Kroměříž otevřela relaxační a sportovní zónu na Velkém náměstí

Kroměříž v první letní den otevřela relaxační zónu na Velkém náměstí. "Bude místem pro odpočinek, ale i pro aktivní vyžití,“ uvedl starosta Jaroslav Němec. Zónu tvoří stylové posezení s téměř 50-ti místy, stánkem s občerstvením, stolky a umělým trávníkem. Až do konce prázdnin nabídne obyvatelům i návštěvníkům města bohatý sportovní a kulturní program.

"Chceme oživit centrum města, které z pohledu turisty moc přívětivé není. Lidé si tu nemají kde sednout, je tady málo zeleně a s tím souvisejícího stínu,“ doplnil vedoucí radničního odboru kultury a cestovního ruchu Pavel Zrna.

Aktivní vyžití nabídnou hodiny tance a žonglování i různých dalších druhů pohybových aktivit, jako jsou hiit, tabata, pilates, taebo. Vracet se sem bude jóga. Chybět nebudou hudební čísla v podobě koncertů, hry na kytaru nebo vystoupení pěveckého sboru a cimbálové muziky. Začátek těchto akcí je plánován většinou na podvečer, kompletní přehled všech aktivit najdete ZDE.

Zejména děti ocení možnost zahrát si hru Člověče, nezlob se nebo Dámu na hrací ploše o rozměrech tři krát tři metry. Připravena je také půjčovna koloběžek. Cyklisté si mohou svá kola odložit do připravených stojanů. Vstup do zóny je na všechny aktivity zdarma.

Další atrakcí bude obří vodní skluzavka, která odstartuje prázdniny...

Letošní turistická sezona ve městě je nazvaná "Kroměříž nezastavíš". Začala 10. června Vybarveným během, pokračuje otevřením relaxační zóny a 30. června pak akcí Sklouzni se do prázdnin s obří vodní skluzavkou, která potěší hlavně děti.

použitý zdroj – Rádio Kroměříž
foto: MÚ Kroměříž