Už se zase otepluje, je čas zajít na Bajdu...

Chladné dny jsme přetrpěli, ale nyní se už na venkovní teploměr díváme s úsměvy. Příští tři dny se bude i v Kroměříži výhradně oteplovat. Je to lákadlem zejména pro první ze státních svátků (pro čtvrtek), ale "zabitý" nemusí být ani pátek... Víte, jak se to má s předpověďmi přeháněk. Dnes (tedy v úterý) má být 24 stupňů, ve středu 26 °C a ve čtvrtek 30 °C. Na pátek na Kroměřížsku slibují 26 °C...

Koupaliště Bajda skýtá dva bazény a brouzdaliště. Velký bazén měří na délku 50 m a už nyní jeho voda vykazuje 22 stupňů. Je zde ale fakt, že se bude dále prohřívat.

Kroměřížské koupaliště se snaží zpříjemnit lidem pobyt u vody, jak se jenom dá a jak je to možné. Před dvěma týdny rozšířilo nabídku o vodní válec aquazorbing (půjčován po 14. hodině pro starší šesti let) a o lodičky aquapaddler. Ty jsou k mání v bazénu malém a mají po 14. hodině potěšit děti do 6 let.

Půjčit si můžete za 30 Kč lehátko (záloha 50 Kč je vratná) nebo pálky/míčky na ping-pong. Posilovací stroje jsou k dispozici zdarma. Pro kluky a holky je zde dětské hřiště, připraveny jsou pastelky a omalovánky pod slunečníkem. Pro nás všechny je k ruce knihovnička s knihami a časopisy.

Po dobu velkých prázdnin je Bajda otevřena od 9:00 do 20:00. Dovnitř mohou milovníci vody ještě v 19 hodin. Tradiční slevy jsou připraveny s úderem 16. hodiny. Bylo by jistě milé strávit v aktivním odpočinku a osvěžení letního "koupáku" zejména tropický čtvrtek... Je to čistě na vás - budete vítáni!

Vstupné
Dospělí mají celodenní vstup za 50 Kč a vstup po 16. hodině za 30 Kč.
Mládež do 15 let, důchodci a majitelé průkazu ZTP se koupou za 25 Kč. Pokud přijdou po 16. hodině, tak platí 15 Kč.
Děti do 6 let mají vstup na koupaliště zdarma.

Na Bajdě jsou ke koupi i permanentky SZMK. Můžete je využívat i na krytém bazénu a při bruslení veřejnosti, tedy na třech sportovištích Kroměříže.