte ještě služeb kroměřížského koupaliště! Prázdniny se stále více překlápějí k součtům a bilancím... Léto bylo horké, nejenom v Čechách a na Moravě vyprahlé a "vysušené". Také Vy teď máte možnost užít si na Bajdě jedny z posledních tropických dní... Dopřejte si ještě "krajíc léta" (v zimě budou všichni vzpomínat), dopřejte ještě "koupák" a voděnku blízkým, dětem nebo přátelům.

Voda ve velkém bazénu je prohřátá, v odpoledních hodinách šplhá její teplota až ke 26 stupňům. Uvidíme, nakolik se trefí předpověď počasí pro východní Moravu – slibují nám parno tropů jen do pátku. V sobotu může rtuť teploměru "povadnout" o 8 dílků... Prognóza pro středu až pátek je ještě tropická.

Na Bajdě jsme pro své hosty rádi. Byly nám osvěžením v ostrém letním slunci právě mnohé známé tváře, které si návštěvou Bajdy kořenily tolik, tolik letních dní! Vítáme a uvítáme ještě mladé jako starší, malé nebo velké, všechny! Máme stále otevřeno od 9:00 do 20:00. Dovnitř areálu pouštíme do 19 hodin.

Na vstupném se nic nemění. Vlastně už řadu let.

Dospělí mají celodenní vstup za 50 Kč a vstup po 16. hodině za 30 Kč.
Mládež do 15 let, důchodci a majitelé průkazu ZTP se koupou za 25 Kč. Pokud přijdou po 16. hodině, tak platí 15 Kč.
Děti do 6 let mají vstup na koupaliště zdarma.

Bajda je prima už od rána. Odpoledne zažene pařák!

Na koupališti se scházejí jednotlivci již od samotné "otvíračky". Není to ostatně novinka – lidé baží po volnějším pohybu a dopoledním klídku v bazénech. Kolem poledne se nám to bude zase plnit. Voda ve velkém bazénu mívá teď zrána 24 °C – s blížícím se večerem je asi o stupeň teplejší. Kroměřížské koupaliště je v srpnu k dispozici od 9:00 do 20:00, s tím, že posledním hostům otevřeme ještě v 19 hodin.

V minulých dnech také naše město uvítalo mírné ochlazení. Ale jak se říká, "všeho do času." Tropy se k nám vracejí a lidé se zahřejí. Ve vodě je líp než bez ní – děti by z ní nevylezly! Tropická třicítka je majákem příštích předpovědí pro pátek a pro sobotu, pro neděli, pondělí i úterý.

Budeme rádi, když k nám lidičky za svěžím pohybem i odpočinkem přijdou a když plni slunce, vánku za ušima odejdou spokojeni. Posilněni krásným dnem u vody, nejlépe s někým blízkým. Vždyť školáci a předškoláci mají snad "za úkol" vrátit se do lavic opálení, ostrohbití, vylítaní, obejmutí létem.

Ceník vstupného na koupaliště je také ZDE.

Na Bajdě prodáváme i permanentky SZMK. Pokud svoji permanentku v létě nevychodíte, můžete na ni na další dvě sportoviště – od září zase na krytý bazén a od srpna na zimní stadion za bruslením.

Ceník permanentek SZMK je také ZDE.

Ideální letní teploty se vrátí rovněž na Bajdu

Také do Kroměříže přišlo mírné ochlazení – v podstatě úleva po vysilujících vedrech. V úterý, ve středu i ve čtvrtek by se rtuť teploměru neměla přehoupnout přes 27 °C. Věříme, že nepřijde přeháňka, protože teplotou je počasí ideální. Jako dítě jiné prázdniny nepamatuji – tropická třicítka byla pokořena jen třikrát čtyřikrát...

Poránu je v Kroměříži 21 stupňů, ohřívat se bude zvolna voda ve velkém bazénu. Nyní má 24 stupňů – dílek jistě přibude.

Zveme své Kroměřížany, jako třeba turisty na naše místní koupaliště. Bajda se nalézá v kýženém sousedství tenisových dvorců a nabízí prostorným areálem místo k plavání, slunění, aktivnímu odpočinku mnoha, mnoha lidem. Využijte proto prázdninových dní a vydejte se vstříc své letní pohodě... Žádný den se nemá "ztratit", každý může rozevřít svá křídla dechberoucích zážitků!

V srpnu má koupaliště otevřeno od 9:00 do 20:00. Dovnitř pouštíme do 19 hodin.

Ceník vstupného je také ZDE.

Na Bajdě prodáváme i permanentky SZMK. Pokud svoji permanentku v létě nevychodíte, můžete na ni na další dvě sportoviště – od září zase na krytý bazén a od srpna na zimní stadion za bruslením.

Ceník permanentek je také ZDE.

V pátek mohou být i na Bajdě (zatím) poslední tropy

Kroměřížské koupaliště navštěvuje v čase veder stále vlna hostů. Uvidíme, jak se potvrdí předpověď počasí příštích dní. V pátek 10. 8. je v Kroměříži už při otevření Bajdy 27 °C – odpoledne bude 32 stupňů. Víkend už má ale provázet (dočasné) ochlazení.

Teplota vody ve velkém bazénu se pohybuje mezi 26 a 28 stupni. Koupaliště má velký bazén "padesátku", dětský bazén i dětské brouzdaliště. Široký přírodní prostor ke slunění a několik lákadel, jež mohou dospělým i dětem pobyt u vody zpříjemnit. K mání jsou v širším areálu i tenisové dvorce, hřiště na nohejbal a plážový volejbal.

Hosté Bajdy si mohou zahrát ping-pong, zkusit posilovací stroje (zdarma), knihovničku, dětské hřiště. Na děti čekají pod slunečníkem pastelky a omalovánky. Letošní novinkou je vodní válec aquazorbing (pro velký bazén od 14. hodiny) a půjčování lodičky Aquapaddler (v malém bazénu od 14. hodiny – dětem do 6 let).

V srpnu má koupaliště otevřeno od 9:00 do 20:00. Dovnitř pouštíme do 19 hodin.

Ceník pro kroměřížské koupaliště je také ZDE.

Na Bajdě prodáváme i permanentky SZMK. Pokud svoji permanentku v létě nevychodíte, můžete na ni na další dvě sportoviště – od září zase na krytý bazén a od srpna na zimní stadion za bruslením.

Ceník permanentek je také ZDE.

Do vody! Tyhle tropy zmírní Bajda... S vodou 27–28 °C!

Další horký víkend čeká celou Českou republiku. Osvěžení, trochu "únik" před trvalým parnem nabízí i kroměřížské koupaliště. Den co den se plní Bajda lidičkami všeho věku. Všemi, kteří chtějí k vodě, k vodě, která je teplejší než moře jižních zemí.

O večerech se teplota vody natlačí na 28 °C! Po ránu měla voda 26,6 °C, "sedmadvacítka" padne už před polednem. Výhledy teploty vzduchu neslibují žádné "změny". Tropická "třicítka" nás v Kroměříži rozpálí v pátek, sobotu i neděli.

Zveme proto dospělé a zveme děti na to jejich koupaliště. Dopřejte si podle chuti ochlazení v bazénech, užijte si ještě měsíc prázdnin. Horko má být ještě dlouho – zkrátka jsou tu podmínky, na jaké Bajda a jiná koupaliště čekala možná 3 roky. Chyťte "slunce za pačesy", za paprsky vemte léto, léto u vody!

Ceník pro kroměřížské koupaliště je ZDE.

Na Bajdě prodáváme i permanentky SZMK. Pokud svoji permanentku v létě nevychodíte, můžete na ni na další dvě sportoviště – od září zase na krytý bazén a od srpna na zimní stadion za bruslením.

Ceník permanentek je ZDE.

Celý srpen jsme tu pro vás od 9:00 do 20:00. S posledním vstupem v 19 hodin.

Pojďte s námi za rekordem! Voda 28 °C? Už dnes večer na Bajdě!

A slunce peče a peče... Koupaliště Bajda o tom ví své. Návštěv přibylo již koncem minulého týdne a ti, kteří chodí k vodě "včera, dnes a zítra", užívají si teplot, jaké znají z Chorvatska či ze Španělska. Současná vedra jsou maximem, čím nás léto 2018 obdaří.

Jen chvíli po čtvrtečním otevření Bajdy se rtuť teploměru vyšplhala na 25 stupňů. Odpoledne se můžeme dočkat 33 °C! Buďte proto opatrní a obezřetní (zejména k svým dětem), používejte opalovací krémy s vysokým faktorem, pokud možno pokrývku hlavy. V těchto dnech (hlavně na přímém slunci) hodně pijte... Denní příjem tekutin by měl dělat 3 až 4 litry.

Jsme na prahu jednoho z rekordů. Týká se vody prohřívané ve velkém bazénu. Poránu dnes měla 26,3 °C, a protože včera večer se zastavila na 27,9 °C, tak dnes už čekáme pokoření další mety.

Opět připomínáme vstupné. Ceník pro kroměřížské koupaliště je ZDE.

Na Bajdě prodáváme i permanentky SZMK. Pokud svoji permanentku v létě nevychodíte, můžete na ni na další dvě sportoviště – od září zase na krytý bazén a od srpna na zimní stadion za bruslením.

Ceník permanentek je ZDE.

Těšíme se na Bajdě také na vás! Dnes opět od 9:00 do 20:00, s posledním vstupem v 19 hodin. Pojďte "zabojovat" s náloží žáru a výhně – přijďte na své koupaliště!

Voda už má 26 stupňů! Překonány budou prognózy teploty vzduchu

Koupaliště Bajda je právě v těchto dnech vítanou oázou, jedním z úniků před všudypřítomným denním i nočním (možná dvoutýdenním) "pařákem". Bajda přijímá nové a další návštěvníky, kteří prohnětou a zmasírují vodu v bazénech už o desáté dopoledne. Mrkněte na snímek z úterní webkamery...

Předpověď teplot se oproti včerejším prognózám ještě dále pozvedla. Můžeme se v Kroměříži dočkat i 35 °C. Počasí má k tomu "příležitost" v řadě příštích dní. Mělo by se nás držet rovněž období beze srážek. Možná bude pršet v neděli.

Přijďte v tomto výjimečném čase i Vy na kroměřížské koupaliště! Mnoho lidí v nedávných týdnech smutně konstatovalo, že je to léto "takové jalové". Zažili jsme déšť i relativní chladno, několik týdnů se honila nad městem oblačnost, že nevěděl občan, jak bude za dvacet minut... Konečně, ano, konečně máme, co spousta z nás chtěla!

Navštivte své koupaliště, užijte si vody, slunce, odpočinku. Máte-li "po ruce" děti, rozhodně je vemte s sebou... Buďte ale každopádně opatrní, zakrývejte (zvláště dětem) hlavu a pijte, pijte víc než jindy studené i vlažnější nápoje!

Počasí zas hicuje... Kdy jindy na koupaliště??

Koupaliště Bajda jako celý region (jako celá republika) hlásí horko, parno, vedro, tropy, prostě "hic". Můžeme se s tím však poprat a vyhledat své osvěžení u chladivé vody. Bajda zve na přívětivé vlnky o teplotě 25 °C. Lidé i dnes přibývají, voda k vedrům prostě patří.

V pondělí je prognóza teploty vzduchu (zatím) stejná jako v úterý i ve středu i ve čtvrtek. Maximum o 32 stupních. Nabízíme dva snímky z webkamery – z 11:32 a z 9:30. Bajda láká návštěvou už od rána.

Obrázky z webkamery mohou navodit i vás. Lze vidět snímek aktuální a z archivu pak minulé fotky po čtvrthodině. Třeba ZDE.

V červenci i srpnu má koupaliště otevřeno od 9:00 do 20:00. Dovnitř pouštíme do 19 hodin.

Vstupné
Dospělí mají celodenní vstup za 50 Kč a vstup po 16. hodině za 30 Kč.
Mládež do 15 let, důchodci a majitelé průkazu ZTP se koupou za 25 Kč. Pokud přijdou po 16. hodině, tak platí 15 Kč.
Děti do 6 let mají vstup na koupaliště zdarma.

Na Bajdě prodáváme i permanentky SZMK. Za výhodnou cenu 480 / 300 / 160 Kč (podle kategorií vše na 20 vstupů) nebo za 270 / 180 / 90 Kč (na 10 vstupů). Pokud svoji permanentku v létě nevychodíte, můžete na ni na další dvě sportoviště – od září zase na krytý bazén a od srpna na zimní stadion za bruslením.

Přehledný ceník permanentek je také ZDE.

Přijdete-li na Bajdu, spláchnete tu horkost tropů

Začíná nám nový víkend, a může být, že i pro vás letní osvěžení na Bajdě! Nebudete litovat – dnes může být v Kroměříži 30 °C... A co v sobotu? A v neděli?? Totéž, totéž!

Budeme se pod pilíři, pod branami města opékat a potit, než nás pojme chladivá, vstřícná náruč dvou bazénů koupaliště. Ten velký je "padesátka" – a zatím je poloprázdný. Co s tím uděláme? Pojďme hezky do vody – s dětmi nebo kamarády... Ta voda (24–25 °C) je hojivá, je to balzám a skoro nekonečná náruč svěžesti. Nemeškejte – přijďte, než se koupaliště "naplní"!

Vstupné na koupaliště připomínáme pravidelně, ale je radno "ztratit řeč" u permanentek SZMK. Prodáváme je teď na Bajdě, za výhodnou cenu 480 / 300 / 160 Kč (podle kategorií vše na 20 vstupů) nebo za 270 / 180 / 90 Kč (na 10 vstupů). Pokud svoji permanentku v létě nevychodíte, můžete na ni na další dvě sportoviště – od září zase na krytý bazén a od srpna na zimní stadion za bruslením.

Ceník permanentek je také ZDE.

Na všechny velké a malé "koupavce, plaváčky a plavce" se stále na Bajdě těšíme. Pojďte si užít jeden z nejteplejších víkendů roku 2018! Otevřeno bude (i v srpnu) od 9:00 do 20:00. Do 7. hodiny večer máte ještě bránu vstupu dokořán.

Vedra ještě vydrží – a co Bajda – osvěží!

Byla to včera na koupališti "zkouška věrnosti". Na asi tak půlhodinu kropila Kroměříž přeháňka. Ale lidé "věrní", či snad spíše "ostřílení", u nás vytrvali. Bajda za to prostě stála. Jako fotku nabízíme snímek z webkamery pořízený cca hodinu po dešti. Ne, naši "koupáči a koupalenky" nepřipustili, aby Bajda osiřela...

Také ve čtvrtek má naše koupaliště proklepnout akord vysokých teplot. Maximum může dělat 28 °C, ale klidně opět opsat krasopisnou "třicítku". Věřme hlavně, že už dnes žádné "spršky" nepřijdou a odpočinek lidí na Bajdě bude nerušený, báječný. Že tu spočnou, protáhnou se dospělí a že své vítězné pole letních radostí a kouzel opanuje úsměv dětí.

Voda ve velkém bazénu nabízí už poránu 24 stupňů. Také "jeho" teploměr má skvělé vyhlídky! Pokud se nemýlí dlouhodobá předpověď (občas se "sekne"), tak do týdne padne v Kroměříži hned čtyřikrát 32 °C! Poprvé možná už v sobotu.

Kroměřížské koupaliště má snahu pobyt u vody návštěvníkům zpříjemnit. Najdou u nás ping-pong, posilovací stroje, knihovničku, dětské hřiště, a právě ti malí své omalovánky. Letošní novinkou je vodní válec aquazorbing (pro velký bazén od 14. hodiny) a půjčování lodičky Aquapaddler (v malém bazénu od 14. hodiny – dětem do 6 let).

V červenci i srpnu má koupaliště otevřeno od 9:00 do 20:00. Dovnitř pouštíme do 19 hodin.

Vstupné
Dospělí mají celodenní vstup za 50 Kč a vstup po 16. hodině za 30 Kč.
Mládež do 15 let, důchodci a majitelé průkazu ZTP se koupou za 25 Kč. Pokud přijdou po 16. hodině, tak platí 15 Kč.
Děti do 6 let mají vstup na koupaliště zdarma.

Na Bajdě prodáváme i permanentky SZMK. Využít se dají na třech sportovištích města – koupališti, krytém bazénu, zimním stadionu (při veřejném bruslení).

Nejteplejší úterý? Dnes vás zchladí právě Bajda!

To se zase popostrčí po obchodech vozíků s nápoji a zmrzlinami... Dneska ani meteorologové nevěští zbůhdarma – většina z nás víc než tuší, že dnes padne třicítka, že Kroměříž poctí "tropy". Má být toto úterý bez deště a teploměr má zpomalovat až před 31 °C! To je přece výzva – šance na koupání jako dlouho, dlouho ne!

Ano, rádi bychom "teplou" vodu pro každého a víme, že nám letos počasí "plány" nejednou "odložilo". Dnes už zrána hlásíme pro velký bazén 24 stupňů. Je se prostě na co těšit.

Opravili jsme i webkameru, tak si můžete náhled na aktuální dění na koupališti udělat sami. Webovou kameru najdete také ZDE, volit můžete "obraz Bajdy" buď okamžitý nebo zpětně po čtvrthodinách.

Budeme rádi, pokud si užijete báječný dnešek na kroměřížském koupališti. Výhled na příští dny (možná týdny) je vstřícnější než to, čím nás provázel konec června, ba i červenec. Užijte si hezké chvíle na Bajdě. Můžete do bazénů, můžete si "odskočit" za tenisem, nohejbalem, beach-volejbalem a tak dále...

V červenci máme otevřeno od 9:00 do 20:00. Dovnitř pouštíme do 19 hodin.

Vstupné
Dospělí mají celodenní vstup za 50 Kč a vstup po 16. hodině za 30 Kč.
Mládež do 15 let, důchodci a majitelé průkazu ZTP se koupou za 25 Kč. Pokud přijdou po 16. hodině, tak platí 15 Kč.
Děti do 6 let mají vstup na koupaliště zdarma.

Na Bajdě prodáváme i permanentky SZMK. Využít se dají na třech sportovištích města – koupališti, krytém bazénu, zimním stadionu (při veřejném bruslení).

Uplatnit můžete i rodinné pasy. Děti (evidované na kartičce) jdou zdarma, dospělému doprovodu je vstup zlevněn z 50 Kč na 35 korun. Po 16. hodině ze 30 Kč na 20 korun.

Devátá ranní opět otevřela vaše koupaliště...

Neděle "vypršela" snad i dlouhodobé "hydro-rezervy" a nad Bajdou se dělá krásně. Tento týden bude, věřme, počasím štědřejší než týden minulý. Až do čtvrtka by se nad Kroměříží mělo klenout polojasno. Maximální teploty (ode dneška do čtvrtka) by mohly "žonglovat" mezi 28 a 29 °C.

Voda ve velkém bazénu se ochladila, má teď 21 či 22 stupňů. Pokud však přijdou vedra, může se už záhy šplhat voda kvečeru až ke 25 °C!

Zveme proto srdečně na koupaliště jak dospělé, tak všetečné, skvělé děti. Můžete-li, jistě na Bajdu vezměte i kamaráda, kamarádku. Prostě prima lidi s sebou! Vaše koupaliště bude rádo, když si u vody dopřejete klídek, pohodu, letní osvěžení.

V červenci i v srpnu je "koupák" otevřený od 9:00 do 20:00. Dovnitř pouštíme do 19 hodin.

Vstupné
Dospělí mají celodenní vstup za 50 Kč a vstup po 16. hodině za 30 Kč.
Mládež do 15 let, důchodci a majitelé průkazu ZTP se koupou za 25 Kč. Pokud přijdou po 16. hodině, tak platí 15 Kč.
Děti do 6 let mají vstup na koupaliště zdarma.

Na Bajdě prodáváme i permanentky SZMK. Využít se dají na třech sportovištích města – (po dobu sezony) na koupališti Bajda, na zimním stadionu při bruslení, na krytém bazénu při plavání veřejnosti.

Bajda otevřena! Víkendové počasí nebude marné...

Koupaliště Bajda otevřelo již ve čtvrtek, po pošmourném ránu opravdu déšť nepřišel... Lepší se to, lepší! Nebude od věci udělat si o víkendu čas i na kroměřížské koupaliště!

Teplo máme "zaručeno", srážek budeme (zdá se) ušetřeni. Páteční výhled 28 °C a nedělní prognózu téže teploty doplní sobotní předpověď slibující 27 °C. Někdo někde vyčte méně, ale můžeme se v Kroměříži na dotek přiblížit i třicítkám. Voda ve velkém bazénu má v pátek zrána 22 stupňů, ale i ta se bude oteplovat.

Kroměřížské koupaliště skýtá rozlehlý travnatý prostor pro opalování, uspokojí i vysoký zájem lidu při případných "tropech". Máme dva bazény a dětské brouzdaliště. Snažíme se rovněž nabídnout pár atrakcí. SZMK pořídila vodní válec aquazorbing (půjčován je po 14. hodině pro starší šesti let) a pro malý bazén lodičky aquapaddler. Po 14. hodině by měly potěšit děti do 6 let.

Půjčit si můžete za 30 Kč lehátko (záloha 50 Kč je vratná) nebo pálky/míčky na ping-pong. Posilovací stroje lze využít zdarma. Je zde také dětské hřiště, připraveny jsou pastelky a omalovánky pod slunečníkem. Po ruce je i knihovnička s knihami a časopisy.

Po dobu velkých prázdnin je Bajda otevřena od 9:00 do 20:00. Dovnitř mohou návštěvníci ještě v 19 hodin. Tradiční slevy jsou připraveny od 16 hodin.

Vstupné
Dospělí mají celodenní vstup za 50 Kč a vstup po 16. hodině za 30 Kč.
Mládež do 15 let, důchodci a majitelé průkazu ZTP se koupou za 25 Kč. Pokud přijdou po 16. hodině, tak platí 15 Kč.
Děti do 6 let mají vstup na koupaliště zdarma.

Na Bajdě prodáváme i permanentky SZMK. Využít se dají na třech sportovištích města – "v sezoně" krytého bazénu i bruslení veřejnosti.

Ve středu dopoledne bylo opět zavřeno koupaliště Bajda

Zpráva koupalištím – nejteplejší červencový týden! Bajda je připravena

Nejteplejší červencový týden začal právě dnes! Teploty se budou šplhat tu ke 28, tu zas ke 26 stupňům. Hatit nám ty vodní radovánky (na Bajdě) mohou pouze srážky. Stříkat z nebe může v úterý či ve středu, ale taky nemusí! Tomu, kdo se chce svlažit, dovádět, zrelaxovat, koupaliště Bajda velmi rádo vyhoví.

Nejvlídnější předpověď připadá na dnes, tedy na pondělí. Teploučko už od rána, a ani odpoledních 28 °C nemusí být maximem... Voda ve velkém bazénu se již zahřála na 23 °C. Tato teplota dnes směrem k večeru asi o stupeň stoupne.

Koupaliště Bajda se prostírá pod pahorkem krásných, majestátních dominant města. V sousedství tenisového areálu. Hosté kroměřížského koupaliště mají vícečetnou možnost se sportovně vyžít, zkusit nohejbal, beach-volejbal nebo stolní tenis. Bajda může nabídnout prostor mnoha slunícím se lidem. V tropickém létě 2015 navštívilo Bajdu za víkend i 1.500 návštěvníků. Koupaliště skýtá velký, padesátimetrový bazén. Také bazén dětský a dětské brouzdaliště.

Po dobu velkých prázdnin je Bajda otevřena od 9:00 do 20:00. Dovnitř můžete ještě v 19 hodin.

Vstupné Dospělí mají celodenní vstup za 50 Kč a vstup po 16. hodině za 30 Kč. Mládež do 15 let, důchodci a majitelé průkazu ZTP se koupou za 25 Kč. Pokud přijdou po 16. hodině, tak platí 15 Kč. Děti do 6 let mají vstup na koupaliště zdarma.

Na Bajdě jsou ke koupi i permanentky SZMK. Můžete je využívat i na krytém bazénu a při bruslení veřejnosti, tedy na třech sportovištích Kroměříže.

V pátek 13. 7. koupaliště Bajda otevřeme. Od 13:00

Ve čtvrtek má koupaliště Bajda opět otevřeno! Už od 9:00

Ve středu 11. 7. zůstává zavřeno koupaliště Bajda

Už se zase otepluje, je čas zajít na Bajdu...

Chladné dny jsme přetrpěli, ale nyní se už na venkovní teploměr díváme s úsměvy. Příští tři dny se bude i v Kroměříži výhradně oteplovat. Je to lákadlem zejména pro první ze státních svátků (pro čtvrtek), ale "zabitý" nemusí být ani pátek... Víte, jak se to má s předpověďmi přeháněk. Dnes (tedy v úterý) má být 24 stupňů, ve středu 26 °C a ve čtvrtek 30 °C. Na pátek na Kroměřížsku slibují 26 °C...

Koupaliště Bajda skýtá dva bazény a brouzdaliště. Velký bazén měří na délku 50 m a už nyní jeho voda vykazuje 22 stupňů. Je zde ale fakt, že se bude dále prohřívat.

Kroměřížské koupaliště se snaží zpříjemnit lidem pobyt u vody, jak se jenom dá a jak je to možné. Před dvěma týdny rozšířilo nabídku o vodní válec aquazorbing (půjčován po 14. hodině pro starší šesti let) a o lodičky aquapaddler. Ty jsou k mání v bazénu malém a mají po 14. hodině potěšit děti do 6 let.

Půjčit si můžete za 30 Kč lehátko (záloha 50 Kč je vratná) nebo pálky/míčky na ping-pong. Posilovací stroje jsou k dispozici zdarma. Pro kluky a holky je zde dětské hřiště, připraveny jsou pastelky a omalovánky pod slunečníkem. Pro nás všechny je k ruce knihovnička s knihami a časopisy.

Po dobu velkých prázdnin je Bajda otevřena od 9:00 do 20:00. Dovnitř mohou milovníci vody ještě v 19 hodin. Tradiční slevy jsou připraveny s úderem 16. hodiny. Bylo by jistě milé strávit v aktivním odpočinku a osvěžení letního "koupáku" zejména tropický čtvrtek... Je to čistě na vás - budete vítáni!

Vstupné
Dospělí mají celodenní vstup za 50 Kč a vstup po 16. hodině za 30 Kč.
Mládež do 15 let, důchodci a majitelé průkazu ZTP se koupou za 25 Kč. Pokud přijdou po 16. hodině, tak platí 15 Kč.
Děti do 6 let mají vstup na koupaliště zdarma.

Na Bajdě jsou ke koupi i permanentky SZMK. Můžete je využívat i na krytém bazénu a při bruslení veřejnosti, tedy na třech sportovištích Kroměříže.

V pondělí 2. 7. se opět otevře koupaliště Bajda. Ve 13:00

Nová dětská atrakce na Bajdě – lodička Aquapaddler

Další nová pozornost se na Bajdě týká dětí. Pro děti od 2 do 6 let (výšky do 100 cm, hmotnosti do 30 kg) se koupila lodička Aquapaddler.

Jednomístná lodička bude půjčována za 30 Kč na 15 minut v malém bazénu. Povinný je doprovod dítěte osobou starší 18 let.

Půjčování lodičky bude v červnu od 14:00 do 18:00, v červenci a srpnu od 14:00 do 19:00.

Provozní řád atrakce "lodička" je v příloze.

Aquazorbing může zpříjemnit koupání na Bajdě

Sportovní zařízení města (SZMK) opatřila pro potřeby koupaliště Bajda novou atrakci. "Zorbing" čili "aquazorbing". Ve velkém čirém válci se i Vy můžete v odpoledních hodinách "klouzat" po vodě velkého bazénu kroměřížského koupaliště.

Zorbing bude k zapůjčení od 14:00 do 18:00 (v červnu) a od 14:00 do 19:00 (v červenci a srpnu). Doba půjčení je 5 minut, poplatek činí 30 Kč za 1 půjčení (pro 1 až 2 osoby).

Zorbing (jinak též "vodní válec") je určen osobám starším 6 let. Omezen je hmotností – v případě jednotlivce hmotností do 120 kg, v případě "zorbující" dvojice do 150 kg.

V příloze je provozní řád atrakce.

Koupaliště Bajda blízko prázdninám... Chladné léto nečekejte – sluňte se a vykoupejte

Čas opravdu uhání, ale třeba děti nejsou proti – ze školy jim už moc nezbývá. Dlouhodobé předpovědi počasí jsou příznivé právě k lidem, kteří chtějí pobýt v létě na koupalištích... Kroměřížská Bajda ráda vyhoví svým návštěvníkům a na léto 2018 chystá i překvapení...

Předpověď počasí tady v Kroměříži vybízí "na koupák" určitě do čtvrtka. Před víkendem přijde ochlazení, ale teď se ještě teploty budou šplhat skoro k třicítkám. V pondělí bylo na Bajdě poránu 22,5 °C. Tato teplota vzduchu se má odpoledne posunout ke 27 stupňům. Voda ve velkém bazénu vykazovala ráno 23,5 °C, ale i ta se "ohřeje".

Koupaliště nabízí jak velký bazén padesátimetrový, tak bazén malý a dětské brouzdaliště. Můžete si u vody zahrát ping-pong, zkusit posilovací stroje, ratolesti tady mají hřiště a už pár sezon je mohou pod slunečníky těšit pastelky a omalovánky.

Po celé 3 měsíce provozu otevíráme koupaliště v 9:00. V červnu se ještě zavírá v 19:00, ale od července až ve 20:00. Poslední hosty vpouštíme dovnitř 1 hodinu před zavřením.

Vstupné na koupaliště
Dospělí mají celodenní vstup za 50 Kč a vstup po 16. hodině za 30 Kč.
Mládež do 15 let, důchodci a majitelé průkazu ZTP se koupou za 25 Kč. Pokud přijdou po 16. hodině, tak platí 15 Kč.
Děti do 6 let mají vstup na koupaliště zdarma.

Na koupališti jsou opět prodávány i permanentky SZMK. Jsou použitelné na třech kroměřížských sportovištích. Také na krytém bazénu a při bruslení veřejnosti.
Ceník permanentek je ZDE.

Koupaliště Bajda je v pátek 15. 6. otevřeno od 14:00! Do 19:00

Kroměříž zve na své koupaliště, teď je voda jako kafe

Kroměřížské koupaliště stále "jede" na plné obrátky a je jenom na nás, kolik z nás se vydá za svým letním osvěžením. Nebe může i dnes (ve středu) "uronit" pár kapek, ale kdo je ve vodě, bude v pohodě. V dopoledních hodinách (ale zřejmě po celý dnešek) bude voda teplejší než vzduch. Kdo se vnoří do jednoho z bazénů, nechá se nést proudem letního odpočinku, aktivního pohodlí. Nebude ani vnímat čas, kdy z vody ven.

V 10:00 měla dnes voda ve velkém bazénu vlídných 24,5°C a teplota vzduchu ukazovala 20,5°C. Několik stupňů u venkovní teploty odpoledne ještě přibude. Počítejte cca se 23 stupni.

Koupaliště Bajda ráda uvítá návštěvníky "staronové", jako ty "sváteční". Velký bazén má na délku 50 metrů. Je doplněn bazénem malým a dětským brouzdalištěm. V červnu je areál koupaliště otevřen od 9:00 do 19:00, od července se můžeme koupat až do osmi.

Vstupné na koupaliště
Dospělí mají celodenní vstup za 50 Kč a vstup po 16. hodině za 30 Kč.
Mládež do 15 let, důchodci a majitelé průkazu ZTP se koupou za 25 Kč. Pokud přijdou po 16. hodině, tak platí 15 Kč.
Děti do 6 let mají vstup na koupaliště zdarma.

Na koupališti jsou opět prodávány permanentky SZMK. Použitelné na třech kroměřížských sportovištích. Také na krytém bazénu a při bruslení veřejnosti.

Koupaliště Bajda otevírá nový víkend sezony

Porveme se s počasím, opálíme do krásy...

Koupaliště se v pátek opět otevírá v 9:00 a přijímá nové návštěvníky do 18:00. Zavírá (jako celý červen) v 19:00. Teplota vody ve velkém bazénu se pohybuje dlouhodobě od 24°C výše. V pátek čekejte vodu o 25 stupních.

Předpověď počasí mě na sklonku horkého jara dokáže jen pobavit. Moderátor jmenuje ráno všechny nuance oblačnosti, od polojasna až po přeháňky a lokální bouřky... Takže věřme sami sobě, nenechme si "Bajdu ukrást", ponořme se na hladinu pohody a radovánek svého koupaliště!

Dnes má být v Kroměříži až 28°C, v sobotu totéž. V neděli se může rtuť teploměru vyšplhat i na tropickou třicítku. S oblačností počítejte. Srážky mohou být chvilkové, třeba jako minulou sobotu. A poté být zas krásně...

Vstupné na koupaliště
Dospělí mají celodenní vstup za 50 Kč a vstup po 16. hodině za 30 Kč.
Mládež do 15 let, důchodci a majitelé průkazu ZTP se koupou za 25 Kč. Pokud přijdou po 16. hodině, tak platí 15 Kč.
Děti do 6 let mají vstup na koupaliště zdarma.

Na koupališti budou opět prodávány i permanentky SZMK. Jsou použitelné na třech kroměřížských sportovištích. Také na krytém bazénu a při bruslení veřejnosti.

Použijte prosím na cennosti ochranné skříňky (uzamykatelné vložením vratné desetikoruny). Půjčit si můžete za 30 Kč lehátko (vratná záloha dělá 50 Kč) nebo pálky/míčky na ping-pong. Posilovací stroje jsou k mání zdarma.

Pro děti máme dětské hřiště, připraveny budou pastelky a omalovánky pod slunečníkem. Využít můžete i knihovničku s knihami a časopisy.

Budeme rádi, pokud Bajdu navštívíte. Vezměte někoho s sebou a skvělá nálada a příjemný čas u vody vás neminou! Nabízím i fotku ze včerejší webkamery... Na koupališti je místa dost – dost pro nás pro všechny.

Bajda je skvělá, Bajda je naše... Fouká-li vítr, na to mu kašlem

Na Bajdě to žije, a bude žít celé léto!

Mám hezké foto z webkamery - ZDE - z času 14:58 a 15:21 a tak dále....! Ale nezkoumejte budoucí webové snímky, nýbrž ještě dnes se můžete na Bajdě unášet vlnkami! Otevřeno máme do 19:00, z toho do 18:00 můžete směle vstoupit... Budete šmahem přijati. Od 16:00 platí dospělí jen 30 Kč a mládež do 15 let + ZTP + důchodci 15 Kč. Děti do 6 let vždy a všechny zdarma!

Bajda je, a bude boží (prostranství pod zámkem přijme nás),
ve vodě budeme kroužit - voda nám zulíbá hruď i pas.

Koupališti je dnes požehnáno, církev je "předala lidu" a našinci se na svém koupališti cítí jako doma i ve větrné středě. Voda všechno spraví, nese je a hladí.

Letos bude skvělé léto, na to přísahám. Planeta pojímá nové a silnější sluneční paprsky. Právě koupaliště, a mezi nimi Bajda, horko, vedro a parno usměrní a zkorigují vodou, občerstvením údů, nabídkou rekreačního sportu, dětských radovánek a pohody, bezstarostné pohody dospělých, seniorů, rodin i zamilovaných mladinkých párů.

První letní den v náruči jógy... Jóga na koupališti Bajda!

Jóga na Bajdě! To tu ještě nebylo, ale letošního léta čeká právě na vás! Jóga je očišťující, jóga je skvělá, v pokoře k výšinám každého zvedá.

První letní den (ve čtvrtek 21. června) jóga na Bajdě! Vyhlíží právě vás, aby vám dopřála svých příček aktivního odpočinku, krásného uvolnění.

Vstupné je dobrovolné a bude věnováno na charitu. Koupaliště Bajda vás může spojit s očišťující jógou ve čtvrtek 21. 6. mezi 17. a 19. hodinou.

Je to ojedinělá, ale tím příjemnější možnost přivítat na Bajdě hezké a dobré léto 2018.

V pátek 1. 6. v 9:00 začíná na koupališti Bajda nová sezona

Letní koupání na Bajdě zahajuje už zítra, v pátek 1. června. Voda ve velkém bazénu se nám při přípravách koupaliště hezky prohřála, dnes má 24°C, ne-li víc. Počasí na pátek předpokládá v Kroměříži až 31°C. Věřme, že nebude pršet...

Všechny cenové a časové relace na koupališti zůstávají na starých číslech. Platí nadále i pravidlo, že návštěvníci mohou "na koupáku pobýt" do koncové hodiny (v červnu do 19:00 a v červenci a srpnu do 20:00), ale noví již nebudou vpouštěni dovnitř poslední hodinu provozu.

Neomezí-li nám koupání a opalování nepřízeň počasí, bude v sezoně otevřeno takto...
červen – od 9:00 do 19:00
červenec – od 9:00 do 20:00
srpen – od 9:00 do 20:00

Vstupné
Dospělí mají celodenní vstup za 50 Kč a vstup po 16. hodině za 30 Kč.
Mládež do 15 let, důchodci a majitelé průkazu ZTP se koupou za 25 Kč. Pokud přijdou po 16. hodině, tak platí 15 Kč.
Děti do 6 let mají vstup na koupaliště zdarma.

Na koupališti budou opět prodávány i permanentky SZMK – pro tři kroměřížská sportoviště. Také uplatnění rodinných pasů kopíruje rok 2017. Děti zdarma. Doprovod rodiče za 35 Kč (celodenně) nebo za 20 Kč (po 16. hodině).

Nutnou službou lidem jsou ochranné skříňky (uzamykatelné vložením vratné desetikoruny). Půjčit si můžete za 30 Kč lehátko (záloha 50 Kč je opět vratná) nebo pálky/míčky na ping-pong. Posilovací stroje jsou k dispozici zdarma.

Myslíme i na děti. Pro kluky a holky je zde dětské hřiště, připraveny budou pastelky a omalovánky pod slunečníkem. Pro nás všechny se pak chystá knihovnička s knihami a časopisy.

Kroměřížské koupaliště se upřímně těší na své návštěvníky. Na lidičky všeho věku, a nejenom na "Kroměřížáky". Rádi vyhovíme i turistům – horké, suché léto žádá osvěžení. Vynasnažíme se svými službami, svou pozorností toto léto lidem maximálně zpříjemnit!

Koupaliště Bajda v pátek zahájí letošní sezonu

Koupaliště Bajda v pátek 1. června zahájí letošní sezonu. "Bazén i brouzdaliště jsou napuštěné, tráva posečená, jsme připraveni," uvedl Karel Holík, radní města a ředitel příspěvkové organizace Sportovní zařízení města Kroměříže, která Bajdu spravuje. Návštěvníky letos na koupališti nečekají výrazné změny.

"Nemění se vstupné ani otevírací doba," rekapituloval vedoucí koupaliště Petr Opravil. V červnu se tak lidé budou moci koupat od 9:00 do 19:00 a v červenci a srpnu od 9:00 do 20:00. Dospělí za celodenní vstup zaplatí 50 korun a za vstup po 16:00 třicet korun. Mládež do patnácti let, důchodci a majitelé průkazu ZTP se budou koupat za 25 korun. Pokud přijdou po 16. hodině, zaplatí jen 15 Kč. Děti do šesti let mají vstup na koupaliště zdarma.

Koupaliště před sezonou prošlo celkovou údržbou. "Všechno jsme vydrhli, a co bylo potřeba, opravili. Pracovali jsme na tom minulé dva měsíce," popsal Opravil. Správci Bajdy by rádi nejméně zopakovali minulou sezonu, která byla průměrná. "Bylo sice teplo, ale scházelo nám více tropických dnů za sebou. Věříme, že letošní léto bude v tomto příznivější," doplnil vedoucí koupaliště.

Na Bajdě se opět budou prodávat také permanentky – na vstup i na zimní stadion a krytý plavecký bazén. Ten bude v provozu do poloviny července. Ani ceny těchto permanentek se nezměnily. Například 20 vstupů na libovolné sportoviště přijde dospělého na 480 korun a děti do patnácti let, důchodce a majitele průkazu ZTP na 300 korun.

Zdrojem oficiální web města Kroměříže
www.mesto-kromeriz.cz

Na Bajdě se činíme v přípravách koupaliště. Sezona je za dveřmi

Bajda si v minulých dnech vyžádala perné úsilí mnoha pracovníků. Čistily se bazény a brouzdaliště, a tyto práce pomalu končí. Velký bazén začínáme napouštět vodou. Závěrečnou fází bude cca desetidenní zkušební provoz. 1. červen letos připadá na pátek a měl by zahájit jeden krásný víkend na koupališti, celou sezonu 2018...

Ceny vstupného se na Bajdě opět nemění. Otevírací doba v průběhu tří měsíců rovněž ne. V červnu se můžete koupat od 9:00 do 19:00 a v červenci a srpnu od 9:00 do 20:00.

Vstupné
Dospělí mají celodenní vstup za 50 Kč a vstup po 16. hodině za 30 Kč.
Mládež do 15 let, důchodci a majitelé průkazu ZTP se koupou za 25 Kč. Pokud přijdou po 16. hodině, tak platí 15 Kč.
Děti do 6 let mají vstup na koupaliště zdarma.

Na koupališti budou opět prodávány i permanentky SZMK – pro tři kroměřížská sportoviště.

Sportovní zařízení města Kroměříže (SZMK) se těší na nové léto na koupališti, s vámi spoluobčany, jakož i s turisty. Bajda nabídne svou náruč dospělým, dospívajícím a s radostí i dětem. Věříme, že nám letos bude přát počasí a také kroměřížské koupaliště přivítá nový příliv návštěvníků.

KROMWARS 2017 byl velkou událostí konce prázdnin

Ve dnech 1. a 2. září, jež letos připadly na pátek a na sobotu, se rozpoutala na koupališti Bajda pravá sportovní show, show špičkových parametrů. Kroměříž viděla 4. ročník originálního Freeski závodu KROMWARS.

Závod mnoha sportovců, „umělců na lyžích a prknech, vládců nad vzduchem i nad vodou“, byl provázen nepřízní počasí. Přesto diváci, co na Bajdu přišli, nelitovali – naopak byli výkony závodníků nadšeni. Dostalo se jim nevšedních zážitků, něčeho, co Kroměříž už léta nezažila!

Tradiční disciplína bigair byla doplněna lákavým wakeboardingem a nově se představili kluci na prknech, kteří na sněhu sjížděli překážky v disciplíně Jibbing.

V sobotu došlo na finále celé show. Rozdali si to závodníci z České republiky, Švýcarska, Švédska, Polska, Rakouska, Německa, Slovenska, Finska a Slovinska. Chybět nemohl ani doprovodný program… Nabídl trampolínovou exhibici, lukostřelbu, slackline, discgolf, zorbing fotbal, indoboardy.

Sportovní událost, která v Kroměříži chyběla, ale kterou si město „zaslouží“, podléhala dobře zvládnuté organizaci. Pátek i sobota „zkrásněly“ i zásluhou půvabných hostesek. Pořadatelé podpořili kvalitní V.I.P. zázemí, prostě vše, co takový podnik musí mít. Perfektně se dařilo skokům do vody (hloubka bazénu dostačovala), ale největším překvapením byl pro pořadatele až neskutečný wakeboarding…

Věříme, zejména přímí svědkové KROMWARS 2017, že se k nám tato krásná velká show brzy vrátí!

Na koupališti Bajda skončila letní sezona 2017

Po vyvrcholení velké sportovní show Kromwars 2017 jsme byli i v důsledku ochlazení nuceni na Bajdě ukončit letní sezonu. Od pondělí 4. září je koupaliště uzavřeno!

Sportovní zařízení města Kroměříže (SZMK) chtějí vyjádřit poděkování těm, kdo si letos Bajdu oblíbili a trávili zde slunné a teplé letní měsíce! Věříme, že si lidé i za rok "tu svou Bajdu" najdou – věříme v úspěšnou, dobrou sezonu 2018!

Nový slevový ceník na Rodinné pasy

Sportovní zařízení města (SZMK) zveřejnila již před časem slevové podmínky na Rodinné pasy. Od 1. července 2017 platí tento slevový ceník...

Pro plavecký krytý bazén a pro bruslení veřejnosti vstoupil v platnost (při předložení Rodinného pasu) pro rodiče a děti nad 15 let lístek za 20 Kč. SZMK se řídí slevou 30% ze základní ceny.

Na koupaliště Bajda je vstup zlevněn na 35 Kč (plná cena dělá 50 Kč) a po 16. hodině na 20 Kč (ze základní částky 30 Kč).

Rodinný pas má mít na rubu uveden počet dětí, které mohou na kroměřížská sportoviště zdarma. Rodinným pasem nejsou oprávněni disponovat jiní příbuzní než rodiče.

Ještě jednou se vrátily tropy! Osvěžte se proto právě na Bajdě!

Koupaliště Bajda přivítalo další zvyšování odpoledních teplot, blízkých až tropickým "třicítkám". Letní prázdniny ještě nekončí, a tak počasí láká k návštěvě Bajdy minimálně pro středu a čtvrtek! A o víkendu vytryskne velkolepá show Kromwars...

Koupaliště slibuje jedny z posledních krásných dní letní sezony. Předevčírem "teploučko", včera krásně a dnes odpoledne příjemných 29°C. No a zítra tropických 30 nebo 31 stupňů! Voda v bazénech se otepluje pomalu, ráno mívá 22°C, a tato teplota obvykle přes den o stupeň vzroste.

Ve dnech 1. až 3. 9. (pátek, sobota, neděle) se na Bajdě nekoupeme. V pátek a sobotu dostala přednost naprosto jedinečná sportovní akce – Freeski závod mnoha disciplín, který se znovu vrací do Kroměříže jako očekávaný Kromwars 2017! Nabízíme opět jeho plakát, ale především upřímně doporučujeme účast na obdivuhodném a krásném sportovním podniku!

Kroměříž žije sportem a koupaliště Bajda bude amfiteátrem nejlepších výkonů tohoto regionu!

Na Bajdě bude ještě jeden horký víkend letních prázdnin

Koupaliště Bajda hlásí svým návštěvníkům ještě jedno "víkendové" oteplení. Na sklonku měsíce srpna jsou sice již chladná rána, ale odpolední teploty k nám budou v příštích dnech vlídné a štědré. Koupaliště je stále dobře připraveno vyhovět svým hostům a dopřát lidem pohodlí a relax ve svém areálu.

Také pro Vás je připraven v poklidném sevření kroměřížských historických dominant, tenisových kurtů, hudebního klubu Slady a Podzámecké zahrady rozlehlý areál koupaliště. Spousta místa ke slunění (i kdyby o víkendu, a třeba nárazově, přišla spousta lidí), velký bazén ("padesátka"), dětský bazén, brouzdaliště. Nabízíme taky pár "atrakcí – pozorností"... Omalovánky pod slunečníkem, dětské hřiště, posilovací stroje, ping-pong nebo knihovničku s půjčováním knih a časopisů.

Nyní již slibované denní teploty v Kroměříži... Uvádíme ty odpolední, nejvyšší, ale věříme, že již před polednem bude "krásně teplo". V pátek 25. srpna čekejme 29°C, v sobotu 32°C a v neděli až 33°C. Teplota vody ve velkém bazénu bude mít v pátek 22 stupňů.

Celodenní vstup stojí dospělého 50 Kč a mládež do 15-ti let, seniory a majitele průkazu ZTP 25 Kč. Děti do 6-ti let mají vstup na koupaliště zdarma.

Časová sleva přichází se 16. hodinou, kdy platí dospělí za lístek 30 Kč, zatímco mládež do 15-ti let, senioři a lidé s průkazem ZTP 15 Kč.

Přímo na Bajdě se prodávají i permanentky SZMK – na 10 nebo 20 celodenních vstupů. Ceník permanentek je ZDE. Permanentky jsou přenosné mezi třemi sportovišti města Kroměříže – dají se uplatnit i na krytém bazénu a při veřejném bruslení.

Upozornění! Uzavření koupaliště od 1. 9. do 3. 9. (konání akce Kromwars)

Upozorňujeme návštěvníky koupaliště Bajda, že bude z důvodu konání akce Kromwars 2017 od pátku 1. 9. do neděle 3. 9. uzavřeno.

Kromwars 2017 – jedinečná akce 1. a 2. září tady v Kroměříži!

V pátek 1. září a v sobotu 2. září uvidí koupaliště Bajda v Kroměříži 4. ročník originálního Freeski závodu.

Pořadatelé chystají pro vděčné publikum velkolepou show, kterou ozvláštní i několik novinek... Tradiční disciplína bigair bude doplněna ještě lepším wakeboardingem a nově se také představí kluci na prknech, kteří budou sjíždět na sněhu překážky v disciplíně Jibbing.

Sobota pak bude patřit kvalifikacím a samotnému finále, kdy se můžete těšit na závodníky z České republiky, Švýcarska, Švédska, Polska, Rakouska, Německa, Slovenska, Finska a Slovinska. Chybět samozřejmě nebude ani doprovodný program, který letos nabídne trampolínovou exhibici, lukostřelbu, slackline, discgolf, zorbing fotbal nebo indoboardy.

Kompletní informace naleznete ZDE.

Přejeme všem divákům skvělou zábavu!

Léto kvapí, utíká – ale Bajda zase objednala hezké počasí

Letní prázdniny už mají za sebou "dvě třetiny svého panování", ale na podzim či na školní povinnosti ještě nemysleme... Sluníčko to s horkými dny ještě nevzdalo – to jen chladnější rána vlastně odpovídají polovině srpna. Neváhejte tedy ani Vy a pospěšte na své kroměřížské koupaliště – nevíme, kolik ideálních dní ještě koupající veřejnost potěší. Na příští 4 dny máme ale vlídné počasí "slíbeno a domluveno".

Voda ve velkém bazénu se sice ochladila (zejména po páteční bouřce), má 23°C. Vzhledem k předpovědi by ale do pátku mohla jeden či dva dílky na stupnici ještě přidat. Teplota vzduchu dost možná nabídne 28°C v úterý i ve středu. Ve čtvrtek potom "třicítku" a v pátek dokonce "třiatřicítku"!

Vaše Bajda je i nadále připravena přiblížit se Vašim představám o létě u vody. Včera velký (padesátimetrový) bazén skýtal hodně prostoru a "pohodička na koupáku" lidem vyhovovala. Dá se ale soudit, že do víkendu lidí přibude. Nezmeškejte právě Vy příjemný čas na Bajdě!

Snímek z webkamery je právě z pondělního odpoledne. Koupaliště je v červenci a srpnu otevřeno od 9:00 do 20:00.

Celodenní vstup stojí dospělého 50 Kč a mládež do 15-ti let, seniory a majitele průkazu ZTP 25 Kč. Děti do 6-ti let mají vstup na koupaliště zdarma.

Časová sleva přichází se 16. hodinou, kdy platí dospělí za lístek 30 Kč, zatímco mládež do 15-ti let, senioři a lidé s průkazem ZTP 15 Kč.

Přímo na Bajdě se prodávají i permanentky SZMK – na 10 nebo 20 celodenních vstupů. Ceník permanentek je ZDE. Permanentky jsou přenosné mezi třemi sportovišti města Kroměříže – dají se uplatnit i na krytém bazénu a při veřejném bruslení.

Velkolepá podívaná Kromwars se blíží – už 1. září!

V pátek 1. září odstartuje už 4. ročník originálního Freeski závodu na koupališti Bajda v Kroměříži.

Tradiční disciplína bigair bude letos doplněna ještě lepším wakeboardingem a nově se také už v pátek večer představí kluci na prknech, kteří budou sjíždět na sněhu překážky z Tošovic v disciplíně Jibbing. Sobota pak bude patřit kvalifikacím a samotnému finále, kdy se můžete těšit na závodníky z České republiky, Švýcarska, Švédska, Polska, Rakouska, Německa, Slovenska, Finska a Slovinska. Chybět samozřejmě nebude ani doprovodný program, který letos nabídne trampolínovou exhibici, lukostřelbu, slackline, discgolf, zorbing fotbal nebo indoboardy.

Kompletní informace naleznete ZDE.

Program:

Pátek 1. 9. 2017 - vstupné 50 Kč

16:00 – oficiální otevření areálu
17:00 – trénink Freeski Big Air, Wakeboard
18:00 – Jib Contest kvalifikace
19:00 – doprovodné exhibice: trampolíny, discgolf
19:00 – Jib Contest finále
Jägermeister Warm Up párty - přímo na koupališti, konec 22:00 hod

Sobota 2. 9. 2017 – oficiální vstupné v síti Ticketstream

12:00 – officiální otevření areálu
14:00 – start kvalifikace Freeski Big Air
15:00 – start kvalifikace Wakeboard
16:00 – doprovodné exhibice a soutěže: trampolíny, slackline, discgolf
17:00 – start finále Big Air, Wakeboard
19:00 – vyhlášení vítězů a předávání cen
21:00 – start Royal Dog Afterparty Music Club Slady Kroměříž

Teplé počasí to nevzdalo, lidé stále hojně navštěvují Bajdu...

Také Kroměřížsko má za sebou nejteplejší týden v roce, kdy se rtuť teploměru vychýlila až nad 35°C... Z tohoto pohledu se mírně ochladilo, ale přesto naše koupaliště vítá četné návštěvníky. Znovu se nám oteplí a Bajda chce přispět k tomu, aby lidé z koupaliště odcházeli spokojeni.

Teplota vody ve velkém bazénu činí v úterý 8. srpna 24°C. Venkovní teplota se v úterý vyšplhá až ke 27 stupňům. Už před polednem nám dopřála 23°C. Ve středu se ještě oteplí, měla by "padnout" i tropická třicítka. Snímek z webkamery koupaliště je z úterního dopoledne...

Bajda se nachází pod scenérií kroměřížského zámku a gotické dominanty svatomořické, aby k areálu tenisových dvorců přimkla právě prostor koupaliště. Rozsáhlá travnatá plocha ke slunění, velký a malý bazén, několik rekreačních zpestření pro veřejnost... Všeho, co jen Bajda skýtá, můžete ještě letos užít do sytosti! O velkých prázdninách se tady dá oddat pohybu a odpočinku od 9:00 do 20:00.

Celodenní vstup stojí dospělého 50 Kč a mládež do 15-ti let, seniory a majitele průkazu ZTP 25 Kč. Děti do 6-ti let mají vstup na koupaliště zdarma.

Časová sleva přichází se 16. hodinou, kdy platí dospělí za lístek 30 Kč, zatímco mládež do 15-ti let, senioři a lidé s průkazem ZTP 15 Kč.

Přímo na Bajdě se prodávají i permanentky SZMK – na 10 nebo 20 celodenních vstupů. Ceník permanentek je ZDE.

Bajdu čeká asi nejteplejší týden v roce – přijďte se zchladit na koupaliště!

Českou republiku po kratší odmlce zasáhla nová vlna veder a každé koupaliště bude v tomto čase blahodárným osvěžením, netušenou vzpruhou! Také koupaliště Bajda čeká zvýšený zájem veřejnosti. Už o víkendu to stálo za to, jak dokládá snímek z nedělní webkamery. Počasí, jaké nyní vládne, nemá letos obdoby. Čekejme výheň snad až do neděle!

Stoupat bude jistě teplota vody – zatím má v pondělí dopoledne 23°C. Jen co Bajda v 9:00 otevřela svou bránu, vykazuje teplota vzduchu 25 stupňů. Odpoledne bude překročena tropická třicítka – odhady hovoří o 33°C! Nejvyšší denní teploty neklesnou pod 33 stupňů dost možná celý týden. Nejtepleji bude snad v neděli 6. srpna (37°C) – poté se už zřejmě ochladí.

Koupaliště Bajda otevírá měsíc srpen se stejnou denní dobou provozu jako červenec. Otevřeno je od 9:00 do 20:00. Přijďte i Vy za koupáním, osvěžením, vodními radovánkami! Velký bazén ("padesátka"), dětský bazén, možnost přidat ke koupání volejbal či nohejbal, blízké tenisové dvorce – a pár zpestření pro hosty přímo u nás... Budete na Bajdě vždy vítáni – teď nastaly dny "D", týden "T" – tropy jako v Panamě! Zavítejte proto k vodě – kdy jindy už na Bajdu?

Celodenní vstup stojí dospělého 50 Kč a mládež do 15-ti let, seniory a majitele průkazu ZTP 25 Kč. Děti do 6-ti let mají vstup na koupaliště zdarma.

Časová sleva přichází se 16. hodinou, kdy platí dospělí za lístek 30 Kč, zatímco mládež do 15-ti let, senioři a lidé s průkazem ZTP 15 Kč.

Přímo na Bajdě se prodávají i permanentky SZMK – na 10 nebo 20 celodenních vstupů. Ceník permanentek je ZDE.

Vandalismus na Bajdě

Toto "překvapení" nám připravili na Bajdě naši spoluobčané... Je vidět, jak si váží práce mnoha lidí a služeb svého koupaliště.

Nedá se vyloučit, že se i tito "výtečníci" hlásí k aktivním kritikům koupaliště Bajda.

Krádeže se na koupališti neobjevují, areál je kontrolovaný

Zdrojem článku a použitých informací je Městský úřad Kroměříž.

Městská policie dohlíží na pořádek na kroměřížském koupališti Bajda. Strážníci nebo asistenti prevence kriminality na sportoviště docházejí denně. Cílem je především prevence před krádežemi a také před výtržnictvím, poznamenal starosta Kroměříže Jaroslav Němec, který odpovídá za městskou policii.

Podle vedoucího koupaliště Petra Opravila na Bajdu při slunečném počasí přijde denně 800 až 1000 lidí. „S větší návštěvnosti pak roste i riziko krádeží či dalších problémů,“ upozornil ředitel kroměřížské městské policie Libor Kubiš. Lidé si mohou své cennosti uschovat do skříněk na desetikorunu, kterou po odemčení skříňky dostanou zase zpět. „Jestli si někdo přesto nechá mobilní telefon na dece a přijde o něj, je to jeho problém,“ dodal Opravil.

Koupaliště se nepotýká s žádnými problémy

Letos podle něj na Bajdě ještě žádná krádež hlášená nebyla, loni byla jen jedna. Také výtržnosti se ve větší míře letos oblíbenému koupališti vyhýbají. „Měli jsme tu jen jeden případ, kdy lidé vlezli do vody oblečení, v košilích a sukních. Plavčíci je ale okamžitě vyhnali ven,“ popsal Opravil s tím, že podobné incidenty správa areálu nebude tolerovat ani nadále.

Červen byl v návštěvnosti nadprůměrný

Návštěvnost koupaliště byla podle Opravila v červnu nadprůměrná. „Byly tam pěkné dny, kdy lidé chodili opravdu ve velkém počtu. Červenec je zatím slabší. Potřebujeme, aby byly za sebou tak tři pěkné dny s teplotami kolem 30 stupňů Celsia, aby přišlo více lidí,“ přál si Opravil. Na Bajdě je k dispozici velký i malý bazén, otevřeno je od 9:00 do 20:00.

Krytý bazén v Kroměříži je již zavřený

Zájemci o koupání v Kroměříži naopak již nyní nemohou využít krytého plaveckého bazénu, který v závěru minulého týdne ukončil sezonu. Bazén totiž nyní čeká tradiční nezbytná údržba. Plavání veřejnosti bude opětovně zahájeno 12. září.

Koupaliště Bajda potvrzuje tropickou předpověď a čeká také na Vás!

Do České republiky vnikla další vlna veder. Tento týden je "tropický" rovněž v Kroměříži. Pozvánka na místní koupaliště se tudíž "píše sama" – voda osvěží a potěší, je skutečným lákadlem. Bajda nabízí všem návštěvníkům bazén velký (padesátimetrový), bazén malý, brouzdaliště. Rozsáhlou travnatou plochu k opalování se a několik atrakcí k vyplnění času mezi koupáním. Třeba posilovací stroje, dětské hřiště, knihovničku. Sousední dvorce tenisové či hřiště na nohejbal, na volejbal.

Slunce se na nás směje ve středu 19. 7. už od rána a slibuje nám vysoké denní teploty – odpoledne 30°C. Zítra bude horko opravdu už neúnosné (odpoledne může být 32°C) a ochlazení na koupališti zapůsobí jako povolený doping, jako vychlazený nápoj plný chuti a energie! Voda ve velkém bazénu má 25 stupňů, ale je pravděpodobné, že ještě jeden dílek na stupnici odpoledne přidá.

Mezi fotografie jsem vybral i snímek z webkamery, z úterního poledne. Dnes čekejme příhodnější, čistší nebe nežli včera v podvečer. Na Bajdě se koupe opět od 9:00 do 20:00, jako celé prázdniny.

Celodenní vstup stojí dospělého 50 Kč a mládež do 15-ti let, seniory a majitele průkazu ZTP 25 Kč. Děti do 6-ti let mají vstup na koupaliště zdarma.

Časová sleva přichází se 16. hodinou, kdy platí dospělí za lístek 30 Kč, zatímco mládež do 15-ti let, senioři a lidé s průkazem ZTP 15 Kč.

Přímo na Bajdě se prodávají i permanentky SZMK – na 10 nebo 20 celodenních vstupů. Ceník permanentek je ZDE.

Koupaliště Bajda prodloužilo provoz a počasí je znovu fajn...

Provoz na Bajdě dostal pevné obrysy letních prázdnin. Ale většina z vás ví, že se každým rokem v červenci a srpnu přidává hodina pobytu na koupališti, takže má veřejnost k dispozici velký a malý bazén, případně brouzdaliště, od ranních devíti hodin až do osmi do večera.

Letní sezona je v plném proudu, máme za sebou řadu horkých dní a včerejší ranní déšť vlastně jen pročistil a občerstvil ovzduší. Přesto i v úterý hezkých pár lidí Bajdu vyhledalo. I pro ty, kdo vynechali, pro všechny, platí dnes téměř dokonalé podmínky!

Kroměříž se už v dopoledních hodinách prohřívá na k vodě zvoucích 25°C. Tím se právě teplota vzduchu srovnala s teplotou vody ve velkém bazénu. Odpoledne má náš region slíbeno až 28 stupňů. Neváhejte dnes s cestou k vodě také proto, že ve čtvrtek má přijít mírné ochlazení. Venkovní teploměr ukáže snad 20, snad 22 stupňů Celsia.

Kroměřížské koupaliště má co nabídnout. Koupání a slunění se v příjemném přírodním rázu Bajdy. Rozsáhlý areál, jejž dotvářejí i tenisové kurty a hřiště na nohejbal či plážový volejbal. Velký bazén má na délku 50 metrů. Mezi příjemná zpestření nepatří jen lehátka (platba činí 30 Kč, záloha 50 Kč je vratná), nejen dětská trampolína, jejich hřiště či omalovánky pod slunečníkem, nýbrž i posilovací stroje, možnost rozdat si stolní tenis či vybrat si v knihovničce našeho koupaliště.

Jako fotografie jsem vybral i dva snímky z webkamery, ze středečního rána a úterního odpoledne. Poznáte je podle oblohy. Jak říkám, včera nebylo zle, ale dnes je skvěle!

Celodenní vstup stojí dospělého 50 Kč a mládež do 15-ti let, seniory a majitele průkazu ZTP 25 Kč. Děti do 6-ti let mají vstup na koupaliště zdarma.

Časová sleva přichází se 16. hodinou, kdy platí dospělí za lístek 30 Kč, zatímco mládež do 15-ti let, senioři a lidé s průkazem ZTP 15 Kč.

Přímo na Bajdě se prodávají i permanentky SZMK – na 10 nebo 20 celodenních vstupů. Ceník permanentek je ZDE.

Nový slevový ceník na Rodinné pasy

Sportovní zařízení města (SZMK) informují, že se podařilo prodloužit smlouvu týkající se Rodinných pasů. Od 1. července 2017 platí tento slevový ceník...

Od 1. července má rodič zlevněn vstup na koupaliště Bajda na 35 Kč (plná cena dělá 50 Kč) a po 16. hodině na 20 Kč (ze základní částky 30 Kč).

Pro plavecký krytý bazén vstupuje v platnost (při Rodinném pasu) pro rodiče a děti nad 15 let hodinový lístek za 20 Kč. SZMK se řídí slevou 30% ze základní ceny.

Rodinný pas má mít na rubu uveden počet dětí, které mohou na koupaliště či na bazén zdarma. Rodinným pasem nejsou oprávněni disponovat dědečkové, babičky, strýcové a tety – tedy jiní příbuzní než rodiče.

Horké letní počasí pokračuje a koupaliště Bajda je připraveno!

Vysoká políčka, na nichž se nám teď usazuje teploměr, nejsou celým rozměrem počasí v příštích dnech. Je to tak – nevíme, zda od úterý nepřijdou i spršky, "tropické" deštíky... Snad to ale nebude nijak dramatické – protože teplotně..., teplotně nám bude přáno!

V tomto prohřátém období, jež trvá od pondělí 19. června, se pohybuje teplota vody ve velkém bazénu od 25°C do 26°C. Teď se bazén proteplil na těch "pětadvacet". Pro názornost jsme minulé pondělí zrána začínali na dvaceti dílcích – aby už ve středu 21. června v 17:30 hlásila Bajda 26°C!

Dnes máme tedy další pondělí a Bajda je znovu otevřena od 9:00 do 19:00. (V čase letních prázdnin se areál koupaliště zavře ve 20:00.) Hned ráno překročila teplota vzduchu "dvacítku" a okamžitě s otevřením Bajdy vyhledala Bajdu řada milovníků vody a letní pohody! Viz ranní snímek z webkamery... Dnes bude minimálně 28°C – v úterý můžeme zaznamenat 31°C, ve středu 33°C a ve čtvrtek 28 stupňů.

Dovolte ještě jednou připomenout dvě důležitá upozornění...

1) V rámci dohody mezi SZMK a Městskou policií Kroměříž budou prováděny pravidelné kontroly pořádku jako prevence drobných krádeží a výtržností.

2) Sportovní zařízení města (SZMK) informují, že se podařilo prodloužit smlouvu týkající se Rodinných pasů. Platnost té původní vyprší v pátek 30. června. Upraven bude od 1. července slevový ceník. Jeho rozsah oznámíme.

Podle "starého" ceníku měl rodič zlevněn vstup na koupaliště na 30 Kč (z 50 Kč) a po 16. hodině na 20 Kč (ze 30 Kč).
Rodinným pasem jsou oprávněni disponovat výhradně rodiče. Děti uvedené na kartičce mají vstup zdarma.

Smlouva na Rodinné pasy prodloužena i po 30. 6. 2017 – nový ceník slev oznámíme

Sportovní zařízení města (SZMK) informují, že se podařilo prodloužit smlouvu týkající se Rodinných pasů. Platnost té původní vyprší v pátek 30. června. Upraven bude od 1. července slevový ceník. Jeho rozsah oznámíme.

Podle "starého" ceníku měl rodič zlevněn vstup na koupaliště na 30 Kč (z 50 Kč) a po 16. hodině na 20 Kč (ze 30 Kč).

Rodinný pas má mít na rubu uveden počet dětí, které mohou na koupaliště zdarma. Rodinným pasem nejsou oprávněni disponovat dědečkové, babičky, strýcové a tety – tedy jiní příbuzní než rodiče.

Upozornění!!! Bezpečí a pořádek na koupališti Bajda!

V rámci dohody mezi SZMK a Městskou policií Kroměříž budou prováděny pravidelné kontroly pořádku jako prevence drobných krádeží a výtržností.

Začíná léto – podle kalendáře i počasí... Pojďme na Bajdu!

S radostí všem připomínám nabídku kroměřížského koupaliště Bajda, zvláště v těchto dnech vstřícnou, milou, aktuální... Také naše město v srdci Hané bylo opředeno slunečními paprsky a provoněno horkem končícího června. Čekejme teploty vzduchu takřka perfektní! V úterý už dopoledne překročí teploměr dvacítku, aby dnes vyšplhal až na 30°C! Také zítra nás počasí pozve k vodě svými šestadvaceti stupni... No a ve čtvrtek 22. června se nám tady opět přihlásí tropická třicítka!

Teplota vody ve velkém bazénu už stoupla na 22°C (zejména v sobotu byla děsná zima). Ale i voda se bude oteplovat! "Předpověď nás prostě začala mít ráda."

Na Bajdu Vás zveme za koupáním, je to přece potěšení dospělých a hlavně dětí. Máme dva bazény a brouzdaliště, ale rovněž vícero doplňkových atrakcí, snad příjemných.

Pro děti jsou připraveny trampolína, slunečník s omalovánkami nebo dětský park se skluzavkou a průlezkami. Velkým i menším slouží knihovnička s knížkami a časopisy a stůl na ping-pong. A nechybí ani posilovací hřiště.

Ke službám patří uzamknutí cenných věcí bez poplatku – "záklopka" za 10 Kč je vratná. Za 30 Kč si na Bajdě půjčíte lehátko – vratná záloha dělá 50 Kč.

Ceník lístků se léta nezměnil –
Celodenní vstup stojí dospělého 50 Kč a mládež do 15-ti let, seniory a majitele průkazu ZTP 25 Kč. Děti do 6-ti let mají vstup na koupaliště zdarma.

Časová sleva přichází se 16. hodinou, kdy platí dospělí za lístek 30 Kč, zatímco mládež do 15-ti let, senioři a lidé s průkazem ZTP 15 Kč.

Přímo na Bajdě se prodávají i permanentky SZMK – na 10 nebo 20 celodenních vstupů.
Ceník permanentek je ZDE.

Krom Wars 2017 aneb koupaliště Bajda bitevním polem freestylových závodníků!

1. a 2. září ještě na chvilku zabalíme povinnosti do ruksaku, a ten dáme do skříně...
Chystá se totiž sportovní událost prvořadé, exkluzivní úrovně!
A to tady na Bajdě, u nás v Kroměříži!!!

Krom Wars, to je freestylový nářez, na kterém se letos představí atraktivní disciplíny jako freeskiing, snowboarding, wekeboarding, slackline, trampolíny, disc golf a mnoho dalších.

Tato originální akce měla premiéru v roce 2011 přímo pod kroměřížským zámkem, pod dominantou Svatého Mořice, na koupališti Bajda. Právě do Kroměříže se symbolicky po šesti letech organizátoři znovu vracejí a věří, že to tady bude opět ve velkém stylu...

Letošní ročník bude rozdělen do dvou dnů:
V pátek 1. 9. bude koupaliště otevřeno pro veřejnost v odpoledních hodinách a provoz se protáhne do cca 22:00, zakončený originální warm-up párty v rytmu kvalitních DJ’s přímo na koupališti.

V sobotu 2. 9. se uskuteční hlavní show. Koupaliště otevře své brány ve 12:00 a následuje bohatý sportovní program až do 20:00. Po skončení závodu se účastníci přesunou na očekávanou Royal Dog afterpárty do Music Clubu Slady.

Vstupné:

předprodej v síti Ticketstream:
pouze koupaliště 110 Kč
koupaliště včetně párty 220 Kč

na místě:
pouze koupaliště 150 Kč
včetně párty 300 Kč
pouze párty 150 Kč

Podrobné informace najdete ZDE.

V pátek 16. 6. 2017 – koupaliště Bajda zavřeno

Příznivá předpověď počasí pro Bajdu... Užijte si sluníčka a klídku u vody!

Vaše koupaliště slouží od 1. června veřejnosti naplno a s maximálním možným servisem. A sleduje i předpověď počasí, přeje si pár "sestav" tropických dní v bohulibé návaznosti. Horkých dní už i letos bylo několik, ale Vaše sportovní Kroměříž nepochybuje, že se nová parna, upřímné výzvy zajít si k vodě ještě dostaví! Využijte ještě v červnu svůj ideální čas na koupání, odpočinek... Vždyť se až do konce měsíce koupeme na Bajdě od 9:00 do 19:00. A pro letní prázdniny přibude hodina navrch!

Předpověď počasí má Bajda dobrou, ještě dnes ve středu padne "dvacítka" už před polednem a rtuť teploměru nám posléze v Kroměříži dohmátne na 23°C. A ve čtvrtek se vzduch zahřeje na 27°C! Po oba dny má být polojasno. Voda ve velkém bazénu vykazuje dvacet tři stupňů.

Bajda má velký bazén "padesátku", má bazén malý i brouzdaliště a zvedla svou nabídku služeb před lety o nové atrakce. Jako je tu pár vychytávek pro děti, tak u nás najdou letní posilovnu nebo knihovničku s prima čtením i dospělí. Ke službám patří už dlouho příležitost si za 30 Kč půjčit lehátko (vratná záloha dělá 50 Kč).

Ceník lístků zůstává stejný –
Celodenní vstup stojí
dospělého 50 Kč a mládež do 15-ti let, seniory a majitele průkazu ZTP 25 Kč. Děti do 6-ti let mají vstup na koupaliště zdarma.

Časová sleva přichází se 16. hodinou, kdy platí dospělí za lístek 30 Kč, zatímco mládež do 15-ti let, senioři a lidé s průkazem ZTP 15 Kč.

Přímo na Bajdě se prodávají i permanentky. Zajišťují 10 nebo 20 vstupů a jsou celodenní. Ceník permanentek je ZDE.

Bajda hlásí oteplení – v pátek bude pařák!

Letošní Bajda zažila i horké dny (předchozí pátek a sobota), ovšem po bouřce a statném vichru pocítila Kroměříž ochlazení. Nyní se vše klube k lepšímu, na koupališti přibývá slunce. Poroste teplota vzduchu i vody. Podmínky ke koupání budou, "tropickou Kroměříž" čekejte už zítra, v pátek.

Bajda je mnohaleté, zavedené koupaliště pod scenérií historických dominant města Kroměříže. Bazény (velký padesátimetrový, dále bazén dětský a dětské brouzdaliště) obklopují tenisové dvorce a hřiště na nohejbal a plážový volejbal. Samotný areál koupaliště se vyjímá rozsáhlou travnatou plochou k opalování a odpočinku. V době "prázdninových tropů" umí Bajda pohodlně pojmout tisíc a víc lidí za víkend.

Koupaliště má snahu vylepšit čas trávený na Bajdě dětským i dospělým návštěvníkům. Připraveny jsou trampolína, slunečník s omalovánkami pro děti, knihovnička s knížkami a časopisy, ping-pongový stůl, posilovací hřiště i dětský park se skluzavkou a průlezkami.

Ke službám patří uzamknutí cenných věcí bez poplatku ("záklopka" za 10 Kč je vratná) a příležitost za 30 Kč si půjčit lehátko (vratná záloha dělá 50 Kč).

Ceník lístků se léta nezměnil –
Celodenní vstup
stojí dospělého 50 Kč a mládež do 15-ti let, seniory a majitele průkazu ZTP 25 Kč. Děti do 6-ti let mají vstup na koupaliště zdarma.
Časová sleva přichází se 16. hodinou, kdy platí dospělí za lístek 30 Kč, zatímco mládež do 15-ti let, senioři a lidé s průkazem ZTP 15 Kč.

Přímo na Bajdě se prodávají i permanentky SZMK.

Ochlazení minulých dnů snížilo teplotu vody. Právě má ve velkém bazénu 22°C. Ale bude stoupat. Dnes (ve čtvrtek 8. června) čekejme v Kroměříži 24 stupňů. Pátek už "napíše pozvánku k vodě sám" – tropickou třicítkou!

Bajda se probudila do druhého dne léta... A zpříjemní i sobotu s tropickou třicítkou!

Kroměřížské koupaliště zve na území pohody a odpočinku, za osvěžením v parném čase příštích dní rozhodně i Vás! Sluníčko nás "vysušuje", ale mnohý z nás se nedá a zajde si na letní "koupák". Předpověď počasí je příznivá na pátek i na sobotu. Pátečních dvacet stupňů bude záhy překonáno a odpolední teplota vzduchu "povýšena" až na 27°C!

Ještě v pátek zvečera (na Bajdě se v červnu koupeme od 9:00 až do 19:00) slibují meteorologové v Kroměříži vlídných 21°C! A sobota má přinést dokonce tropických třicet stupňů... Teplota vody ve velkém bazénu vykazuje stále 24°C, ovšem v případě horka čekejme i její nárůst... Prostě Bajdě na úvod sezony počasí přeje a voda v bazénech láká, velí ke koupeli!

Areál koupaliště je rámován a tvořen rozsáhlou travnatou plochou k opalování a odpočinku. Nabízí velký, padesátimetrový bazén a dětský bazén, dětské brouzdaliště. Má pro své návštěvníky – malé nebo velké – několik atrakcí, jako jsou trampolína, knihovnička, posilovací stroje, ping-pong, dětské hřiště.

Ještě chceme připomenout dvě věci... Ke službám patří uzamknutí cenností bez poplatku ("záklopka" za 10 Kč je vratná) a příležitost za 30 Kč si půjčit lehátko (vratná záloha dělá 50 Kč). Opatrnost na své věci se vyplácí. I když to léto u vody, a třeba s kamarády, je tak lákavé...!

V 9:00 otevírá koupaliště brány veřejnosti! Počasí Bajdě přeje...

Koupaliště Bajda zve všechny místní i přespolní, všechny, kdo jen trochu mohou, za letními radovánkami! Dnes (ve čtvrtek 1. června) začíná letní sezona. Voda už jen čeká na první "šplouchance a vlnobití", nějaké ty atrakce taky máme a počasí nám dneska vyneslo hodně dobrou kartu...

Už poránu se blíží ručička teploměru dvacítce, a ta bude už před polednem minulostí... Na odpoledne slibuje v Kroměříži předpověď polojasno se sedmadvaceti stupni. Voda ve velkém bazénu se už prohřála na 24°C! V červnu se koupeme na Bajdě od 9:00 do 19:00.

Koupaliště nabízí velký bazén padesátimetrový, dále dětský bazén a dětské brouzdaliště. Služby koupaliště jsou doplněny o trampolínu, ping-pong, posilovací hřiště, dětský park se skluzavkou a průlezkami, o omalovánky pod slunečníkem či knihovničku s knihami a časopisy. V širším areálu Bajdy je možnost zahrát si tenis, volejbal a nohejbal.

Připomínáme ceník lístků:
Celodenní vstup stojí dospělého 50 Kč a mládež do 15-ti let, seniory a majitele průkazu ZTP 25 Kč. Děti do 6-ti let mají vstup na koupaliště zdarma.

Časová sleva přichází se 16. hodinou, kdy platí dospělí za lístek 30 Kč, zatímco mládež do 15-ti let, senioři a lidé s průkazem ZTP 15 Kč.

Přímo na Bajdě se prodávají i permanentky, a to jak na 10 vstupů, tak na 20 jednotek. Vstup je celodenní.
Ceník permanentek je ZDE.

Sledujte i naši webkameru! ZDE.

Už je to tady – léto plné vody! Koupaliště Bajda otevírá ve čtvrtek 1. června!

Milovníci letního koupání se už 1. června dočkají zahájení letní sezony. Koupaliště Bajda je připraveno celé tři měsíce sloužit jako letní forma odpočinku, nabízet až do konce letních prázdnin pohodu a oddych u vody. Dospělým i dětem, prostě všem! Pokud počasí nezpůsobí výjimku, čekejte červnovou otevírací dobu od 9:00 do 19:00.

Voda na Bajdě má v pondělí ráno už 20 stupňů, ale jistě poroste. Jinak na koupališti pro rok 2017 změny nečekejte. Připraveny jsou trampolína (s naším dozorem), slunečník s omalovánkami pro děti, knihovnička s knížkami a časopisy, ping-pongový stůl, posilovací hřiště i dětský park se skluzavkou a průlezkami.

Ke službám patří uzamknutí cenných věcí bez poplatku ("záklopka" za 10 Kč je vratná) a příležitost za 30 Kč si půjčit lehátko (vratná záloha dělá 50 Kč).

Připomínáme ceník lístků:
Celodenní vstup stojí dospělého 50 Kč a mládež do 15-ti let, seniory a majitele průkazu ZTP 25 Kč. Děti do 6-ti let mají vstup na koupaliště zdarma.

Časová sleva přichází se 16. hodinou, kdy platí dospělí za lístek 30 Kč, zatímco mládež do 15-ti let, senioři a lidé s průkazem ZTP 15 Kč.

Přímo na Bajdě se prodávají i permanentky, a to jak na 10 vstupů, tak na 20 jednotek. Vstup je celodenní.
Ceník permanentek je ZDE.

Na Bajdě už vrcholí přípravy na léto 2017!

Letní sezona na našem koupališti už brzy rozčeří "hladinu dlouhých tří měsíců"... Přípravných prací bylo znovu nepřeberně, ale už nám areál báječně "prokouk" a čeká na své zprovoznění zkraje června, za týden.

Návštěvníky Bajdy "nevyšplouchnou" nechtěné novinky... Nečekejte vyšší ceny lístků nebo půjčovného za lehátka nebo zálohy na úschovu cenností. Na dnešním snímku z webkamery smíte spatřit čiročirou vodu, jež bude už za pár dnů "královstvím letního odpočinku". Snad nám všem nabídne počasí léto plné slunce a lákavých teplot. Aby i Vás ten červen, červenec a srpen pozval na koupaliště lépe a častěji nežli v roce 2016!

Informace o Bajdě budou nabízet internetové stránky www.szmk.cz, a to pod sportovištěm (vstupní fotkou) koupaliště Bajda.
Třeba na webkameru (s jejím rozsáhlým archivem) se podíváte ZDE,
ale pohodlně si ji vyvoláte v nabídce webu SZMK kliknutím na foto sportoviště.

Ke službám patří uzamknutí cenných věcí bez poplatku ("záklopka" za 10 Kč je vratná) a příležitost za 30 Kč si půjčit lehátko (vratná záloha dělá 50 Kč).

Připomínáme ceník lístků:
Celodenní vstup stojí dospělého 50 Kč a mládež do 15-ti let, seniory a majitele průkazu ZTP 25 Kč. Děti do 6-ti let mají vstup na koupaliště zdarma.

Časová sleva přichází se 16. hodinou, kdy platí dospělí za lístek 30 Kč, zatímco mládež do 15-ti let, senioři a lidé s průkazem ZTP 15 Kč.

Přímo na Bajdě se prodávají i permanentky, a to jak na 10 vstupů, tak na 20 jednotek. Vstup je celodenní. V červnu je při dobrém počasí otevřeno od 9:00 do 19:00.

Ceník permanentek je ZDE.

Sportovní zařízení města /SZMK/ chystají Bajdu na letní sezonu 2017

Na kroměřížském koupališti se v uplynulých týdnech pilně pracovalo. Zaměstnanci Sportovních zařízení města Kroměříže poskytli své síly a zkušenosti, aby byla Bajda v tradičním termínu (počátkem června) otevřena veřejnosti.

V uplynulých dnech se důsledně pracovalo na čištění bazénů a tato fáze příprav je již hotova. Do bazénů koupaliště se právě napouští voda.

Nabídku svých služeb Vaše koupaliště ani letos neomezí. Ceník lístků nebo otevírací doba podle měsíců se nemění.
Ceník služeb je k nahlédnutí ZDE.
Otevírací doba je ZDE.

Kroměřížské koupaliště ukončilo letní sezonu

V neděli 4. září večer bylo uzavřeno koupaliště Bajda – letní sezona 2016 je minulostí. Sportovní zařízení města Kroměříže se těší na nové návštěvníky znovu od června příštího roku. Vynasnaží se plnit očekávání svých hostů.

Upřímně děkujeme všem lidem, kteří letos za koupáním na Bajdu přišli, ba kteří se k nám vraceli. Vážíme si toho a přejeme všem milovníkům vody úspěšný a dobrý rok. Třeba na plaveckém krytém bazénu, který v úterý 6. září otevírá bránu veřejnosti...

Vzhledem k lepšímu počasí Bajda prodlužuje letní provoz! Víkend u vody!

Koupaliště Bajda reaguje na lepšící se počasí, které k nám zavítalo s končícími prázdninami, a prodlužuje dobu letní sezony 2016 o čtyři dny. Zavřeno bude pro letošek až v neděli 4. září večer.

Věříme, že jsme touto změnou udělali mnohým z vás radost, a byli bychom rádi, kdyby toho návštěvníci z Kroměříže i okolí využili a měli na Bajdě ještě letos svůj krásný den, se sluncem a u vody!

Na pátek 26. 8. chystáme slibované letní kino s večerním koupáním

Takový tahák – pro živoucí, žhavé mládí, pro zkušené labužníky, milovníky vody, pro nás pro všechny – to nám Kroměříž dlouho nenabídla... Spolupráce kroměřížského Domu kultury a Sportovních zařízení města Kroměříže připraví v pátek 26. 8. na koupališti Bajda letní kino – projekci filmu "Rychle a zběsile 7" a během ní i večerní koupání. Technika pro promítání nemá zádrhel a voda bude skutečným lákadlem. Romantika, klídek, osvěžení, inspirace...

Letní kino na Bajdě mělo zhlédnout oko Kroměřížských už toho pochmurného, pošmourného 5. srpna – nestalo se, ale vstřícný "kulturák" se za přispění Sportovních zařízení města (SZMK) nevzdal a organizuje a po třech týdnech ladí detaily pro parádní, věřte, že špičkovou, očekávanou akci!

Film se přenese na plátno ve 20:30 hod. a poběží 140 minut. V době jeho trvání jsou k dispozici bazény – sledování filmu i samo koupání je zdarma! Zajištěno bude pochopitelně občerstvení a udržení pořádku na koupališti.

Účastníci večerního koupání si mohou vzít do vody koupací a plavecké doplňky, jako jsou kruhy, "nadnášedla", lehátka...

Film "Rychle a zběsile 7" nabízíme jako už sedmý díl úspěšného titulu. Hrdinové této akční série zmákli prožít (a přežít) neuvěřitelné věci, teď však narazí na nepřítele, vedle něhož všichni jejich dosavadní soupeři připomínají bandu dětí z mateřské školky.

Deckard Shaw (Jason Statham), živý stroj na zabíjení, který vycvičila elitní vojenská jednotka, se rozhodne pomstít svého bratra Owena a zabít celou partu i všechny jejich blízké. Bez ohledu na to, jak rychlí či zběsilí budou.

Příspěvková organizace SZMK a Dům kultury Kroměříž přejí všem hostům "Letního kina na Bajdě" báječnou zábavu. Krásný večer u správného filmu a ve vodním ráji, hýčkáni bezstarostným odpočinkem!

Koupaliště Bajda je otevřeno a bude otevřeno do konce prázdnin

Sportovní zařízení města Kroměříže (SZMK) zvou i nadále veřejnost na Bajdu, k plavání a ke koupání. Sezona 2016 dosud neskončila a není špatné využít zbylý čas prázdnin právě ke koupání!

Co se týká počasí, mělo by být v příštích dnech příznivé. Úterý 23. 8. slibuje 25°C teploty vzduchu. Voda ve velkém bazénu má 23 stupňů.

Nabízíme v areálu, v přírodním rázu koupaliště aktivní a vítaný odpočinek, pro děti brouzdaliště či malý bazén a jinak samozřejmě velký bazén padesátimetrový.

Připomínáme ceník lístků a ceník permanentek. Vstupné se léta nemění a permanentky (na 10 či na 20 vstupů) mají tu přednost, že je veřejnost může využít nejen na Bajdě, ale od úterka 6. září opět na krytém bazénu a už měsíc při veřejném bruslení. Permanentky se teď dají koupit přímo na Bajdě a po celý rok i v kanceláři Sportovních zařízení města (SZMK) v 1. patře krytého bazénu.

Ceník lístků:
TADY
Ceník permanentek:
TADY

Koupaliště Bajda zůstává zavřeno i ve čtvrtek!

Sportovní zařízení města Kroměříže (SZMK) oznamují, že kroměřížské koupaliště bude ve čtvrtek 11. 8. (zatím) zavřeno. Důvodem je zima, špatné počasí.

Bude-li koupaliště zase otevřeno, dá svým zákazníkům vědět.

Ve středu 10. 8. je koupaliště Bajda zavřeno!

Sportovní zařízení města Kroměříže /SZMK/ informují, že kroměřížské koupaliště zůstane ve středu 10. 8. – zatím – zavřeno. Důvodem je déšť, špatné počasí.

Kdyby se to změnilo, dá koupaliště Bajda svým zákazníkům vědět.

Počasí znemožnilo promítání, Letní kino na Bajdě je odloženo!

Přátelé letního kina, všem se moc omlouváme za komplikace, dnešní mimořádné promítání na Bajdě jsme nuceni kvůli nepřízni počasí odložit. Počasí bohužel rozhodlo a promítací technika déšť nezvládne.

Budeme se snažit dnešek co nejdřív vynahradit! Děkujeme za pochopení.

Sportovní zařízení města /SZMK/ a Dům kultury spustí v pátek 5. 8. Letní kino na Bajdě! Zcela mimořádná akce!!

Takovýto tahák, a nejen pro "teenagery", naše Kroměříž dlouho nenabídla... Spolupráce kroměřížského Domu kultury a Sportovních zařízení města Kroměříže připraví v pátek 5. 8. na koupališti Bajda letní kino – projekci filmu "Rychle a zběsile 7" a během ní i večerní koupání. Technika pro promítání je zajištěna a voda bude skutečným lákadlem. Romantika, klídek, osvěžení, inspirace...

Film se přenese na plátno ve 20:30 hod. a poběží 140 minut. V době jeho trvání jsou k dispozici bazény – sledování filmu i samo koupání je zdarma! Zajištěno bude pochopitelně občerstvení a udržení pořádku na koupališti.

Účastníci večerního koupání si mohou vzít do vody koupací a plavecké doplňky, jako jsou kruhy, "nadnášedla", lehátka...

Film "Rychle a zběsile 7" nabízíme jako už sedmý díl úspěšného titulu. Hrdinové této akční série zmákli prožít (a přežít) neuvěřitelné věci, teď však narazí na nepřítele, vedle něhož všichni jejich dosavadní soupeři připomínají bandu dětí z mateřské školky.

Deckard Shaw (Jason Statham), živý stroj na zabíjení, který vycvičila elitní vojenská jednotka, se rozhodne pomstít svého bratra Owena a zabít celou partu i všechny jejich blízké. Bez ohledu na to, jak rychlí či zběsilí budou.

Příspěvková organizace SZMK a Dům kultury Kroměříž přejí všem hostům "Letního kina na Bajdě" báječnou zábavu. Krásný večer u filmu a ve vodní oáze plné odpočinku!

Koupaliště Bajda bude v pondělí 1. 8. otevřeno už od rána, jako obvykle!

Teplota vzduchu dnes v Kroměříži poroste od 19°C ke 23°C.
Voda ve velkém bazénu má 24,5 stupně.

Koupaliště Bajda přijímá teď více návštěvníků – jedna z trampolín je opravena a plně k dispozici

Kroměříž a s ní i její koupaliště čelí horkým letním teplotám a na Bajdu míří lidé velcí nebo malí konečně v počtu hodném léta a velkých prázdnin! Organizace SZMK usiluje o hladké a spokojené trávení času na Bajdě pro Vás pro všechny, a tak zajišťuje třeba i dílčí opravy. Takto v minulých dnech zajistila opravu jedné z trampolín. Byla poničená – ostatně trampolíny vážou na koupališti zájem dětí už třetí sezonu.

K dětským lákadlům u nás patří park průlezek, dětské hřiště a právě trampolíny. Dozor je u nich zajištěn. Oblíbený je už třetím rokem stůl pod slunečníkem, který zve menší děti k pastelkám a omalovánkám.

Bajda může návštěvníkům ukrátit čas příjemnou knihou a zajímavým časopisem z knihovny koupaliště. I Vy sami můžete přinést druhým něco ke čtení... Bajda nabízí klientům i stolní tenis nebo posilovací stroje.

Ke službám patří úschova jízdních kol, uzamknutí cenných věcí bez poplatku ("záklopka" za 10 Kč je vratná), příležitost za 30 Kč si půjčit lehátko (vratná záloha 50 Kč).

V těchto dnech obestřela Kroměříž vlna veder. Už v 10 hodin máme ručičku na 24°C, a to má dnes namířeno ke dvaceti devíti stupňům! Voda je na Bajdě skutečně teplá, ve velkém bazénu potěší dospělé i děti 26°C.

Připomínáme ceník lístků – celodenní vstup stojí dospělého 50 Kč a mládež do 15-ti let, seniory a majitele průkazu ZTP 25 Kč. Děti do 6-ti let mají vstup na koupaliště zdarma. Časová sleva přichází se 16. hodinou, kdy platí dospělí za lístek 30 Kč, zatímco mládež do 15-ti let, senioři a lidé s průkazem ZTP 15 Kč.

Přímo na Bajdě se prodávají i permanentky, a to jak na 10 vstupů, tak na 20 jednotek. Jejich ceník je TADY.

Sportovní zařízení města /SZMK/ zvou i Vás na koupaliště – počasí nám opět přeje!

Koupaliště Bajda bylo letos otevřeno v pátek 3. června a už tradičně se snaží uspokojit své návštěvníky a zpříjemnit jim letní měsíce koupáním a odpočinkem u vody. Letitou praxí Bajdy je velký bazén (o délce 50 m), malý bazén a dětské brouzdaliště. Jistě i rozsáhlá travnatá plocha k "poležení si" a opalování.

Travnatá plocha umí přijmout i velký nápor hostů – loňská denní čísla návštěv překonala i tisícovku. Letos má počasí své vrtochy, ale vypadá to, že jsme právě vstoupili do lepších a teplejších dnů... Tak je nepropásněte! Vyzkoušejte, jakou vodu Vaše Bajda má!

Už páteční dopoledne zaznamená zrychlený vzrůst teploty venku – od aktuálních 19°C míří dnešek ke 29°C. Voda ve velkém bazénu dosahuje hranice 25°C.

V pátek 15. 7. je koupaliště otevřeno hned od 9:00!

Věříme, že "skalní" přijdou, každopádně se dnes koupajícím naskytnou prvotřídní PLAVECKÉ podmínky, široká a volná vodní hladina. Nenechte se zmást počasím – může to stát za to!

Teplota vzduchu stoupá v Kroměříži od 15°C k odpoledním dvaceti, voda ve velkém bazénu ukazuje na teploměru 24°C.

Ve čtvrtek 14. 7. zůstane zatím koupaliště Bajda zavřeno!

Sportovní zařízení města Kroměříže /SZMK/ dávají na vědomí, že kroměřížské koupaliště zůstane ve čtvrtek v dopoledních hodinách uzavřeno. Důvodem je déšť, špatné počasí.

V případě znovuotevření Bajdy budete ještě dnes informováni!

Koupaliště Bajda bylo v úterý 12. 7. zpřístupněno veřejnosti od 11:00.

V úterý 12. 7. po ránu zůstane koupaliště Bajda zavřeno!

Sportovní zařízení města Kroměříže /SZMK/ dávají na vědomí, že kroměřížské koupaliště zůstane v úterý v dopoledních hodinách uzavřeno. Důvodem je déšť, nevlídné počasí.

V případě změny počasí a znovuotevření Bajdy budete ještě dnes informováni!

Prázdninová tradice – Bajda přidává v červenci a srpnu hodinu koupání!

Jako každým rokem Vám Vaše Bajda připomíná, že se s dobou velkých prázdnin prodlužuje každý den provozu koupaliště... Proto se jak v červenci, tak v srpnu můžete na Bajdě slunit a oddávat se vodním hrám, rozvíjet svůj letní klid, dobíjet své zdroje sil od 9:00 až do 20:00.

Výjimku si může vynutit jen počasí – doufejme, že se tyto letní prázdniny počtem slunných a horkých dní přiblíží roku 2015...

Opět připomínáme ceník služeb, podle nějž stojí celodenní vstup dospělého 50 Kč a mládež do 15-ti let, seniory a majitele průkazu ZTP 30 Kč. Děti do 6-ti let mají vstup na koupaliště zdarma. Časová sleva přichází se 16. hodinou, kdy platí dospělí za lístek 30 Kč, zatímco mládež do 15-ti let, senioři a lidé s průkazem ZTP 15 Kč.

Přímo na Bajdě se prodávají i permanentky, a to jak na 10 vstupů, tak na 20 jednotek. "Permici" lze podle chuti využít na více sportovištích města Kroměříže – na krytém bazénu a při bruslení veřejnosti.

Přiložená fotografie je ze včerejší Bajdy v 16:00 – jak vidno, Bajda je opět na čele zájmu a aktivit mnohých z nás...

Dnes /ve čtvrtek 30. 6./ teplota vzduchu v Kroměříži znovu rychle poroste. Za poslední hodinu to bylo o 5 stupňů, nyní teploměr ukazuje 23°C a posune se cca na 31°C. Voda ve velkém bazénu má 26°C.

Na Bajdě jsou nové digitální hodiny s ukazateli teploty vody a vzduchu

Sportovní zařízení města Kroměříže /SZMK/ zajistila pro potřeby koupaliště nové digitální hodiny, které nahradily dosavadní ručičkové. Nové hodiny budou návštěvníky Bajdy informovat rovněž o teplotě vzduchu a o teplotě vody.

Věříme, že i tato novinka zpříjemní lidem letní odpočinek na koupališti!

V úterý 21. 6. o deváté ráno – koupaliště Bajda opět otevřeno!

V úterý 21. června bude veřejnosti znovu zpřístupněno koupaliště Bajda. Předpověď počasí slibuje na příští dny velký nárůst teplot a značný příliv slunečních paprsků.

V úterý po ránu má voda na Bajdě 22°C a teplota vzduchu stoupá od 17°C výše. Odpoledne se Kroměříž prohřeje až na 25 stupňů.

Areál koupaliště nabízí rozsáhlé travnaté plochy k opalování a odpočinku, bazén velký, který má 50 metrů, bazén malý a dětské brouzdaliště. Ke službám patří úschova jízdních kol, uzamknutí cenných věcí bez poplatku ("záklopka" za 10 Kč je vratná), příležitost za 30 Kč si půjčit lehátko (vratná záloha 50 Kč) a některá zpestření slunných dní přímo pro děti.

Samozřejmostí je park průlezek, dále dětské hřiště a populární trampolíny. Dozor je u nich zajištěn. Oblíbený je už třetím rokem stůl pod slunečníkem, který zve ty menší z nás k pastelkám a omalovánkám.

Bajda může návštěvníkům ukrátit čas příjemnou knihou a zajímavým časopisem z knihovny koupaliště. I Vy sami můžete přinést druhým něco ke čtení... Bajda nabízí svým hostům rovněž stolní tenis nebo posilovací stroje.

Vstupné na Bajdu činí 50 Kč pro dospělého (30 Kč po 16. hodině) a pro mládež do 15-ti let, majitele průkazu ZTP a seniory 30 Kč (15 Kč po 16. hodině). Děti do šesti let mají vstup na koupaliště zdarma.

V pondělí 20. června zůstane koupaliště Bajda zavřeno!

Sportovní zařízení města Kroměříže /SZMK/ musela dočasně zavřít koupaliště. Platí to pro pondělí 20. června.

Snad se – kalendářně už letní – počasí umoudří co nejdřív a pozve klienty koupaliště k vodním radovánkám!

Nový víkend na Bajdě nabídne lidem osvědčený servis...

Těžko říci veřejnosti, jak se vyvine víkendové počasí (nejen výše teplot), ale doufáme v "přímluvu shora" a uspokojivé podmínky ke koupání! Momentálně zaznamenalo páteční poledne 21°C. Voda ve velkém bazénu má stupňů více – odpoledne se možná posune o "dílek", už na 24°C. Malý bazén má vodu ještě teplejší.

Koupaliště v Kroměříži zahrnuje velký bazén (50 m) a malý bazén, dále dětské brouzdaliště. Rozsáhlé travnaté plochy ke slunění a blízkost areálu tenisového klubu (tenis, volejbal, nohejbal). Samotný areál koupaliště nabízí už tak celou řadu atrakcí – pozornosti "pro velké a pro děti"...

Vaše Bajda Vám za 30 Kč půjčí lehátko (vratná záloha činí 50 Kč), zabezpečí Vaše cenné věci (vratná záloha 10 Kč umožní uzamknutí bezpečnostní skříňky), pozve Vás za příjemnou knihou a zajímavým časopisem ke knihovně koupaliště. Klidně i Vy můžete přinést druhým něco ke čtení... Bajda nabízí svým hostům stolní tenis, posilovací stroje a potom šikovné nápady k povyražení našich dětí.

Samozřejmostí je park průlezek pro přepestré radovánky kluků a děvčat, dále dětské hřiště a populární trampolíny. Dozor je u nich zajištěn. V permanenci bude už třetím rokem stůl pod slunečníkem, který zve ty menší z nás k pastelkám a omalovánkám.

Vaše koupaliště bude jen rádo, pokud nepřijdete jen "za vodou", ale hlavně za širokým oddechem a blahodárným odpočinkem, tou pověstnou pohodou, a tato Vaše "práva" a přání budou perzonálem Bajdy, SZMK a kynoucím nám sluncem vyslyšena!

Zlevněné vstupné na Rodinný pas nelze hradit permanentkou SZMK!!!

Sportovní zařízení města Kroměříže upozorňují, že se zlevněné vstupné dané Rodinným pasem nedá hradit skrze permanentku!

V případě koupaliště Bajda se u dospělých a mládeže nad 15 let nedá převést či "odškrtnout" částka 30 Kč (celodenní vstup) nebo 20 Kč (vstup po 16. hodině) jako jeden vstup z permanentky!

Výhody z Rodinných pasů se s permanentkou nedají kombinovat!

Děkujeme.

Koupaliště dnes přivítalo první hosty hned po deváté hodině

Středeční ráno bylo chladné, ale již záhy potěšilo Kroměřížany rapidním vzestupem teploty vzduchu! Ranních 8°C bylo bleskurychle zapomenuto a nyní, před 10. hodinou, již teploměr taktak odolává dvaceti stupňům. Samosebou neodolá, kroměřížský region očekává dnes oteplení na 25°C!

A to je výzva třebas pro koupání na Bajdě po 16. hodině, kdy je lístek pro dospělé zlevněn z 50 Kč na 30 Kč a v případě mládeže do 15-ti let, držitelů průkazu ZTP a seniorů ze 30 Kč na 15 Kč.

Oteplí se také voda v bazénech, nyní se drží na 23°C. Platí zde "úměra" všech koupališť, tedy čím menší prostor, tím více prohřátou vodu má.

Koupaliště v Kroměříži nabízí veřejnosti velký bazén padesátimetrový, malý bazén (jako stvořený k dětskému povyku a eldorádu) a pochopitelně i dětské brouzdaliště. Travnaté plochy v areálu koupaliště jsou rozsáhlé a pojmou i 1.000 víkendových návštěvníků. Jako v loňském roce...

Dnes /3. 6./ v poledne – otevření Bajdy veřejnosti!

Je to tady a po dílčím odložení startu sezony se koupaliště Bajda otevře svým hostům v pátek 3. června ve 12:00!

Snad počasí vydrží a Vás Bajda osvěží!
Voda má aktuálně 23,5 stupňů.
Krásný víkend nám všem...

Otevření Bajdy se odkládá, kvůli počasí – můžeme otevřít během dne

Nepříznivé počasí zabránilo otevření Bajdy v 9:00, dnes, tj. v pátek 3. června.
Sportovní zařízení města /SZMK/ nevylučují, že se při zlepšeném počasí otevře koupaliště ještě během dne.

V takovém případě budeme veřejnost neprodleně informovat!
Děkujeme.

V pátek 3. června otevíráme koupaliště Bajda!

Sportovní zařízení města Kroměříže /SZMK/ otevřou pro veřejnost oblíbené koupaliště už v pátek 3. 6., a to hned v 9:00 hodin. SZMK věří v úspěšnou sezonu 2016, v přízeň letního počasí a spokojenost návštěvníků koupaliště.

Otevírací doba bude beze změn! Pro červen od 9:00 do 19:00.
Nemění se ani ceník služeb. Najdete ho na webové adrese www.szmk.cz – kliknutím na fotku Koupaliště Bajda – zde rozvinete Ceník služeb.

Co se týká vstupu zákazníků na Rodinné pasy, tak bezplatné koupání mají děti do 15-ti let. Rodiče a mládež nad 15 let zaplatí 30 Kč za celodenní koupání a 20 Kč za návštěvu Bajdy po 16. hodině. Jedná se o 30% slevy, z 50 Kč a ze 30 Kč.

Permanentky (platí nejen pro Bajdu, ale dají se využít i na krytém bazénu a při bruslení veřejnosti – platí tedy pro tři sportoviště) budou k zakoupení přímo na Bajdě. Jejich ceník je opět na webu www.szmk.cz – záložka Permanentky je hned nahoře stránky.

VSTUP NA KOUPALIŠTĚ BUDE UZAVŘEN HODINU PŘED KONCEM PROVOZNÍ DOBY!

Sportovní zařízení města Kroměříže /SZMK/ současně apelují na návštěvníky koupaliště, aby si včas zajistili vyvezení jízdních kol a vynesení objemných předmětů. Přes rotační východ /"kolotoč"/ není možné jízdní kola a větší břemena vynést!

Pokud budete chtít zůstat na koupališti až do "zavíračky", a právě s kolem, měla by Vám východ otevřít bezpečnostní služba. Právě ta bude novinkou letošní sezony.

Snad se bude naší veřejnosti na nové Bajdě líbit. Od jara se zde intenzivně pracovalo, uklízelo, sekala se tráva, odstraňovaly závady a opravovaly šatny.

Mysleli jsme i na "estetický dojem" a natírali vybavení koupaliště. Do modro-bílo-červených barev SZMK jsme vyladili vstupní prostory, pokladnu, převlékárny, zábradlí a jiné.

Letní sezona se blíží – bazény na Bajdě napuštěny

Sportovní zařízení města Kroměříže /SZMK/ připravují koupaliště k brzkému zprovoznění. V těchto dnech už napouštěla vodu do bazénů. Pro zajímavost, včera měla voda 18 stupňů. Všichni v SZMK věříme v úspěšné léto, které našim koupajícím, zákazníkům každého věku a lidem nejen z Kroměříže, nabídne náruč štěstí a pohody.

Areál koupaliště nabízí rozsáhlé travnaté plochy k opalování a odpočinku, bazén velký, který má 50 metrů, bazén malý a dětské brouzdaliště. Ke službám patří úschova jízdních kol, uzamknutí cenných věcí bez poplatku ("záklopka" za 10 Kč je vratná), příležitost za 30 Kč si půjčit lehátko (vratná záloha 50 Kč) a některá zpestření slunných dní přímo pro děti.

V posledních letech se zvelebil dětský park průlezek s jeho atrakcemi. Popularitu získaly předloni trampolíny, opatřené pochopitelně dozorem. Děti si rády pod ochranou slunečníku posedí nad omalovánkami. Spokojenost rodin s dětmi a dobrá pověst Bajdy je smyslem a letní prioritou práce SZMK.

Otevírací doba zůstává na Bajdě pro léto 2016 beze změn! Pro červen od 9:00 do 19:00, pro červenec a srpen od 9:00 do 20:00.
Nemění se ani ceník služeb. Najdete ho na webové adrese www.szmk.cz – kliknutím na fotku Koupaliště Bajda – zde rozvinete Ceník služeb.

Permanentky (platí nejen pro Bajdu, ale dají se využít i na krytém bazénu a při bruslení veřejnosti – platí tedy pro tři sportoviště) budou k zakoupení přímo na Bajdě. Jejich ceník je opět na webu www.szmk.cz – záložka Permanentky je hned nahoře stránky.

Důležité upozornění ohledně koupaliště Bajda

VSTUP NA KOUPALIŠTĚ BUDE UZAVŘEN HODINU PŘED KONCEM PROVOZNÍ DOBY!

Sportovní zařízení města Kroměříže /SZMK/ současně apelují na návštěvníky koupaliště, aby si včas zajistili vyvezení jízdních kol a vynesení objemných předmětů. Přes rotační východ /"kolotoč"/ není možné jízdní kola a větší břemena vynést!
Děkujeme.

Otevírací doba zůstává na Bajdě pro léto 2016 beze změn! Pro červen od 9:00 do 19:00, pro červenec a srpen od 9:00 do 20:00.
Nemění se ani ceník služeb. Najdete ho na webové adrese www.szmk.cz – kliknutím na fotku Koupaliště Bajda – zde rozvinete Ceník služeb.

Změna podmínek pro Rodinné pasy

Sportovní zařízení města Kroměříže /SZMK/ informují veřejnost o změně podmínek pro tzv. Rodinné pasy.

Podmínky vstoupí v platnost 1. června 2016.
Jejich rozsah najdete ZDE a na pokladně daného sportoviště v Kroměříži.

Čištění bazénů na Bajdě, příprava areálu koupaliště na léto 2016!

Sportovní zařízení města Kroměříže /SZMK/ upozorňují početnou obec každoročních návštěvníků Bajdy, že vypukly již před časem četné přípravné práce v areálu koupaliště! Týkají se jak bezodkladného čištění bazénů, tak i sekání trávníku, úklidu a optimalizace stavu vybavení a zázemí na Bajdě! Práce je dost a dost, ovšem vše se stihne a léto s vodou, sluncem, koupáním a odpočinkem se nám i Vám, věříme, povede!

Budeme Vás opět informovat o podmínkách na koupališti, na očekávané "Bajdě 2016", o všem podstatném!
Nyní nabízíme k nahlédnutí právě snímky z čištění bazénů...
Loni byla Bajda otevřena veřejnosti na Den dětí, 1. června. Rádi bychom zahájili letos podobně – uvidíme, pomůže-li nám v tom počasí!

Letní sezona je minulostí. Koupaliště Bajda bylo uzavřeno!

Sportovní zařízení města Kroměříže /SZMK/ ukončila den po skončení velkých prázdnin provoz koupaliště Bajda v roce 2015. Od středy 2. září je již koupaliště mimo provoz.

Letošní sezona patřila nepochybně k rekordním, a to jak v měřítku České republiky, tak ve zkušenostech nás, Kroměřížanů. Bajda se těšila mimořádné přízni návštěvníků, vždyť horka, letní podmínky, jaké panovaly, ty zvaly do vody a k aktivnímu odpočinku doslova samy! A řadu slunných, parných dní mělo koupaliště "plný dům"...

Jako poděkování a přátelské gesto všem vám, kdož jste o koupání, o voděnku, o Bajdu letos tolik stáli, zpřístupnila včera – v první den nového školního roku – organizace SZMK toto sportoviště bez výběru vstupného, zadarmo. Všem, bez rozdílu! Ano, i Vám patří náš dík... Vy, a mnozí další, dáváte smysl naší práci... Bohatá účast a spokojenost našich klientů umožní organizovat sport ve městě ještě lépe a posouvat veškeré sportovní zázemí stále dál!

V úterý 1. září se na Bajdě všichni koupou zadarmo!

První den ve škole, to je jen pozdravit se s kamarády, přivítat paní učitelku, vyslechnout si pár dobrých rad a už se těšit na celý ten dlouhý den, běhat venku, dovádět, vymýšlet a třeba..., třeba se ponořit a nechat unášet překrásným a nenahraditelným časem u vody...

Sportovní zařízení města Kroměříže /SZMK/ v reakci na panující vysoké teploty a v poděkování rekordně příznivým letním měsícům – pochopitelně s díky svým věrným klientům – zařídila úterní vstup na Bajdu za 0 Kč /vstup ZADARMO/!

Na úterý 1. 9. je hlášeno opět úctyhodných 31°C! Teplota vody bude 24°C, možná 25°C. V závěru sezony to proto zkuste i Vy – nečekejte na červen 2016!

"Tajným" přáním Vaší Bajdy, organizace SZMK a celé naší Kroměříže je zažít zase ten nával z posledního víkendu prázdnin – viz obrázek velkého bazénu z neděle 30. 8. v 15:00...

V SOBOTU 15. 8. HOSTÍ BAJDA PROMO AKCI NA KROM WARS 2015

KOUPALIŠTĚ BAJDA se nabídlo, že v sobotu 15. srpna dá prostor ke "generálce" na vodní skokanskou show.
Hlavní závod ve skocích na vodních lyžích se pak uskuteční dne 29. srpna na koupališti v Hulíně.

Vlastní skokanskou akcí nabídne naše Bajda nečekanou podívanou svým návštěvníkům.
Pořádá promo akci na KROM WARS 2015.

Provoz Bajdy nebude nijak omezen. Tři čtyři skokani na lyžích si vystačí s blízkým okolím rohu bazénu u plavčíkárny,
chystají cca hodinové skákání.
Hloubka bazénu vyhovuje a bezpečnost lidí na koupališti nemůže být narušena. Naopak čekejte fantastickou podívanou!

Závodníci jsou školení a obezřetní a ukážou vrchol svého umění V SOBOTU 15. 8. MEZI 13:30 A 15:00.

Nainstaluje se rampa, na zem položí kartáče a na rozjezd připraví naviják. K nahlédnutí je předtočená upoutávka na akci v Hulíně...
https://vimeo.com/134709250
Koukněte, co vodní skokani dovedou a jaké taky může být léto na koupališti!

DĚTI BAJDA NADCHNE, ALE RÁDI K NÁM CHODÍ VŠICHNI...

Koupaliště Bajda čeká další horký, tropický den, příjemný po ránu (noční teploty kolem 21°C)
a šplhající k vysokým odpoledním hodnotám kolem 35°C.
A to přímo volá po cestě na koupaliště, které věří, že své návštěvníky opět nezklame.
Třeba četnými atrakcemi nejen pro děti, vstřícnou výší vstupného či přírodním rázem areálu Bajdy.

Rozsáhlé travnaté plochy k opalování a odpočinku, bazén velký, který nemá 25 metrů, ale 50 m,
bazén malý a dětské brouzdaliště. Možnost úschovy jízdních kol, uzamknutí cenných věcí bez poplatku
("záklopka" za 10 Kč je vratná), příležitost za 30 Kč si půjčit lehátko (vratná záloha 50 Kč)
a nově i zdravá a čerstvá pohostinnost chlazených salátů z ovoce nebo zeleniny.
39 korun za jedinečné povzbuzení studeným pokrmem není při porci 300 gramů snad mnoho...

Sportovní zařízení města (SZMK) mysli zkrátka na všechny hosty Bajdy bez výjimky, leč "začínáme u dětí".
V posledních letech se hodně zvelebil dětský park průlezek, atrakce k jejich bohulibému vydovádění.
(Protože třeba u trampolín je dozor u dětí zajištěn!)
Fotografií nabízíme více - také skluzavku a náhled na "zapálené" děti nad omalovánkami...

Mnohým z vás se podaří zavítat na koupaliště už dopoledne, proto vám skýtáme snímek, jak Bajda vyhlížela již včera po ránu - můžete názorně vidět, že toto sportoviště města jede po celý den na plné obrátky.
A spokojenost lidiček je cílem Bajdy - cílem SZMK - cílem našinců i turistů!

VSTUPNÉ na koupaliště naleznete na stránkách
www.szmk.cz -- Koupaliště Bajda -- Ceník služeb.

Přímo na stránce www.szmk.cz je nabídka rozkliknout Permanentky.
Ty se dají koupit taky přímo na Bajdě, použitelné jsou dlouhodobě.
Směnit se dá na permanentce vstup na letní koupání za vstup na krytý bazén, a dokonce za veřejné bruslení!

STŘEDOBOD A SRDCE MĚSTA KROMĚŘÍŽE SE NACHÁZÍ NA BAJDĚ...

Středobod a srdce města Kroměříže se nachází NA BAJDĚ...
Koupaliště je v obležení všech těch,
kdo by rádi osvěžení, životabudič, vzpruhu... RADOST A ZÁBAVU!
VAŠE BAJDA, TA VÁS NEZKLAME...

Horka útočí nejen v České republice a stále, pořád nemají dost, parna budou pokračovat!!!
Týká se to nás všech, ostatně nejenom my Kroměřížští míříme houfně na Bajdu!

Toto koupaliště je (snad mohu...) chlouba a neochvějná letní priorita organizace SZMK, Sportovních zařízení města.
Vyhlášené koupaliště rok od roku optimalizuje svou nabídku, pracuje na atrakcích a na pohodlí pro své návštěvníky!

K oblíbeným dětským trampolínám, k omalovánkám pod slunečníkem, k půjčování knih pro všechny
nechybí letos ani novinky v chlazeném občerstvení - studené ovocné a chladivé zeleninové saláty jdou na odbyt
a jsou (víme z ohlasů) přijímány s povděkem. Za 300 gramů zdravého a čerstvého povzbuzení počítáme
v dřevěném stánku u vchodu na koupaliště shodně 39 Kč.

Doporučujeme svým hostům důsledně se mazat kvalitními opalovacími krémy a hodně - věřte, že hodně - pít!!!

Teplota vzduchu je v sobotu odpoledne stále 36°C,
teplota vody 26°C, ne-li již o stupeň vyšší!

Kdo na Bajdu váhá (snad pro větší počet lidu -- jinak totiž nevím), ať to ROZHODNĚ JEŠTĚ ZKUSÍ
-- KOUPALIŠTĚ ZAVÍRÁ AŽ V 8 HODIN VEČER,
no a večer slibuje "vzdoušek" v Kroměříži vlahých 30°C!

Zítra se zřejmě nic nezmění a vzduch ve městě a na Bajdě se může zahřát na 35°C...

OVOCNÉ A ZELENINOVÉ SALÁTY OBČERSTVÍ NÁVŠTĚVNÍKY BAJDY V URPUTNÉM VEDRU

Příspěvková organizace SZMK a mnozí, kdo již vyzkoušeli,
MOHOU DOPORUČIT STÁNEK CHLAZENÉHO OBČERSTVENÍ NA BAJDĚ...
OVOCNÉ A ZELENINOVÉ SALÁTY ZMÍRNÍ I TATO VEDRA!!

Už před dvěma týdny otevřela Sportovní zařízení města Kroměříže V AREÁLU KOUPALIŠTĚ BAJDA
NOVÝ STÁNEK SE STUDENOU KUCHYNÍ, dřevěný stánek přímo u vstupu na koupaliště.

NABÍDKA OVOCNÝCH A ZELENINOVÝCH SALÁTŮ JE LÁKAVÁ - saláty vyjdou shodně na 39 Kč a jednotlivé porce zdravého pokrmu
mají 300 gramů. V počasí, které nyní zavládlo, tomu mnohý z nás neodolá!

Studené saláty jsou zdravé, ČERSTVÉ a chutné. A věřte, že osvěží zcela mimořádně!
KDY JINDY OCHUTNAT, než za tropických teplot, než na prohřátém koupališti?

ČEKÁME VÍKENDOVÉ TROPY - BAJDA JE VE FORMĚ A ČEKÁ NA VÁS

Sportovní zařízení města Kroměříže (SZMK) opět připomínají lákavou možnost Kroměřížanů, ale i "přespolních" a turistů
navštívit zdejší koupaliště, KOUPALIŠTĚ BAJDA.

A je to v ten PRAVÝ ČAS, neboť počasí na nás znovu pamatuje nefalšovaným horkým létem
a teploty mohou v pátek i v sobotu atakovat až 35°C. Ba v sobotu až...

Nuže na koupaliště Vás srdečně zveme... Zvýšený zájem koupajících se rozhodně Bajdu nepřekvapí!
Bajda má co nabídnout
-- padesátimetrový bazén, dětský bazén, brouzdaliště, rozsáhlé travnaté odpočinkové plochy, náležité občerstvení,
šanci relaxovat v lehátku nebo si zdarma půjčit knihu.
Že myslí organizace SZMK prostřednictvím koupaliště na děti, o tom svědčí třeba dvě velké trampolíny.

Roste i teplota vody a poroste i nadále.

Sportovní zařízení města vážně nabádají návštěvníky Bajdy
dodržovat pitný režim a používat opalovací krémy s vysokým ochranným faktorem!!

Věříme, že Vám čas na Bajdě vyjde parádně...

ORGANIZACE SZMK ZPROVOZNILA NA BAJDĚ NOVÝ STÁNEK SE STUDENOU KUCHYNÍ

V sobotu 4.července otevřela Sportovní zařízení města Kroměříže v areálu koupaliště Bajda nový stánek se studenou kuchyní
(jedná se o dřevěný stánek přímo u brány koupaliště).

Nabídku studené kuchyně teď tvoří lákavý výběr ovocných a zeleninových salátů.
Jednotná je pro tyto saláty jejich gramáž (300 g) i cena (39 Kč).

Již v první dny prodeje studených pokrmů, tedy ve dny prodlouženého víkendu, měli hosté koupaliště o novou službu na Bajdě upřímný zájem.
Hlavně ale CHUŤ NA NĚCO CHLAZENÉHO, ČERSTVÉHO I ZDRAVÉHO...

KOUPALIŠTĚ BAJDA OCHLADÍ TROPICKÉ DNY PRODLOUŽENÉHO VÍKENDU

Koupaliště Bajda se snaží výrazně zpříjemnit začátek letních prázdnin spojený se šplháním rtuti teploměru ke 30°C.
Alespoň ke koupání je horké letní počasí jako stvořené!

Bajda nabízí v tyto dny (denní teploty kolem třicítky nějaký čas vydrží...) své služby
- dva bazény, brouzdaliště, rozsáhlý prostor ke slunění, možnost půjčení lehátek,
atrakce jako trampolíny, knihovna či dětské omalovánky ve stínu slunečníku
a pro Vás jistě nevšední dennodenní zážitky a dojmy - o to adresněji...
Právě teď je tady Bajda pro Vás snad více než jindy!

Roste na koupališti i teplota vody, a to každým dnem.
Přede dvěma dny jsme naměřili 22°C, ve čtvrtek se již voda zahřála na 25°C.

Při nynějším počasí doporučuje i Bajda svým návštěvníkům dodržování pitného režimu,
nejenom u dětí a starších spoluobčanů!

Koupaliště Bajda se na Vaši návštěvu upřímně těší!

BAJDA PŘIDÁVÁ HODINU KOUPÁNÍ A KRYTÝ BAZÉN DÁVÁ VÍCE ČASU I MÍSTA!

Koupaliště Bajda se upřímně těší na Vaše nové návštěvy
a vítá usměvavé a krásné datum, které říká, že je doba dovolených, koupání a slunění, inu letních radovánek...
A DĚTI VĚDÍ JAKO PRVNÍ -- DOBA PRÁZDNIN!!!

Je proto pro Sportovní zařízení města (SZMK) samozřejmost, ovšem je to i tradice, že se PRO MĚSÍCE PRÁZDNIN
dává koupající se veřejnosti možnost dovádět a relaxovat na Bajdě O HODINU DÉLE -- tedy od 9:00 do 20:00!

S tím úzce souvisí NABÍDKA KRYTÉHO BAZÉNU,
neboť, jak už víte, ten bude do letní odstávky v plném chodu až do 15.ČERVENCE... a do té doby??
Skýtá plavcům nejen z Kroměříže NETUŠENÉ MOŽNOSTI...

Počasí se totiž chystá bezva (na Bajdě to bude žít!),
a tak se dá čekat na plaveckém krytém bazénu více místa, více prostoru plavat, plavat, plavat!
A více času??
Posuďte, jak SZMK přidávají na bazéně hodinu za hodinou...

KRYTÝ BAZÉN -- VELKÝ + MALÝ BAZÉN
Úterý 30.6. -- VELKÝ 6:00-13:00 a 17:00-21:00
Úterý 30.6. -- MALÝ 9:00-13:00 a 17:00-21:00

OBA BAZÉNY
Středa 1.7. + čtvrtek 2.7. + pátek 3.7. -- 9:00 až 19:00
Sobota 4.7. -- 11:00-20:00
Neděle 5.7. -- ZAVŘENO, státní svátek

Úterý 7.7. + středa 8.7. + čtvrtek 9.7. + pátek 10.7. -- 9:00 až 19:00
Sobota 11.7. -- 11:00-20:00
Neděle 12.7. -- 12:00-18:00

Pondělí 13.7. + úterý 14.7. + středa 15.7. -- 9:00 až 19:00

Následuje prázdninová odstávka provozu bazénu (údržba, opravy).

KOUPALIŠTĚ BAJDA JE ZASE OTEVŘENO!!! POČASÍ SE LEPŠÍ!

Organizace SZMK dává na vědomí všem ZÁJEMCŮM O KOUPÁNÍ NA BAJDĚ,
že KOUPALIŠTĚ BYLO OPĚT ZPŘÍSTUPNĚNO VEŘEJNOSTI...

Pevně věříme, že si cestu na svou Bajdu najdete co nevidět
a že Vám den či půlden koupání a odpočinku VYJDE JAKSEPATŘÍ!
Prognóza počasí je příznivá a dětem začínají ty nejskvělejší prázdniny...

PRO NEPŘÍZEŇ POČASÍ JE KOUPALIŠTĚ BAJDA PROZATÍM UZAVŘENO!

Sportovní zařízení města Kroměříže byla nucena dočasně uzavřít koupaliště Bajda!
Důvod a problém je jediný - odvrácená tvář počasí.

Už o víkendu bylo počasí srážkově nevyzpytatelné, dnes je zataženo a chladno.
Teď, v pondělí 22.6. dopoledne, má voda na Bajdě jen 19°C. Teplota vzduchu je 16°C.

O opětovném zprovoznění koupaliště budou Sportovní zařízení města (SZMK) zavčasu informovat.

KOUPALIŠTĚ BAJDA O VÍKENDU 13.6./14.6. SE DVĚMA LETOŠNÍMI REKORDY

Ó jak je příjemné psát letos o Bajdě!
NAŠE koupaliště se zdařilo zpřístupnit veřejnosti
už dne 1.června, a to - chápeme všichni - bylo prozíravé.
Protože počasí, které se od 18.května 10 dní kabonilo,
ukázalo V ČERVNU LEPŠÍ TVÁŘ a pere do nás pozornost paprsků a horka,
touhy po vodě a odpočinku v prve netušeném množství...

Koupaliště v České republice se otevírají jedno za druhým a taktéž hasí převelikou chuť všech po koupání...
NAŠE BAJDA otevřela mezi prvními, kvalitou služeb (prostředím koupaliště) rovněž hájí svou dobrou pověst,
a čísla?! ČÍSLA MÁ REKORDNÍ...
Každý den, který organizace SZMK v přípravě sezony uspořila, se teď úročí.
A když dá vyšší moc, čekáme od vás, lidiček, chuť po vodě a pohodě valnou část léta 2015!

Jedním rekordem je sobotní teplota vody, jež dosáhla 27°C. To zde letos ještě nebylo! Každopádně i ty nejnižší naměřené teploty vody se ustalují na 24°C. Je možné, že nápor horka v brzkých dnech krapet poleví, nicméně příští víkend (20.6. a 21.6.) má dle předpovědi počasí připomínat víkend čerstvě sdílený...

A jak tedy bylo? Horko a mnoho, mnoho sluníčka!
Sobotní bouřka Bajdu a vaši návštěvu vůbec neohrozila a součet prodaných lístků měl 4 cifry...
Všech koupajících se bylo v sobotu 1.500!

Neděle pak potěšila podobným zájmem návštěvníků, vždyť i to odpolední počasí bylo shovívavé...
Bouřka přišla dříve nežli v sobotu, jenže tak, aby snad většina z hostů koupaliště byla už doma a v suchu.
MOKRÉ KRÁLOVSTVÍ měli děti, mladí, dospělí, všichni přece NA BAJDĚ...

BAJDA NABÍZÍ BEZVA POČASÍ, ÚŽASNOU VODU, ATRAKCE, POHODU - VÍKEND I VÁM!

Je to tak, minulý víkend na koupališti byl JEDNA VELKÁ RADOST
a Sportovní zařízení města (SZMK) věří, že těšil a letně vylaďoval především všechny příchozí!
CELÁ BAJDA se chce maximálně přičinit,
aby podobných (nebo ještě lepších) dní
měli letos koupající se děti a dospělí NEPOČÍTANĚ...

Sportovní zařízení města Kroměříže (SZMK)
obohatila areál koupaliště již před časem atrakcemi,
jako jsou trampolíny, omalovánky pod slunečníkem a knihovna.
Možnost zapůjčení lehátek je zcela samozřejmá.

Pracovníci Bajdy jsou taktéž otevřeni možným připomínkám, bystré myšlence na nějaké to vylepšení.
Péče o Bajdu, a zejména srdečný zájem o ni v případě SZMK neochabují a nekončí.

Dny tohoto víkendu slibují letní, slunné a teplé, atraktivní počasí.
A to je druhá část naší pozvánky...
Teplota vody se (i přes mírné ochlazení) pohybovala v posledních sedmi dnech mezi 24°C a 26°C.

Návštěvnost cca 1.800 hostů za minulou sobotu a neděli je všem zaměstnancům SZMK žhavou výzvou.
Ano, i ta nejvlídnější čísla chceme překonávat, nebo je držet,
protože jsou signálem, že to máte na svém koupališti rádi.

Pokud si u nás zasportujete a odpočinete,
občerstvíte se v parnu, případně nadchnete své děti,
pokud se k nám chutě a vbrzku vrátíte,
nemůžeme chtít víc!

SLUNEČNÝ A HORKÝ VÍKEND 6.6. + 7.6. BYL PRO KOUPALIŠTĚ BAJDA LETOS REKORDNÍ

Krásné a doslova letní počasí minulých dní pokračovalo i o víkendu
a sobota a neděle vybízely
lidičky místní, jako i turisty navštívit naše koupaliště...

Rekordní čísla návštěvnosti se sice čekala, ale střízlivé odhady byly dalece překonány
a v oba dva dny víkendu
vstoupilo na Bajdu cca 900 a 900 klientů koupaliště!

Lákala je také teplejší voda, jejích nedělních 26°C!

Nejbližší dny sice hlásí ochlazení, nápor horkých dní poleví, nicméně VŠEHO DO ČASU
a JIŽ NA NOVÝ VÍKEND, tedy PRO NOVOU SOBOTU A NEDĚLI, se má nám i Vám LETNÍ POČASÍ VRÁTIT,
věří koupaliště Bajda,
věří Sportovní zařízení města Kroměříže (SZMK).

KAŽDÝM DNEM VYŠŠÍ ZÁJEM O BAJDU - VYHLÍDKY POČASÍ ZVOU I VÁS!

SPORTOVNÍ ZAŘÍZENÍ MĚSTA KROMĚŘÍŽE A VÁMI OBLÍBENÉ KOUPALIŠTĚ BAJDA
pozorují a kvitují už v prvních dnech SEZONY 2015 rychlý a soustavný NÁRŮST NÁVŠTĚVNOSTI...

VČERA, tj. VE STŘEDU 3.6., SI LÍSTEK NA KOUPALIŠTĚ ZAKOUPILO JIŽ VÍCE NEŽ 200 MILOVNÍKŮ LÉTA, VODY, POHYBU A ODPOČINKU.

TEPLOTA VODY ROSTE KAŽDÝM DNEM...
Zatímco V PONDĚLÍ (Den dětí dnem otevření koupaliště) měla voda 19°C,
tak VE ČTVRTEK 4.6. jsme naměřili KRÁSNÝCH 25°C!

K tomu MÁ CO ŘÍCI I PROGNÓZA POČASÍ NA VÍKEND. Ta je příznivá a BAJDA RÁDA V AREÁLU KOUPALIŠTĚ UVIDÍ I TY,
kterým to ve všední dny nevychází...

ATRAKCE čili RELAXAČNÍ VYCHYTÁVKY LIDEM NA KOUPALIŠTI se přenášejí TAKÉ DO LÉTA 2015...
Jsou to mimo jiné TRAMPOLÍNY (v zájmu dětského bezpečí dozorované), DĚTSKÝ KOUTEK (pastelky, omalovánky, vše pod slunečníkem),
KNIHOVNA k zapůjčení KNIH A ČASOPISŮ (obráceně rovněž platí, že můžete Bajdě poskytnout PRO OSTATNÍ LIDIČKY knihu či časopis ze svých zdrojů).

O bezpečnou úschovu vašich věcí se postarají ZDARMA (jen za VRATNOU ZÁLOHU 10 Kč vhozenou přímo do zásuvky) BEZPEČNOSTNÍ SKŘÍŇKY.
K ZAPŮJČENÍ NABÍZÍME OPĚT LEHÁTKA (VRATNOU ZÁLOHOU je 50 Kč, POPLATEK dělá 30 Kč)...

Sportovní zařízení města (SZMK) všem návštěvníkům děkují a věří,
že ČAS NA BAJDĚ prožijí nejen Kroměřížané pohodově, PESTŘE, příjemně!

NA DEN DĚTÍ OTEVÍRÁ ORGANIZACE SZMK OBLÍBENÉ KOUPALIŠTĚ BAJDA! LÉTO JE TADY...

NÁDHERNÁ ZPRÁVA JE TADY!!
I přes kulišárny květnového počasí
připravila SPORTOVNÍ ZAŘÍZENÍ MĚSTA KROMĚŘÍŽE posledními úpravami, finálním doladěním
KOUPALIŠTĚ BAJDA K OTEVŘENÍ UŽ V PONDĚLÍ!!

NA DEN DĚTÍ MAJÍ NEJEN RODINKY,
ALE VŠICHNI PRIMA NÁVŠTĚVNÍCI KOUPALIŠTĚ
BAJDU ZPŘÍSTUPNĚNOU!!

Otevíráme svým klientům koupaliště snad oblíbené,
koupaliště, na němž všem lidem v SZMK (Sportovních zařízeních města Kroměříže, p.o.) ze srdce záleží.
Jedna z anket roku minulého, kde byla BAJDA zmíněna v elitní desítce koupališť v Česku
(NEJVÝŠE VE ZLÍNSKÉM KRAJI...), to zavazuje
a na této cestě se nezastavíme!!
DĚLAT MALÝM I VELKÝM, VŠEM NÁVŠTĚVNÍKŮM BAJDY, CO NEJVÍCE RADOSTI!!

OTEVŘENO V ČERVNU ---- 9:00 až 19:00
OTEVŘENO V ČERVENCI -- 9:00 až 20:00
OTEVŘENO V SRPNU ----- 9:00 až 20:00

CENÍK SLUŽEB se oproti roku 2014 NEMĚNÍ!!
Najdete jej na stránkách www.szmk.cz
následným kliknutím na obrázek KOUPALIŠTĚ BAJDA, a tam už je CENÍK SLUŽEB...

ČIŠTĚNÍ BAZÉNŮ, ČETNÉ A NEZBYTNÉ PRÁCE NA KOUPALIŠTI BAJDA

Sportovní zařízení města Kroměříže (SZMK) nabízejí náhled na rozmanité, důkladné i pohotové současné práce,
které uvádějí a uvedou koupaliště Bajda do optimálního stavu...

Slibovaná a všem koupajícím se návštěvníkům zaslíbená Bajda si žádá ještě
hodně úsilí zaměstnanců SZMK, píle, akurátnosti i "vychytávek".
Nejsme ale nováčci a laikové, a tak brzké otevření koupaliště není ohroženo.

Jak vidíte, sekáme trávník, detailně a dokonale čistíme bazény... a přihlásí se další úkoly.
Prostě "pracovní cvrkot"!!

KOUPALIŠTĚ BAJDA V PLNÉ PŘÍPRAVĚ NA LETNÍ SEZONU!!

Sportovní zařízení města Kroměříže oznamují, že v pondělí 11.května se rozeběhly
intenzivní přípravy koupaliště Bajda na letní sezonu 2015.

Otevření areálu koupajícím závisí na počasí, ale plánuje se na 1.červen.

Otevírací doba se oproti roku 2014 nezmění...
PRO ČERVEN 9:00-19:00,
PRO ČERVENEC 9:00-20:00,
PRO SRPEN 9:00-20:00.

SPORTOVNÍ ZAŘÍZENÍ MĚSTA (SZMK) VYŘEŠILA HAVÁRII NA BAJDĚ

SPORTOVNÍ ZAŘÍZENÍ MĚSTA KROMĚŘÍŽE už chystají a upravují KOUPALIŠTĚ BAJDA pro letní sezonu.
Při kontrole a přípravách koupaliště na nadcházející měsíce sezony 2015 byla zjištěna závada.
Jednalo se o únik vody z prasklého vodovodního potrubí.
Odstranění závady zajistila Sportovní zařízení města (SZMK) v součinnosti se společností Vodovody a kanalizace Kroměříž.

Další zábava pro děti.

Na koupališti Bajda přibylo další zázemí pro malé děti. Děti si tu mohou malovat a kreslit ve stínu pod slunečníkem. Čekají je tady omalovánky a pastelky.

Knihovna na Bajdě – nová forma odpočinku

Sportovní zařízení města Kroměříže (SZMK) stále zpříjemňují oddech a relax návštěvníků koupaliště Bajda. Od Knihovny Kroměřížska jsme obdrželi poličku s knihami. Tyto knihy si dospělí i děti, užívající služeb koupaliště, mohou zdarma půjčit ke čtení. Možnost půjčování knih bude z naší strany dále rozšiřována.

TRAMPOLÍNY NA BAJDĚ – NOVÁ RADOST I VAŠICH DĚTÍ

Sportovní zařízení města Kroměříže (SZMK) právě koupila dvě trampolíny pro areál koupaliště Bajda. Potěšení všech dětí, ale i bezpečí jejich zábavy jsou naší prioritou. Rádi potvrzujeme, že našim malým návštěvníkům budou sloužit trampolíny zdarma. Nová atrakce je tady pro vás již po zaplacení vstupu do areálu koupaliště.

Ukončená reklamace klouzačky na Bajdě.

Konečně se nám podařilo dokončit reklamaci klouzačky na dětském hřišti na Bajdě. Vzhledem k tomu, že při převzetí díla jsme chtěli vyměnit dětskou klouzačku, která byla z nerezu, za plastovou. I když obě splňovaly patřičné normy, plastová klouzačka se určitě na plavky hodí lépe. Už je všechno v pořádku.

Velký úspěch naší organizace!

Příspěvková organizace Sportovní zařízení města Kroměříže a jedno z jejich svěřených sportovišť koupaliště Bajda se umístily mezi 40-ti nejlepšími koupališti v Česku na neuvěřitelném 6. místě. Nejenže jsme byli jediní z okresu Kroměříž v první čtyřicítce, ale byli jsme dokonce nejlepší ve Zlínském kraji, kde kromě nás se umístila ještě další čtyři koupaliště. Je to zásluha především zaměstnanců, kterým patří velký dík.

Krásné počasí nám zatím přeje.

Během úterý a středy navštívilo koupaliště Bajda cca 1500 návštěvníků. Počasí nám zatím přeje, i když se ke konci týdne ochladí. Teplota vody ve středu odpoledne překonala 28°C.

Koupaliště Bajda je od soboty 31.5.2014 v provozu.

Tak je to tady, od soboty 31.5.2014 je v provozu koupaliště Bajda. Bohužel počasí minulých dnů neumožňuje kvůli teplotě vzduchu a vody otevřít tento víkend. Přesto jsme připraveni, hned jak vykoukne sluníčko a teploty vyskočí nad dvacítku, otevřít. Ve středu měla teplota vody 22°C a v pátek už jenom 18°C. Ceny vstupného zůstávají stejné a navíc nám přibylo dětské hřiště, fitness hřiště a máme nové povrchy v brouzdališti pro děti i ve všech brodítkách kolem bazénů. Všechny vás srdečně zveme na Bajdu a doufáme, že tu strávíme příjemné léto.

Probíhají poslední přípravy na Bajdu.

Momentálně probíhají na koupališti Bajda poslední přípravy před začátkem nové sezóny. Právě proběhly poslední úpravy povrchů brouzdaliště a brodítek, ladí se sprchy a momentálně se čístí bazény. Všechno zatím probíhá bez větších problémů, takže předpokládáme, že pokud nám bude přát počasí, budeme schopni první návštěvníky přivítat 1. června.

Poslední opravy na Bajdě před letní sezónou!

V pondělí 17.3.2014 začaly probíhat poslední úpravy a opravy před zahájením letní sezóny na koupališti Bajda. Půjde například o opravu brodítek, šachty, povrchu brouzdaliště a akumulační nádrž. Předány už naopak byly dětské a cvičební prvky.

Příprava na novou sezónu!

I když sezóna na Bajdě už skončila, příprava na novou sezónu je v plném proudu. Momentálně se dodělavá dětské hřiště u brouzdaliště a hrací prvky pro dospělé u bufetu. Na jaře budou pokračovat další drobné opravy.