Velký talent z Hané se chystá na draft do arén výzvy a slávy světového hokeje!

Ve dnech 23. a 24. června se v americkém Chicagu uskuteční výběr nejlepších mladých hokejistů do NHL. Na draftu mladých nadějí by neměl chybět ani odchovanec Hokejového klubu Kroměříž Filip Chytil. Zároveň by měl být prvním hráčem HC PSG Zlín od roku 2008, jenž bude draftován do nejprestižnější hokejové ligy světa.

Hokejové základy ke kumštu a k povahovým rysům hokejisty podala Filipu Chytilovi Kroměříž. Ubíral se poté směrem ke krajské baště hokejových Beranů. Prošel oběma dorosteneckými celky – samozřejmě v extraligových bitvách. V minulé sezoně naskočil do elitní extraligy mužů. Rozhodně se neztratil – naopak si připsal důležité branky.

Reprezentantem České republiky je už od první věkové kategorie. A v národním dresu zůstal – nyní je pozván dokonce do "dvacítky". Má za sebou několik turné "nároďáku" za oceánem a zisk poháru pro vítěze na loňském Memoriálu Ivana Hlinky. Ve zvlášť těžké konkurenci...

Sedmnáctiletý talent je mezi třemi Čechy (ti další jsou Martin Nečas a Ostap Safin), kteří byli pozváni na NHL Combine do Buffala. Jedná se o týdenní akci, kde hráči absolvují pohovory se zástupci klubů NHL a na závěr také fyzické a psychické testy.

Po mistrovství světa do 18-ti let si Filda Chytil v očích skautů, expertů a agentur (věnujících se draftu) polepšil. Centrální skauting NHL ho zařadil na 11. místo mezi hráči působícími v Evropě. V žebříčku kanadské televize Sportsnet figuroval Chytil na celkovém 35. místě.

Sedmnáctiletý centr může být třetím hráčem v hokejové historii Zlína, který půjde na dražbě talentů už ve 2. kole. Ať už to dopadne jakkoliv, Chytil pravděpodobně draftem projde, což je samo o sobě velkým úspěchem.

Na videu Filip Chytil popisuje náročné testování na NHL Scouting Combine a přípravu na draft. ZDE