Zdravá líheň hokejové Kroměříže má kapitána elitní reprezentace juniorů

Sem není třeba vkládat vykřičníky – kdo se o hokej zajímá "jen z poloviny", otevře oči dokořán. A kdo je nějak spjat s Hokejovým klubem Kroměříž, vypne svou hruď vlnou osvobozující, sladké pýchy!

Kroměříž dala dobré základy, objevila hráče a podpořila jejich růst. Ten zůstává nezkalen i v reprezentačních barvách hokejové "dvacítky". A to nechci podtrhovat, že Jakub Sirota a hlavně Filip Chytil "dvacet sezon" nemají. Jsou to zatím "teens" – teenageři. Ale jací! Takoví! Jsou naši a lepší a lepší.

Ten, kdo v minulých dvou dnech facebook (a třeba stránku Juniorský hokej) pouze proletěl, mohl si jedné velké věci nevšimnout... Nádherným vstupem do "nejvyššího juniorského nároďáku" se blýskl už útočník Filip Chytil. Národní tým U20 má za sebou dvě vítězství nad Švýcarskem, jimiž otevřel novou sezonu. A Filip jednou a jednou asistencí pečetil oba výsledky. Výhry 4:1 a 3:1 povzbudily nově se rodící českou partu.

Tou druhou skvělou zprávou je, že za kapitána celku České republiky byl zvolen výborný a spolehlivý zadák Jakub Sirota. Je to velká pocta Jakubovi, je to i poplácání ramen lidem z hokejových klubů, jimiž prošel. Než se vydal na svou "cestu do Ameriky", hrával za HC PSG Zlín, HC Zubr Přerov a krásné vzpomínky ho vážou k "hokejové kolébce", HK Kroměříž.