Začíná Moravskoslezská fotbalová liga – pro našince v Hulíně a Uničově

Už tento víkend startuje třetí nejvyšší fotbalová liga. V prvním kole se fotbalisté Spartaku Hulín představí doma proti SK Líšeň. Hanácká Slavia Kroměříž v neděli zajíždí na horkou půdu SK Uničov.

Oba regionální kluby patří k celkům v soutěži MSFL skvěle "ukotveným" – jejich dobré výsledky a utěšený souhrn krásných utkání jsou něčím, čemu okres Kroměříž s fanouškovským zázemím rád uvykl. Hanáci z Kroměříže své příznivce loni na podzim sice napínali a tabulkově se pro jaro přiblížili boji o záchranu. Důležitých bitev se však poté zhostili "na eminenter" – na výbornou. Po hodnotných, kvalitních výkonech, po řadě cenných vítězství šplhali tabulkou jak veverka a oslnili závěrečným skokem na báječnou 4. příčku! Bylo to zkrátka skvělé a podnětné jaro. Moc vám, chlapi, děkujeme.

SK Spartak Hulín nezůstal v konečném účtování Hanácké Slavii v ničem dlužen. Skončil doslova "o prsa" za Kroměříží pátý. Ale se stejným bodovým součtem. S Hulínem se ovšem všeobecně "počítalo", jeho třetiligová pověst je výborná. Jako by to věděli až v Praze na Fotbalové asociaci, když mu – nabízí se říci "za odměnu" – nalosovali do příštího kola českého poháru moravskoslezský velkoklub FC Baník Ostrava!

Uvidíme, jak si místní oblíbené celky Hulín a Kroměříž povedou v novém ročníku MSFL... Budeme fandit zblízka i na dálku a mnozí se podle rozlosování kol právě na kolech mezi městy přemisťovat.

Utkání 1. kola MSFL 2017/18:
SK Spartak Hulín hostí v neděli 6. 8. SK Líšeň. Od 17:00.
SK Hanácká Slavia Kroměříž čeká náročná mise na trávníku loňského vítěze MSFL, týmu SK Uničov. V neděli od 17:00.