Nominace odchovanců Dluhoše a Gajarského na trojzápas s Ruskem

Reprezentace do 18 let nominovala obšírný seznam hokejistů pro tři zápasy s Ruskem, jež budou svedeny od 13. do 15. října v Příbrami. Pověřené osoby neopomněly pozvat dva hráče, kteří vzešli z hokejové líhně HK Kroměříž.

Útočník brněnské Komety Adam Gajarský byl zařazen mezi náhradníky a obránce Aukro Berani Zlín Jan Dluhoš se dostal na základní listinu reprezentantů. Proto na "náhradnictví" Adamovo neklademe větší důraz, protože pro poslední sraz (v Hradci) byl rezervou Dluhoš, zatímco Gajarský se aktivně podílel na kempu a tréninkovém zápase "červení versus bílí". Kandidátů pro národní barvy je přehršel, jarní světový šampionát je lákadlem s ničím nesrovnatelným. Je třeba zkoušet maximum hráčů. Těch vynikajících má Česká republika i v kategorii U18 víc než dost.

Přejeme oběma svým odchovancům, aby pokračovali ve svých klubech v dobré formě a zažitých trendech, kdy už léta dokazují, že do mládežnických "nároďáků" patří. Chceme je pochopitelně sledovat na mistrovství světa!

Doposud je největším úspěchem Jana Dluhoše a Adama Gajarského stříbrný stupínek na letošním Memoriálu Ivana Hlinky, silně obsazeném a vysoce ceněném turnaji. Český lev získal v Břeclavi mimo jiné cenný skalp USA a Ruska.

Na prvním snímku je Honza Dluhoš, na druhém Adam Gajarský.