Koupaliště Bajda prodloužilo provoz a počasí je znovu fajn...

Provoz na Bajdě dostal pevné obrysy letních prázdnin. Ale většina z vás ví, že se každým rokem v červenci a srpnu přidává hodina pobytu na koupališti, takže má veřejnost k dispozici velký a malý bazén, případně brouzdaliště, od ranních devíti hodin až do osmi do večera.

Letní sezona je v plném proudu, máme za sebou řadu horkých dní a včerejší ranní déšť vlastně jen pročistil a občerstvil ovzduší. Přesto i v úterý hezkých pár lidí Bajdu vyhledalo. I pro ty, kdo vynechali, pro všechny, platí dnes téměř dokonalé podmínky!

Kroměříž se už v dopoledních hodinách prohřívá na k vodě zvoucích 25°C. Tím se právě teplota vzduchu srovnala s teplotou vody ve velkém bazénu. Odpoledne má náš region slíbeno až 28 stupňů. Neváhejte dnes s cestou k vodě také proto, že ve čtvrtek má přijít mírné ochlazení. Venkovní teploměr ukáže snad 20, snad 22 stupňů Celsia.

Kroměřížské koupaliště má co nabídnout. Koupání a slunění se v příjemném přírodním rázu Bajdy. Rozsáhlý areál, jejž dotvářejí i tenisové kurty a hřiště na nohejbal či plážový volejbal. Velký bazén má na délku 50 metrů. Mezi příjemná zpestření nepatří jen lehátka (platba činí 30 Kč, záloha 50 Kč je vratná), nejen dětská trampolína, jejich hřiště či omalovánky pod slunečníkem, nýbrž i posilovací stroje, možnost rozdat si stolní tenis či vybrat si v knihovničce našeho koupaliště.

Jako fotografie jsem vybral i dva snímky z webkamery, ze středečního rána a úterního odpoledne. Poznáte je podle oblohy. Jak říkám, včera nebylo zle, ale dnes je skvěle!

Celodenní vstup stojí dospělého 50 Kč a mládež do 15-ti let, seniory a majitele průkazu ZTP 25 Kč. Děti do 6-ti let mají vstup na koupaliště zdarma.

Časová sleva přichází se 16. hodinou, kdy platí dospělí za lístek 30 Kč, zatímco mládež do 15-ti let, senioři a lidé s průkazem ZTP 15 Kč.

Přímo na Bajdě se prodávají i permanentky SZMK – na 10 nebo 20 celodenních vstupů. Ceník permanentek je ZDE.