Plavecké závody základních škol!

Sportovním vyvrcholením školního roku byl dne 18. června 1. ročník plaveckých závodů pro žáky 1. stupně základních škol. Pořadatelem byla Sportovní zařízení města Kroměříže.

Vítěze a vítězky měly závody podle ročníku dětí vždy v jedné plavecké disciplíně. Mimo to se utkaly smíšené štafety, a to opět ve všech pěti ročnících tříd. Celkové prvenství mezi školami připadlo Základní škole Slovan, Kroměříž. Odnáší si tak putovní pohár.

Právě ZŠ Slovan zvítězila ve čtyřech štafetách z pěti ohlášených – jen ve štafetě 4. tříd se radovala z triumfu škola jiná, ZŠ U Sýpek, rovněž z Kroměříže.

Závody jednotlivců sváděly první třídy na 25m prsa, druhé a třetí třídy na 50m prsa a třídy čtvrté a páté na 50m volný způsob.

Vítězkou závodu 1. tříd byla Tereza Kalinová a vítězem v téže věkové skupině Nicolas Bednář. Oba navštěvují ZŠ Slovan. Také v kategorii 2. tříd vylovila z bazénu zlato ZŠ Slovan, a sice prostřednictvím Magdy Kudelové a Jakuba Doskočila.

ZŠ U Sýpek slavila díky Anně Budínové prvenství v závodě 3. tříd, kde mezi chlapci triumfoval Tomáš Řihák, pro změnu ze ZŠ Oskol, Kroměříž.

Adéla Krejčiříková z Litenčic plavala nejrychleji mezi čtvrťačkami. Mezi čtvrťáky vyhrál Jan Krásný ze ZŠ Slovan. Ze Slovanu byli i vítězové v nejstarší věkové skupině, pátých tříd, Michaela Urbanová a David Pluhař.

Vítězům a oceněným blahopřejeme, ale děkujeme všem, kdo se účastnili. Ušlechtilé formy pohybu, zdravé soutěžení a plavecký sport se dětem líbí, a o to nám jde především. Ve školním roce 2014/2015 budeme pořádat již 2. ročník plaveckých závodů. Těšíme se na děti už nyní, letošní plavecký den byl výborný.