Memoriál Ivana Hlinky, jedna z výzev juniorského hokeje, je tady (i se jmény z Kroměříže)

Fanoušci českých hokejových juniorů se dočkali... Jak se tak sešel rok s rokem, je zde jeden z největších svátků reprezentace U18, národního týmu do 18 let. Skvěle obsazený a stále populárnější Memoriál Ivana Hlinky před svým "stěhováním" za oceán nyní ještě od 7. do 12. srpna potěší pohostinnou Břeclav.

O loňském létě by se legendární trenér a výtečný hokejista Ivan Hlinka netajil spokojeností nad výsledkem turnaje a nádherným (totiž zlatým) úspěchem české party. Tehdejší český celek potvrdil svou kvalitu a opakovaně vyrážel dech báječným fanouškům z Břeclavi, expertům z Prahy, skautům z Kanady či Ameriky. Pohár pro vítěze si "osahal" i kroměřížský odchovanec Filip Chytil, který svými výkony a góly urychlil vzestupnou křivku kariéry... Do mužské extraligy, na mistrovství světa "osmnáctek", k velikému ocenění na draftu NHL v Chicagu.

Nyní do výběru reprezentace U18 zapadají dvě jména našich odchovanců! Do prestižní turnajové soupisky se propracoval obránce Jan Dluhoš (dnes Aukro Berani Zlín) a mladý, hbitý kanonýr Adam Gajarský (dnes HC Kometa Brno).

Mají oba za sebou náročnou sezonu s národním týmem "sedmnáctek". Cestovali do vyspělých hokejových zemí, makali a snažili se, byli výborní. Kéž by se jim podobně dařilo v novém ročníku – sezona začíná a končí pravými juniorskými milníky. Už na Memoriálu Ivana Hlinky si osahají trenéři českého týmu základ pro jarní mistrovství světa!