První trefa v NHL podepsaná Chytilem!

Filda Chytil, doposud největší objev z početné a úspěchem sycené líhně HK Kroměříž, se zastřeluje na elitních kluzištích nejslavnější a "charizmatické", proslulé NHL! Dostal zatím šanci pouze v nemnoha duelech, měsíce se tužil, pracoval na svých přednostech a předpokladech na farmě New York Rangers v Hartfordu, stále byl znát a gólově vidět. A bude vidět, pro dnešek i pro přespříště bude vidět! V Madison Square Garden, Mekce hokeje, tenisu a basketbalu, Filip střílí ostrými! V noci rozsvítil světlo za gólmanem Tampa Bay Lightning, které muže v masce vybídlo smutně kotouč z klece čapnout a přenechat Filipovi jako další velký suvenýr na proudu se vzmáhající mladé kariéry!

Gratulujeme tu v Kroměříži sborově a celým pyšným srdcem Filipových fandů. Přidávají se místní lidé z rodných Pravčic, dme se a plesá krajský Zlín, jenž posunul Filipa v sedmnácti do mužského hokeje. Ozývají se fanoušci napříč Českou republikou, kteří si většinou Chytilovo jméno odnesli už z "juniorských plenek". Ne, Filda si svou fazónu drží dlouhá léta a na klikaté cestě od hokejových žáčků se nikdy nezastavil!

Když jsme u těch branek – Filip má v osmnácti skutečně vše před sebou... V šestnácti skóroval na Memoriálu Ivana Hlinky (přispěl ke zlatu "osmnáctky"), v sedmnácti si připisuje góly v dresu mužů Zlína a je "v řádu prvních jmen" vybrán Jezdci z New Yorku do NHL. V osmnácti střílí přesně na mistrovství světa dvacetiletých a dnes v noci zvedl svou průlomovou trefou slavný palác velkých jmen, zápasů a výher – Madison Square Garden!

Osmnáctiletému Chytilovi stačilo na úvodní gól v nejslavnější soutěži světa pouhých pět utkání. V hodně divokém zápase s Tampou se forward z Kroměříže dočkal v deváté minutě třetí třetiny, když byl nejrychleji u kotouče, který se od zadního mantinelu rychle odrazil zpátky před branku, kde už číhal účastník juniorského šampionátu z přelomu roku, který puk dorážel do odkryté branky.

"Kaňkou velikého večera" byl jenom konečný výsledek. Rangers s Tampou prohráli 3:7.