Play-off jako gólová šance! Hanáci jako naše krev!! Je tady vrchol hokejové sezony!!!

Za dveřmi je vrchol letošního krajského přeboru, první zápasový týden a 1. kolo (čtvrtfinále) play-off sezony 2016/17! Týká se plným právem i Hokejového klubu Kroměříž, který si účast v play-off vybojoval už ve starém roce. Po dobu dvou měsíců vévodil tabulce Krajské ligy mužů - nakonec skončil čtvrtý. Podle zákonů hokejových play-off se utká s pátým týmem soutěže, "rivalem až do stropu", s hokejisty Ostrohu! A podle zákona své hokejové víry tesám hokejovým druhům do paměti, že mají hokejový vrchol ne za dveřmi, ale za "branou vítězů"... Chceme je vidět vcházet na stadion odhodlané a zocelené touhou dvakrát Ostroh porazit a zažít ten slastný, opojný, jedinečný postup! Jeden mančaft, jedna parta, jediný cíl - postup!!!

1. kolo play-off je vyměřeno středě 1. března a odvetám v sobotu 4. března. Případné K.O. bitvy čekají v neděli 5. března. Série mezi HK Kroměříž a Hokejem Uherský Ostroh zahajuje ve středu v 18:00 v Kroměříži. Fan Club HK Kroměříž svolává všechny sdílné duše, všechna horoucí srdce, hokejové Hanáky "každým coulem a do morku kostí" k sobotní výpravě do Ostrohu... Úvodní buly tam bude v 17:00. Ve stejný čas by poté v neděli začal v Kroměříži případný třetí duel. Dalšími dvojicemi čtvrtfinále play-off jsou Velké Meziříčí - Břeclav, Uherský Brod - Velká Bíteš a Boskovice - Uničov.

Bilance Hanáků se slováckým Ostrohem je v posledních letech vyrovnaná. Doma zpravidla vítězíme, venku býváme udoláni. Rivalita mezi kluby by se dala krájet, ale to je pro Hanáky dobře, protože s kvalitou protivníka stoupá jejich motivace, nasazení, prostě všecko! Podle dvaadvaceti rozhovorů nedávné doby vyhrál u našich borců Uherský Ostroh jednoznačně "kategorii oblíbenosti". Ty zápasy mají vždycky šťávu, berou si z výšek i ze hlubin schopností Hanáků - tož ať se ukážou, ať se předvedou!

S Ostrohem jsme se měřili dvakrát v sezoně 2014/15. Venku porážka 6:8 (vedli jsme 5:2), doma jsme nedali Ostrohu píď ledu zadarmo a vítězíme 6:2. V loňské sezoně (čtyři derby!) nás dvakrát Ostrožané přetlačili díky nájezdům (u nás 3:2, u nich 4:3). Po Novém roce na Slovácku ztratíme souboj 0:4 (když je to v 59. minutě jen 0:1 a hmatáme po vyrovnání), zato v Kroměříži to rivalovi nandáme 7:2! A to nám na sedm branek stačila jen druhá půlka zápasu!!!

Také tato sezona zvýhodnila Ostroh i Kroměříž na domácím kluzišti. Náš domácí duel byl urputný a vyrovnaný, ale po výsledku 5:2 zaklaply tři body hezky "v naší pokladničce"... Zato novoroční bitvu ostrožskou nám vyrval až nepřející závěr. Těsně před koncem se z manka 4:6 zachráníme na 6:6, aby to soupeř ještě strhl na svou stranu dvěma údery... A byly i jiné údery, emoce nás pumpovaly, strkanice na ledě, tresty. Nechme si to nejlepší z dávných i nedávných derby, z těch šlágrů a magnetů ligových kol, nechme si to na play-off! "Ať se srdce rozhoří, ať se stará příkoří ve výsledek přetaví - postupové oslavy!"