Fotbalová středa, to je liga v Kroměříži, na Hanácké Slavii

Hanácká Slavia Kroměříž se na jaře o body občas dělí, někdy nabuzeným sokům i podlehne... Pod zvědavými tribunami vlastního stadionu bude ale vždy chtít zabrat a odevzdat slušné, povzbudivé výkony. Vraceli se Hanáci v pátek z těžkého boje na Vysočině, kde byli přetlačeni mužstvem znamenité formy a na domácím pažitu napájeným velkou kvalitou. Tabulkově druhým Velkým Meziříčím. Hanáci porážkou 2:1 zároveň přišli o bronzovou příčku. Vyhoupla se na ni urputná, drtivá Líšeň, která vyhnala diváky z Prostějova po "detonaci" 2:6. Moravskoslezská fotbalová liga (MSFL) už pátečními výsledky "nakopala" pořadí, či alespoň body na čele soutěže.

Kroměříž je na jaře víc, než bychom chtěli, "bodově diplomatická". Ze třetího místa na čtvrté byla odsunuta převážně domácími ztrátami. Z pěti domácích bitev "sešívaní" pustili soupeře domů s prázdnou jen dvakrát. Remíza s Vyškovem se urodila v dobrém, pěkném zápase, zato doma s Petřkovicemi se Hanáci většinu duelu trápili. Spolu s Líšní na nás narazil tým odhodlaný, skvělý, svou jarní formou asi nejlepší. Podlehli jsme mu v přestřelce 3:4. Následovalo bodové povzbuzení v Hlučíně a "povinná" domácí výhra s HFK Olomouc. Na Obvodové ulici má Hanácká Slavia na jaře bilanci dvou výher, dvou remíz, jedné porážky. Chceme to změnit a dopřát fandům vítězný jásot už tuto středu!

Ve středu 23. 5. od 17:00 hostí SK Hanácká Slavia dobrý, bojovný Uničov. Tým, který se dlouhodobě pohybuje v polovině nebo lepší polovině tabulky. Zveme lidi na tribuny, hráči Slavie cítí povinnost napnout síly a bezpodmínečně zvítězit. MSFL spěje do finiše a fotbalisté ještě chtějí "poslat fandům do čeřenu" dokonalé trefy, "slyšet" spokojenost domácího lidu po vítězství!

Vyjímáme z posledního (pátečního) duelu MSFL, z porážky ve Vel-Mezu...

FC Velké Meziříčí - SK Hanácká Slavia Kroměříž 2:1 (2:0)

Branky:
18. Simr Pavel, 28. Puža Matin – 68. Matoušek Tomáš

SK HS Kroměříž:
Kofroň - Šmerda (84. Navrátil), Matoušek, Hloch, Jeleček - Cupák, Motal - Blanař (88. Vyhlíd), Sedláček, Berčík (69. Vasiljev) - Kovář. Připraven Rotrekl, Stratil
Trenéři: Jaroslav Baďura, Ivo Světlík, David Klimek

"... Druhý poločas celkově kvalitního a zajímavého utkání přinesl zpočátku vyrovnaný boj. V 65. minutě mohl přidat pojistku domácí Dolejš, ale zakončení prováhal, což jej asi zamrzelo o dvě minuty později, když na druhé straně hřiště Cupák pěknou kolmicí prostrčil míč do běhu vysunutému Matouškovi, a ten prudkou ránou prostřelil Krubu. Hanáci tak snížili na rozdíl jedné branky, což je povzbudilo, a měli mírnou převahu na míči, více se tlačili k vápnu domácích, přičemž Vel-Mez posílil obraný blok, ale nezapomněl vyrážet do rychlých a nebezpečných kontrů... Utkání nakonec skončilo těsnou výhrou domácích, kteří tak odskočili Hanákům na sedm bodů a zároveň stáhli náskok prvního Prostějova na pouhé dva body."