Zimní stadion
Bruslení veřejnosti o Velikonocích
Aktuality

Hanáci přehráli doma Boskovice a 12. 3. hrají u soupeře rozhodující bitvu semifinále

11. 3. 2017

Sobotní večer a druhý zápas semifinále play-off znamenal pro muže HK Kroměříž jednoznačný triumf. Triumf nejen co do výhry (tu je nutné hned v neděli potvrdit!), ale vysoko je nutné ocenit zodpovědnost a morálku celku, jenž se nenechal rozptylovat ani mnoha tresty hostů, ani karambolem (vyvrácené plexi) na stadionu... Šel bez okolků za svým cílem. Vyhrát a vynutit si třetí ( K.O.) bitvu série. Jen druhá třetina se hrála bezmála hodinu hrubého času... Hanáci domácí odvetu s Boskovicemi začali vlažněji a několik minut neprodukovali větší šance. V polovině 1. třetiny to ale "opět byli oni" a dovedou Minervu přebruslit a zatlačit. Do 2. části si odnesou vedení 1:0. V přerušovaném a protahovaném druhém dějství pak naprosto excelují, i vinou řady boskovických vyloučení. Není toho příliš co vytknout našim barvám! Jedinečný pohyb, hlavy plné nápadů, sehranost vrostlá hluboko do svalových vláken mančaftu. Tah na bránu, měnění pozic, bojový zápal, nasazení, častá střelba a výživná střelecká potence. Prvotřídní brankář Martin Svoboda, jenž se po zranění z Ostrohu vrátil na své působiště... Magnetizoval tribuny jako David Copperfield - šance Minervy mu mizely u nohou a pod rukama, a nebylo jim už návratu! Udržel čisté konto bez tří minut celý zápas! Do závěrečné třetiny vstoupí Kroměříž s vedením 4:0 a aktivní i taktickou hrou zamezí hostům návrat do zápasu. Vítězí 5:1.

Rozhodující semifinále se koná v neděli 12. 3. od 17:00 v Boskovicích. První finalista Krajské ligy mužů je už znám. Horácký HK Velké Meziříčí zdolal Velkou Bíteš i na jejím ledě (4:3) a čeká, kdo loňského vítěze play-off a letošního premianta dlouhodobé části vyzve!

Hned v 1. minutě se Minerva usadila v našem pásmu a patřil jí úvod duelu. Na konci 2. minuty však rozjede pěknou kombinaci Murínova řada a tísněný Marek Ditrich divže nezasune puk do prázdné brány... Brzy dostáváme i výhodu přesilovky, jenže soupeřova gólmana v ní příliš neprověříme. Několik minut pak nemůžeme potěšit fanoušky větší šancí. V 8. minutě najde Martin Gazda zpoza branky Marka Ditricha, jeho střela ale bude zblokována. V 9. minutě se během svého střídání odhodlá ke dvěma pokusům Milan Merta. Výsledkovou tabulí pohne domácí tým konečně v 11. minutě... Od modré napřáhne Roman Šťastný a Luboš Murín tečuje mimo dosah brankáře. Ani Boskovice se nenechají zahanbit, jejich záludné protiútoky se vracejí a ohrožují těsné vedení Hanáků. Nejvíce asi ve 13. minutě, kdy Martin Svoboda čapne stoprocentní šanci. Až do závěru 1. třetiny má ovšem více ze hry Kroměříž. Gólovou příležitostí v 18. minutě se znovu připomene Milan Merta. Neproměníme ani vtipnou brejkovou záležitost, na jejímž konci je Jaroslav Jelínek.

Druhou část zahájí Jelínkova střela po deseti vteřinách a Sprušilův pokus po čtyřiceti. Protočí se jednotlivé formace a na konci 22. minuty už vyniká ta Murínova. Sám Luboš ještě první ránu do boskovické klece nevměstná, zato ta druhá v čase 22:10 znamená druhou gólovou radost. Pro tým i pro něj osobně. Ve 25. minutě inkasuje Minerva pětiminutový trest a my ji budeme svírat a jenom tak nepustíme... Bohužel náš tlak rozbije vypadlé plexisklo za brankou. Přes deset minut se potom nehraje. Jakmile je ale přerušený zápas obnoven, dáváme jak na povel gól na 3:0. Po ose Luboš Murín - Martin Gazda - Marek Ditrich jej zaznamená poslední jmenovaný. Nádherné úsečky rýsuje ve 2. části kroměřížská ofenziva - krása, nejvyšší umělecký dojem! Ale i účelnost a praktičnost, jak předvede ve 32. minutě třeba Patrik Zavřel... Dostane puk za brankáře třemi dorážkami! Vedení 4:0 je opojné, leč zasloužené. Hosté se pouštějí na chvíli i do hokeje nahoru - dolů, avšak naše kontry budou hrozivější. Snad se nepletu, ale viděli jsme naši nejlepší druhou třetinu v sezoně!

Ve 3. třetině do toho domácí stále šlapou a snaží se nepolevit v aktivitě. Ve 47. minutě je faulován pronikající Luboš Murín a bude z toho další přesilovka. Znovu ven půjdou hosté za zákrok na Martina Stejskala a obě naše výhody se protnou i v přesilovku 5 na 3. V 51. minutě má na hokejce gól "zase ten" Milan Merta. Hledal jesle brankáře Minervy, ale ten ještě stihl zachránit. Kontry Boskovic v závěru souboje jsou početnější, a i hosté hrají přesilovku. Dají nám ji pocítit, avšak defenziva hraje zodpovědně a Martin Svoboda je prostě skvělý. A s takovou silou za zády, to se letí vpřed jako na křídlech a Milan Merta se v 56. minutě dočká své trefy po pohotových přihrávkách Tondy Sprušila a Jaroslava Jelínka! 5:0! Vzápětí zaváháme a je zde čestný úspěch Boskovic. V čase 56:55 využily další svoji přesilovku. Jsme to ale my, kdo uzavře utkání novými šancemi - Tonda Sprušil, Patrik Zavřel a Martin Nedbal "pořád nemají dost"!

Krajská liga Jižní Moravy a Zlínska - 2. zápas semifinále play-off

HK Kroměříž - SK Minerva Boskovice 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)

Branky (asistence) HK Kroměříž: 11. Murín (Šťastný), 23. Murín (Ditrich, M. Gazda), 30. Ditrich (M. Gazda, Murín), 32. Zavřel, 56. Merta (Jelínek, Sprušil)

Sestava HK Kroměříž: Svoboda (Karola) - Osina, Vávra - Jergl, Paksi - T. Gazda, Šťastný - Vaněk - Sprušil, Jelínek, Merta - Stejskal, Nedbal, Zavřel - Ditrich, Murín, M. Gazda - Brada, Hradil, F. Laciga

Trenéři: Bc. Zdeněk Bečka, Viktor Hlobil

V neděli 12. 3. od 17:00 účinkují Hanáci v Boskovicích... Je to rozhodující K.O. duel "o všechno"!!!

28. 3. 2024 Bruslení veřejnosti o Velikonocích 21. 3. 2024 Víkendové bruslení veřejnosti 20. 3. 2024 Pro mládež poslední týden ligové sezony – pro muže boj o titul! 18. 3. 2024 V pátek v 6 tu hrajeme největší zápas za 16 let v krajském přeboru! 15. 3. 2024 Domácí finále play-off, velký pátek kroměřížského hokeje! 14. 3. 2024 Víkendové bruslení veřejnosti 13. 3. 2024 Hokejový týden... Dnes nám začne v Prostějově finále play-off!!! 10. 3. 2024 Finalisty pro play-off jsme my – a k nám Prostějov! 8. 3. 2024 Kluziště pod širým nebem navštívilo přes sedm tisíc bruslařů 7. 3. 2024 Bruslení veřejnosti