Zimní stadion zvládl vlnu elánu hokejové mládeže – hlavní kemp P.N. Hockey skončil

Letošní hlavní kemp podpůrného programu mládežnického hokeje, projekt Ing. Pavla Neumana známý jako P.N. Hockey, který našel zázemí na zimním stadionu v Kroměříži, je už minulostí. S dvoudenní přestávkou, jež oddělovala tréninkové jednotky dvou věkových kategorií, žila místní aréna snahou a hokejovým nadšením mladých hráčů od 17. do 26. července.

Hlavní kemp P.N. Hockey podtrhla spokojenost mnoha zúčastněných – čas na ledě byl prošpikován nácvikem dlouhé řady dovedností, akcentoval nejen prvky hokejové, ale podpořil i vytrvalost, výbušnost, fyzičku mladých sportovců. A točilo se kolem nich na bruslích vícero hokejových koučů a odborníků, které práce s mládeží neskonale baví, kteří její hokejový rozvoj chápou jako poslání.

Na kroměřížském ledě se vystřídala kategorie ročníků 1999 – 2004 se skupinou narozených v letech 2005 – 2008. Tématy tréninků hlavního kempu P.N. Hockey byly vedení kotouče, kličkování a krytí kotouče, přihrávání a střelba, agility a koordinace, herní intelekt, obranné dovednosti či herní situace jeden na jednoho.

Bylo krásné usadit se načas na tribunu a doslova vymýt z mysli všednodenní problémy či události, tím, že se kocháte úsilím a uměním, poctivým tréninkem budoucích hokejistů. Šlo jim to skvěle. V závěru dne se postavily ve třetině vedle sebe dvě branky a mini-formace si to v počtu 3 na 3 nebo 4 na 4 rozdávaly mezi sebou téměř do posledních sil...

Jindy se zase kluziště rozdělilo v četná stanoviště – tam se cvičí střelba, tam pak útočná akce, kde je chlapec či dívka obtěžován (cloněn) trenérem... Na opačné straně útočí omladina na gólmana přes "neživou" překážku. Veprostřed ledu jsou hned dvě stanoviště, cvičí se třeba bleskové zaseknutí, účinná rychlá změna hokejového pohybu... Zážitkem z největších mohl být nácvik a progres práce s holí, okamžité a přesné přihrávky.

Hlavní kemp P.N. Hockey se každopádně vydařil a Kroměříž je ráda, že byla jeho domovinou. Přejeme si, aby i nadále takový projekt pomáhal vyrůst mnoha hokejistům. Jsou to hráči nejen "od nás", ba naopak – kempy Pavla Neumana sahají i za hranice a jsou žádoucím zatrhnutím v kalendáři pro řadu hokejových rodičů.