Krádeže se na koupališti neobjevují, areál je kontrolovaný

Zdrojem článku a použitých informací je Městský úřad Kroměříž.

Městská policie dohlíží na pořádek na kroměřížském koupališti Bajda. Strážníci nebo asistenti prevence kriminality na sportoviště docházejí denně. Cílem je především prevence před krádežemi a také před výtržnictvím, poznamenal starosta Kroměříže Jaroslav Němec, který odpovídá za městskou policii.

Podle vedoucího koupaliště Petra Opravila na Bajdu při slunečném počasí přijde denně 800 až 1000 lidí. „S větší návštěvnosti pak roste i riziko krádeží či dalších problémů,“ upozornil ředitel kroměřížské městské policie Libor Kubiš. Lidé si mohou své cennosti uschovat do skříněk na desetikorunu, kterou po odemčení skříňky dostanou zase zpět. „Jestli si někdo přesto nechá mobilní telefon na dece a přijde o něj, je to jeho problém,“ dodal Opravil.

Koupaliště se nepotýká s žádnými problémy

Letos podle něj na Bajdě ještě žádná krádež hlášená nebyla, loni byla jen jedna. Také výtržnosti se ve větší míře letos oblíbenému koupališti vyhýbají. „Měli jsme tu jen jeden případ, kdy lidé vlezli do vody oblečení, v košilích a sukních. Plavčíci je ale okamžitě vyhnali ven,“ popsal Opravil s tím, že podobné incidenty správa areálu nebude tolerovat ani nadále.

Červen byl v návštěvnosti nadprůměrný

Návštěvnost koupaliště byla podle Opravila v červnu nadprůměrná. „Byly tam pěkné dny, kdy lidé chodili opravdu ve velkém počtu. Červenec je zatím slabší. Potřebujeme, aby byly za sebou tak tři pěkné dny s teplotami kolem 30 stupňů Celsia, aby přišlo více lidí,“ přál si Opravil. Na Bajdě je k dispozici velký i malý bazén, otevřeno je od 9:00 do 20:00.

Krytý bazén v Kroměříži je již zavřený

Zájemci o koupání v Kroměříži naopak již nyní nemohou využít krytého plaveckého bazénu, který v závěru minulého týdne ukončil sezonu. Bazén totiž nyní čeká tradiční nezbytná údržba. Plavání veřejnosti bude opětovně zahájeno 12. září.