SZMK chystá Den dětí už na víkend, na sobotu! Pionýrská louka připraví eldorádo jinochům a malým slečnám

Sportovní zařízení města Kroměříže (SZMK) zbystří vždycky, když je na dohled Mezinárodní den dětí. Připadá, pravda, na čtvrtek, ale my víme, že je to den trochu neschůdný. A tož, přátelé, jak se nám klube k slunečnímu svitu a teplu předpověď počasí, nabízí SZMK oslavy Dne dětí naší drobotině už v sobotu 27. května na Pionýrské louce. Od 10:00 do 17:00! Chceme uspořádat klukům a holkám sedm hodin zábavy a naložit jim plno dojmů, zážitků a radosti!

Dětem patří po zásluze naše starostlivost, k nim prchají naše upřímné, vlídné myšlenky, to nejlepší z nás dospělých. Ono už jim připraví něco "mňam a extra" sami rodiče a prarodiče... Ale nemůže zůstat stranou ani kroměřížská sportovní organizace a hned čtyři "báječní hokejisté"! Navléknou dětem nit soutěživosti, povedou je sladkou cestou dětské pýchy a letní formou, s míčkem, dobrou radou a povzbuzováním nabídnou ušlechtilou náruč suché verze ledního hokeje.

Na účastníky je připraveno široké spektrum zábavy a báječných lákadel. Nechte se překvapit, jaké atrakce čekají, jsme si jisti, že se ti malí nudit nebudou, že se rozpohybují jako dlouho ne, nebudou vědět kam s očima a budou jen chvilku váhat, o co dobrého mamku nebo dědečka poprosí.

O zvelebení Dětského dne se zaslouží čtyři hokejoví trenéři. Jiří Osina, Luboš Murín, Martin Setinský a Patrik Táborský jsou velcí sportovci a k dětem mají tak blízko, jako do gólových šancí na ledě. Třeba Patrik Táborský hrál ještě před rokem za dorost Kroměříže a dnes už je koučem těch nejmenších, hokejové přípravky. Cítí totiž stejně jako jiní v kroměřížském hokeji a Sportovních zařízeních města, že bez dětí, bez těch "ulítaných prcků", nemá žádný sport budoucnost.

Děti se mohou přijít podívat a vyzkoušet si činnosti, které jsou s hokejem úzce spjaty. Nabízíme hodně pomůcek. Každý si může vyzkoušet střelbu na branku, proběhnout se s míčkem, projít nějakou překážkovou dráhu. Za šikovnost na děti bude čekat sladká odměna.